Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Nets prehrali aj v 17. zápase a vyrovnali rekord
Nets prehrali aj v 17. zápase a vyrovnali rekord
30 November 2009 NBA Written by SITA

Basketbalisti New Jersey Nets v nedeľu vyrovnali negatívny rekord NBA v počte prehratých zápasov v úvode sezóny, keď nedokázali uspieť ani v 17. dueli základnej časti pod dočasným vedením Toma Barrisa. Vedenie Nets poslalo trénera Lawrencea Franka tesne pred zápasom k vode, mužstvo sa novému koučovi predvádzalo evidentne s veľkou túžbou po dlho očakávanom víťazstve. Lakers si však už v prvej polovici stretnutia vybudovali 27-bodový náskok a "šestnástka" v kolónke prehier hostí sa každou minútou čoraz viac menila na neželanú "sedemnástku". Strelecky najhorší tím tejto sezóny sa tak v histórii zaradil k Miami Heat, ktorí rovnaký počet zápasov nedokázali vyhrať v roku 1988, a k Los Angeles Clippers, ktorí mali hlavy v smútku v roku 1999. "V súťaži zažijete trojzápasové negatívne série, aj štvorzápasové. S tým sa však dokážete popasovať. Keď je tomu tak celý mesiac, vplýva to na vás. Vždy, keď ráno vstanete, pocítite tú ťarchu," opísal pocity z tortúry svojho mužstva Barrise. Sólovému rekordnému postaveniu v rebríčku nezdarov v úvode sezóny sa najbližšie budú snažiť Nets zabrániť v stredu doma s Dallasom, náhradný tréner tak bude mať čas popracovať s mužstvom na zlepšení najmä v žalostnej útočnej fáze hry. Vedenie Nets však možno dovtedy nájde dlhodobú náhradu za Franka a Barrise opäť zasadne na post asistenta.

Štvrté víťazstvo v rade si pripísali hráči Bostonu, ktorí sa však v úvode štvrtej časti hry strelecky trápili a domáce Miami vycítilo svoju šancu. Réžiu hry držal po celý zápas v rukách Rajon Rondo a drobné zdramatizovanie priebehu stretnutia dokázal svojimi prihrávkami veľmi rýchlo zažehnať. Dvadsaťtriročný rozohrávač sa postaral aj o rozhodujúcu prihrávku na trojbodový pokus Raya Allena jeden a pol minúty pred koncom a duel sa aj vďaka jeho 13 bodom a 11 asistenciám skončil výhrou Celtics 92:85. "Bol dnes vynikajúci. Mal tento zápas jednoznačne vo svojich rukách a jeho výborné štatistiky určite neukazujú v plnej miere jeho reálny príspevok do hry," pochválil Ronda tréner Heat Erik Spoelstra.

Obaja lídri konferencií dokázali vyhrať na ihriskách súperov - Phoenix v Toronte, ktoré viackrát zlikvidovalo náskok Suns, no napokon prehralo 94:113, a Orlando v New Yorku najmä vďaka výkonu Rasharda Lewisa a Dwighta Howarda. V podaní Lewisa to bol pritom prvý výraznejší výkon po suspendácii v úvode sezóny pre vysokú hladinu testosterónu v krvi. "V druhom polčase sa rozbehol a dominoval. Bolo to prvýkrát v tejto sezóne, čo som niečo také v jeho podaní videl. Mám z toho dobrý pocit," pochválil svojho zverenca Stan Van Gundy.

Vynikajúco strieľajúci Suns dosiahli aj vo svojom 17. zápase sezóny stobodovú hranicu, pričom Raptors dokázali ich tempu vzdorovať iba v niektorých fázach stretnutia. Mužstvá sa v priebehu duelu striedali pri taktovke, no jej ovládanie v podaní mužstva z púštnej Arizony bolo jednoznačne ráznejšie, čo sa prejavilo aj na záverečnom skóre. Mužom na svojom mieste pri ofenzívnych snahách hostí bol - ako inak - Steve Nash. "Nevymenil by som ho za žiadneho rozohrávača. Pre štýl hry, ktorý predvádzame, pre naše ciele je on tým pravým,“ rozplýval sa po zápase kouč Alvin Gentry, na ktorého slová 35-ročný rodák z JAR zareagoval úsmevne: "Je to od neho milé, ale som si istý, že keby mu ponúkli Chrisa Paula, vyrazil by so mnou bez váhania dvere.“

Výsledky - nedeľa:

Toronto - Phoenix 94:113

Najviac bodov: Bosh 30 (17 doskokov), Bargnani 24, DeRozan 14 - Jason Richardson 22, Nash 20 (16 asistencií), Stoudemire 18, štvrtiny: 25:33, 24:17, 27:34, 18:29, 17 721 divákov

Detroit - Atlanta 94:88

Najviac bodov: Stuckey 23, W. Bynum 19, Villanueva 13 - Josh Smith 23, Jamal Crawford 20, Bibby 13, štvrtiny: 27:25, 28:22, 12:18, 27:23, 15 273 divákov

Los Angeles Clippers - Memphis 98:88

Najviac bodov: E. Gordon 29, Al Thornton 18, Baron Davis a Camby (14 doskokov) po 14 - M. Gasol 26, Gay 15 (10 doskokov), Tinsley 12, štvrtiny: 21:28, 22:30,22:23, 33:7, 14 854 divákov

Miami - Boston 85:92

Najviac bodov: Wade 27, Beasley 18, J. O`Neal 14 (10 doskokov) - Garnett 24, Pierce 15, Perkins 14 (13 doskokov), štvrtiny: 31:29, 17:26, 17:12, 20:25, 18 104 divákov

New York - Orlando 102:114

Najviac bodov: D. Lee 18 (12 doskokov), Gallinari 15, W. Chandler 12 - D. Howard 20 (14 doskokov), Lewis 18, V. Carter 16, štvrtiny: 29:31, 23:23, 21:28, 22:24, 18 861 divákov

Oklahoma City - Houston 91:100

Najviac bodov: Durant 25, Westbrook 20, J. Green 12 - Brooks a C. Landry (10 doskokov) po 21, Ariza 17, štvrtiny: 29:25, 25:20, 17:24, 20:31, 18 203 divákov

San Antonio - Philadelphia 97:89

Najviac bodov: Duncan 22, T. Parker a Bonner po 16 - Iguodala 21, W. Green 17, T. Young 16, štvrtiny: 25:23, 29:22, 26:25, 17:19, 17 161 divákov

Denver - Minnesota 100:106

Najviac bodov: C. Anthony 32, Kenyon Martin 16 (14 doskokov), Billups 14 - Gomes 27, C. Brewer a Flynn po 16, štvrtiny: 40:25, 24:25, 12:31, 24:25, 15 147 divákov

Sacramento - New Orleans 112:96

Najviac bodov: Rodriguez 24, Thompson 22 (14 doskokov), T. Evans 14 - David West 24, Okafor 20, D. Collison 11, štvrtiny: 26:26, 31:19, 25:29, 30:22, 11 548 divákov

Los Angeles Lakers - New Jersey 106:87

Najviac bodov: Bryant 30, P. Gasol 20, Farmar 15 - B. Lopez 26 (12 doskokov), D. Harris 16, C. Lee 15, štvrtiny: 27:12, 32:22, 28:26, 19:27, 18 997 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.