Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 18. kolo - sobota
Extraliga mužov - 18. kolo - sobota
29. November 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 18. kola basketbalovej extraligy mužov:

BK Váhostav-SK Žilina - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 77:83 (18:31, 12:24, 27:12, 20:16)

Najviac bodov: Bučák 17, Stojanovič 17, Kosa 13 - Jefferson 24, Mróz 15, Mielczarek 13

TH: 26/20 - 25/18, fauly: 26 - 20, trojky: 9 - 8, rozhodovali: Sudek, Doušek a Hančík, 250 divákov

V Žiline to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dejstve hrala lepšie Spišská Nová Ves, domácim sa nedarila najmä streľba. Žilinčania však nastúpili do druhého polčasu ako pokropení živou vodou. Svojou bojovnosťou a nasadením dokázali stiahnuť v poslednej štvrtine na rozdiel 4 bodov (65:69 v 33. min). Hostia však v závere hrali koncentrovane a dvoma trojkami Mielczarek zachránil víťazstvo pre Spišiakov.

MBK Handlová - Astrum Levice 97:90 (26:18, 25:22, 23:18, 23:32)

Najviac bodov: Glavinič 30, Barišič 23, Manojlovič 12 - Klein 17, Kingsley 16, Trimboli 14

TH: 29/26 - 25/20, fauly: 24 - 26 , trojky: 9 - 6 , rozhodovali: Janáč, Margala, Turčina, 800 divákov

Stretnutie začali lepšie domáci, ktorí si hneď v úvode stretnutia dokázali vypracovať 10-bodový náskok. Hostia však postupne zlepšili hru a ďalší priebeh zápasu bol vyrovnaný. Handlovčania si však dokázali udržiavať mierny náskok a aj keď sa hostia niekoľkokrát pokúsili o zvrat, baníci im to nedovolili. V závere stretnutia si Levice chceli pomôcť taktickými faulami, no tento zámer im nevyšiel a domácim sa podarilo udržať si aj po tomto stretnutí domácu nezdolanosť.

AB Cosmetics Pezinok - BC Prievidza 105:84 (28:18, 33:24, 19:19, 25:23)

Najviac bodov: Jackson 28, Miloševič 24, Nicholson 17 - Kunc 17, Szalay, Sears a Štorcel po 14

TH: 18/17 - 17/15, fauly: 19 - 20, trojky: 12 - 11, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Matejčík, 500 divákov

Pezinok bol od začiatku lepším mužstvom, dobre bránil a v útoku sa výnimočne darilo všetkým hráčom. V 37. min Nicholson smečom upravil na 100:72, hostia ale znížili štyrmi trojkami po sebe na priateľný rozdiel.

BK Svit - MBK Rieker Komárno 63:51 (16:17, 14:12, 14:14, 19:8)

Najviac bodov: Bajič 23, Laco 16, Cvitanovič 14 - Madaj a Mišinský po 10, Gudelj 9

TH: 23/17 - 12/8, fauly: 14 - 22, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Zubák, Hrabuvčin a Szibilla, 550 divákov

Aj keď v 4. min viedli domáci 10:2, po ďalších dvoch minútach už mali hostia bodový náskok a napokon vyhrali aj úvodnú časť. Súperi sa celý prvý polčas naťahovali o vedenie a po dvadsiatich minútach viedli o bod Podtatranci (30:29). Diváci videli obojstranne rozháranú hru s množstvom pokazených lôpt a nepremenených šancí. V domácom kolektíve sa predstavila nová akvizícia - 20-ročný chorvátsky rozohrávač Radosavljevič, ktorý je vo Svite na mesačnej skúške. Tri trojky Bajiča v tretej časti hry vyniesli domácim deväťbodové vedenie v 27. min (44:35), ale Komárno pridalo na dôrazne a do konca štvrtiny znížilo na rozdiel bodu. Keď Bajič v záverečnej časti hry dal ďalšie dve trojky, rozhodol prakticky o víťazstve Sviťanov, ktorí dve minúty pred koncom viedli 59:51 a následne pridali ďalšie štyri body.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.