Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 20. kolo - sobota
Extraliga mužov - 20. kolo - sobota
06. December 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov:

BK Váhostav-SK Žilina - BK Inter Bratislava 84:72 (24:14, 14:15, 18:16, 28:27)

Najviac bodov: Stojanovič 22, Futo 17, Závodný 15 - Štefanac 15, Polakovič 11, Ravasz 10

TH: 40/31 - 27/19, fauly: 28 - 35, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Brziak, Szibilla a Hrabuvčin, 250 divákov

Po vyrovnaných úvodných piatich minútach získala miernu prevahu Žilina a zúročila ju do 10-bodového náskoku, na ktorom mali zásluhu najmä Futo so Stojanovičom. V druhej štvrtine sa Inter zlepšil, no na domácich sa napriek veľkej snahe dotiahnuť nedokázal. V celom stretnutí prevládala najmä bojovnosť, obe mužstvá sa dopustili množstva nepresností a faulov.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Astrum Levice 88:63 (25:18, 22:11, 17:13, 24:21)

Najviac bodov: Mielczarek 30, Mróz 14, Jefferson a Kožár po 12 - Klein 19, Klár 12, Terlanda a Jurík po 8

TH: 25/18 - 19/13, fauly: 23 - 25, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Lukáč, Matejčík, Lamoš, 800 divákov

Spišiaci dali svojím fanúšikom aj sami sebe pekný mikulíášsky darček. O svojom hladkom víťazstve rozhodli prakticky už v prvom polčase, po ktorom viedli už o 16 bodov 47:29. V úspešnej streľbe bol nezastaviteľný najmä Poliak Mielczarek, autor 30 bodov. Po veľkej prestávke už domáci s prehľadom kontrolovali svoje víťazstvo, ktoré je štvrtým v neprerušenom slede a šiestym na domácej palubovke v sezóne.

ŠKP Banská Bystrica - BC Prievidza 72:78 (19:27, 17:16, 21:17, 15:18)

Najviac bodov: Immink 23, Dorazil 18, Rendla 11 - Fears 32, Szalay 14, Bosák 13

TH: 18/14 - 19/12, fauly: 19 - 23, trojky: 6 - 6, rozhodovali: J. Janáč, Margala a Mlynský, 600 divákov

Hostia už na začiatku stretnutia ukázali, ako ťažko sa bude domácim prekonávať obrana BC. V 2. min sa Banskobystričania dostali do vedenia 5:4, no potom sa celú prvú štvrtinu na súpera len doťahovali. Domácim odišla streľba, čo Prievidžania využívali na udržiavanie si náskoku. Ale len vtedy, keď bol na palubovke rozohrávač Fears. Po zmene strán sa najmä zásluhou trestných hodov Imminka začali domáci doťahovať a štyri minúty pred koncom zápasu sa ujali vedenia 69:68. Americký tvorca hry"baníkov" Fears však bol proti triumfu ŠKP a v záverečnej minúte trojkou a dvoma úspešnými trestnými hodmi rozhodol o víťazstve hostí.

MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 92:83 (20:20, 23:22, 26:22, 23:19)

Najviac bodov: Glavinič 26, Manojlovič 20, Barišič 17 - Madaj 22, Šalamun 16, Suja a Blagojevič po 11

TH: 22/18 - 15/7, fauly: 19 - 24, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Šarišský, Hančík a Daňo, 800 divákov

Domáci hráči pôsobili spočiatku unaveným a nervóznym dojmom. Hostia z Komárna boli v tomto zápase Handlovčanom vyrovnaným súperom. "Baníci" však mali v závere viac športového šťastia a v posledných minútach nedovolili dramatickú koncovku.

BK Svit - BK SPU Nitra 60:79 (19:22, 13:17, 18:22, 10:18)

Najviac bodov: Bajič 18, Laco 15, Radosavljevič 10 - Scott 20, Seman 16, Lehman 10

TH: 18/11 - 10/7, fauly: 18 - 23, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Turčina, 500 divákov

Už z prvého útoku súpera spod Zobora sa ujal Pohanka vedenia. Potom sa hral vyrovnaný zápas a v 7. min dokonca Svit viedol 16:14, ale záver prvej časti nezvládol. V ďalšej časti domáci stále dobiehali Nitranov, ktorí tri minúty pred veľkou prestávkou viedli 34:24. Celý prvý polčas bol poznačený veľmi"deravým" bránením pod vlastným košom a častou absenciou pod súperovým košom pri streľbe zvonku. Z toho plynuli chyby i nervozita, pretože Podtatranci sa museli stále doťahovať na súpera, ktorý mohol pokojnejšie rozvíjať akcie a najmä streľbu. V 22. min bol už stav 45:32 v prospech hostí. Domáci sa ešte snažili skorigovať výsledok, ale veľmi pohyblivý súper bol nad ich sily.

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.