Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Hráči Chicaga sa tešili, no vyhral Denver
Hráči Chicaga sa tešili, no vyhral Denver
11 November 2009 NBA Written by SITA

Hráči Chicaga sa v utorňajšom súboji zámorskej basketbalovej NBA proti Denveru po úspešnom streleckom pokuse Brada Millera v samom závere už tešili z víťazstva, no nakoniec im radosť pokazili rozhodcovia. Tí po desaťminútovom sledovaní opakovaného záznamu rozhodli, že domáci pivot vyslal loptu z rúk až po zaznení klaksónu a Denver tak zvíťazil 90:89. Rozohrávač Nuggets Chauncey Billups mal 0,6 sekundy pred koncom za stavu 89:89 k dispozícii dva trestné hody. Prvý premenil, no druhý minul, čím ubral Bulls čas na záverečný strelecký pokus. Loptu doskočil 0,3 sekundy pred záverom Joakim Noah (pre ktorého to bol úctyhodný 21. doskok v tomto súboji), okamžite si zobral oddychový čas a po rozohrávke z boku sa k strele z hranice trojky dostal Miller. "Keď som videl, ako letela lopta z autu a následne na kôš, vedel som, že je dobre. Potom som už len sedel a usmieval sa. Domáci sa radovali a tancovali, akoby práve postúpili do Sweet 16 (pozn. šestnásť najlepších tímov univerzitnej NCAA). Čím dlhšie to trvalo, tým som sa cítil istejšie," povedal po konečnom verdikte arbitrov

Sacramento zdolalo Oklahoma City 101:98 a prvý raz za posledné tri roky nemá negatívnu bilanciu (aktuálne 4 výhry a 4 prehry). Podarilo sa mu to najmä vďaka sérii troch triumfov v rade, na čo Kings čakali tiež dlho - viac ako rok. "Chceme, aby nás súperi začali rešpektovať. To sa dá docieliť iba na palubovke. Ak dokážeme vyhrávať v domácom prostredí, bude sa nám oveľa ľahšie hrať na ihriskách súperov," poznamenal druhoročiak vo farbách Kings Jason Thompson. Vyrovnanie a posunutie duelu do predĺženia mal vo svojich rukách najlepší strelec súboja Kevin Durant (37 bodov), no jeho trojkový pokus sekundu pred uplynutím času bol nepresný.

Ešte o štyri body viac ako Durant nastrieľal v utorok Dwyane Wade. Líder Miami priviedol svojich spoluhráčov k jasnému triumfu nad Washingtonom 90:76. Okrem Wadových 41 bodov zaujalo aj dvanásť strát hosťujúceho tvorcu hry Gilberta Arenasa, ktoré úplne zatienili jeho 21 nastrieľaných bodov. "V každom zápase je to rovnaké. V tretej štvrtine zabudneme strieľať, prihrávať, chytať lopty i rozmýšľať," komentoval rozhodujúce okamihy súboja smutný Arenas. Orlando už s Vinceom Carterom na lavičke zvíťazilo v Charlotte 93:81 a na palubovke súpera uspeli aj hráči Portlandu. Trail Blazers zvíťazili v Memphise 93:79. V poslednom súboji zdolal Dallas Houston 121:103.

Výsledky - utorok:

Charlotte - Orlando 81:93

Najviac bodov: Felton 18, Diaw 14, G. Wallace a R. Bell po 13 - D. Howard 15 (10 doskokov), V. Carter 15, Bass 14, štvrtiny: 23:35, 18:22, 30:20, 10:16, 13 415 divákov

Miami - Washington 90:76

Najviac bodov: Wade 41, Beasley 15, Chalmers 13 - Arenas 21, C. Butler 19, Haywood 13 (11 doskokov), štvrtiny: 21:27, 20:22, 24:13, 25:14, 15 054 divákov

Chicago - Denver 89:90

Najviac bodov: D. Rose 22, Deng 21, Noah 12 (21 doskokov) - C. Anthony 20, Billups 17, Kenyon Martin 15 (10 doskokov), štvrtiny: 20:22, 23:24, 23:25, 23:19, 21 409 divákov

Memphis - Portland 79:93

Najviac bodov: M. Gasol 20, Mayo 17, Gay 12 - Roy 20, Aldridge 16 (12 doskokov), Oden a Blake po 14, štvrtiny: 21:24, 24:21, 16:24, 18:24, 10 589 divákov

Dallas - Houston 121:103

Najviac bodov: Terry 24, Nowitzki 23, Dampier 14 (20 doskokov) - Brooks 22, Landry 19, D. Andersen 13, štvrtiny: 28:37, 29:24, 26:13, 38:29, 19 720 divákov

Sacramento - Oklahoma City 101:98

Najviac bodov: J. Thompson 21 (14 doskokov), T. Evans 20, Nocioni 16 - Durant 37, J. Green 19, Krstič 12, štvrtiny: 24:26, 30:25, 29:26, 18:21, 10 523 divákov

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.