Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 16. kolo - sobota
Extraliga mužov - 16. kolo - sobota
22. November 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola slovenskej extraligy basketbalistov:

BK Svit - Astrum Levice 73:65 (28:9, 17:21, 13:22, 15:13)

Najviac bodov: Bajič 22, Laco 20, Cvitanovič 10 - Kingsley a Jurík po 12, Trimboli 11

TH: 31/23 - 22/16, fauly: 25 - 31, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Sudek, Hančík a Karniš, 350 divákov

Proti papierovému favoritovi nastúpili domáci bez chorého Madzina a Vraniaka. Začali nebojácne, bez rešpektu zo súpera a po 7. minútach viedli už 22:5. Ich tlak neustále stúpal, darila sa im hra podporovaná aj dobrou streľbou. Hostia častejšie sólovali, a tak Podtatranci v 15. min viedli najvyšším rozdielom 41:16. Potom akoby sa uspokojili, čo Levice využili 12-bodovou šnúrou a znížili na 41:28. Hostia po polčase vložili do hry všetko, napádali domácich a postupne znižovali rozdiel skóre. V 37. min Lutovský znížil trojkou na 61:65, ale vzápätí domáci Laco zvýšil na 68:61 a hráči Svitu už udržali víťazstvo až do konca.

AB Cosmetics Pezinok - BK Inter Bratislava 93:65 (25:10, 21:18, 22:13, 25:24)

Najviac bodov: Nicholson 16, Miloševič 13, Majoroš 12 - Polakovič 21, Štefanac 17, Kucsa 8

TH: 4/2 - 17/15, fauly: 19 - 11, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Zubák, Doušek a Donác, 400 divákov

Základ úspechu položili domáci najmä v prvej štvrtine, ktorú vyhrali o 15 bodov. V ďalšom priebehu bol Inter Pezinku zdatným súperom, aj keď mal do 25. min len troch strelcov. V tretej štvrtine si domáci poistili vedenie a stretnutie už dotiahli do víťazného konca.

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 78:65 (18:15, 21:19, 15:18, 24:13)

Najviac bodov: Glavinič 20, Barišic 19, Haviar 15 - Jefferson 14, Kovalik 11, Baťka 10

TH: 17/14 - 12/9, fauly: 20 - 20, trojky: 10 - 8, rozhodovali: Hlinka, Tomašovič a Mlynský, 800 divákov

Diváci v Handlovej mali možnosť vidieť kvalitný a bojovný zápas, o ktorého výsledku sa definitívne v prospech domácich rozhodlo až dve minúty pred koncom. Handlovčania v závere 10-bodovou šnúrou odskočili svojmu súperovi na bezpečnú vzdialenosť a dotiahli stretnutie do víťazného konca.

Váhostav-SK Žilina - ŠKP Banská Bystrica 82:87 (20:20, 14:18, 24:29, 24:20)

Najviac bodov: Kosa 18, Stojanovič 16, Nižný 12 - Immink 25, Hovaňák 21, Dorazil 16

TH: 36/29 - 30/21, fauly: 29 - 30, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Ženiš, Šarišský a Bohucký, 250 divákov

Žilina nastúpila s novou srbskou posilou Stojanovičom, ktorý hral v minulej sezóne za Inter. Zápas mal priemernú úroveň. Rozhodujúci pre výsledok bol lepší výkon hostí v tretej štvrtine, v ktorej získali 14-bodový náskok.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.