Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga žien - 14. kolo - víkendový súhrn
Extraliga žien - 14. kolo - víkendový súhrn
30. November 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 14. kola basketbalovej extraligy žien:

SOBOTA:

Dobrí anjeli Košice - BK Inpek UKF Nitra 105:52 (26:15, 24:11, 25:12, 30:14)

Najviac bodov: Lawlessová 24, Kupčíková 18, McCoughtryová 16 - Chlebovcová 14, Mračnová a Oravcová po 9

TH: 26/18 - 15/13, fauly: 15 - 22, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Karniš a Turčin, 400 divákov

Od úvodu stretnutia dominovali domáce basketbalistky, ktoré si neustále držali niekoľkobodový odstup od svojich súperiek a prevýšili ich kombinačnou hrou a pozornou obranou. Konečný výsledok hovorí jasnou rečou o rozložení síl na palubovke.

MBK Ružomberok - Cassovia Košice 108:38 (35:8, 19:6, 27:15, 27:9)

Najviac bodov: Podešvová 26, Grešnerová 22, Černáková 20 - Pavlovičová 9, Z. Fabiánová 8, Žingorová 7

TH: 35/27 - 17/13, fauly: 18 - 23, trojky: 3 - 3, rozhodovali: Ženiš a Lamoš, 320 divákov

Zápas od začiatku pripomínal hru mačky s myšou. Prevaha domáceho favorita bola až priepastná a hostky pôsobili miestami bezradne. Stovka padla 3,5 minúty pred koncom stretnutia po prvom presnom trestnom hode Černákovej. Pre Ružomberčanky to bol tréningový zápas pred štvrtkovým domácim duelom Európskeho pohára FIBA.

NEDEĽA:

BK UMB 08 Banská Bystrica - BK Slovan Bratislava 90:85 po predĺžení (18:16, 18:23, 28:14, 12:23 - 14:9)

Najviac bodov: Belanská 25 (7 trojok), Šimová 21, Letková 15 - Horonyová 17, Talajková a Malinková po 15

TH: 22/14 - 17/14, fauly: 17 - 20, trojky: 12 - 9, rozhodovali: Hlinka a Mlynský, 250 divákov

V prvej štvrtine boli lepšie hosťujúce basketbalistky, ktoré v 8. min viedli 16:8, ale domáci kolektív šnúrou desiatich bodov otočil nepriaznivý stav ešte do konca prvej štvrtiny na 18:16. Celú druhú štvrtinu boli lepšie Bratislavčanky, ktoré vďaka nepresnostiam v obrane a zlej streľbe domácich hráčok, dokázali túto štvrtinu vyhrať 23:18. Rozhodujúcou bola tretia štvrtina, ktorú vyhral domáci tím a vedenie si udržiaval až do záveru. V posledných sekundách hostky z Bratislavy vyrovnali na 76:76 a vynútili si predĺženie. V ňom boli úspešnejšie Banskobystričanky, najmä zásluhou úspešných trojok Belanskej. Basketbalistky UMB 08 Banská Bystrica zvíťazili iba v druhom stretnutí v tejto sezóne a premiérovo na domácej palubovke.

MBK Agrotrade Rožňava - ŽBK Whirpool Poprad 61:57 (18:11, 14:17, 11:18, 18:11)

Najviac bodov: Sujová 21, Duckerová 13, Bártová 10 - Lalovičová 18, Kmeťová 13, Serbáková 9

TH: 24/20 - 21/9, fauly: 24 - 26, trojky: 2 - 2, rozhodovali: Lukáč a Donát, 250 divákov

Súboj o 6. miesto v extraligovej tabuľke začali lepšie hostky, ktoré viedli 3:0, avšak domáce po koši Bártovej v 4. min išli do vedenia 6:3 a postupne zvyšovali svoj náskok na 7 bodov. V druhej štvrtine hostky po šnúre 7:0 a koši Kmeťovej vyrovnali stav na 22:22, ale na veľkú prestávku odchádzali spokojnejšie domáce basketbalistky za stavu 32:28. Po obrátke sa Rožňavčanky začali trápiť a pustili hostky do vedenia, avšak v 38. min po trojke Bártovej a následných úspešných trestných hodoch Beňuškovej napokon rozhodli o svojom víťazstve.

BK PU Bemaco Prešov - BSS Košice 67:56 (17:8, 15:17, 24:14, 11:17)

Najviac bodov: Risperová 23, Wirthová 18, Hospodárová 12 - Lásková 22, Kovaľová 12, Kandráčová 7

TH: 13/8 - 10/6, fauly: 15 - 23, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Kúkelčík a Kurpaš, 350 divákov

V obojstranne vyrovnanom zápase sa napokon tešili z víťazstva basketbalistky z Prešova. Rozhodujúci krok domáce hráčky urobili v tretej štvrtine, ktorú vyhrali o 10 bodov. V poslednej štvrtine už Prešovčanky kontrolovali hru a napokon doviedli duel do víťazného konca.

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.