Domov > Novinky > Basket portál > NBA > 76-ers čakajú na Iversona, Suns doma stále bez prehry
76-ers čakajú na Iversona, Suns doma stále bez prehry
06. December 2009 NBA Autor: SITA

Basketbalová Philadelphia hodila záchranné lano kariére Allena Iversona a sama teraz bude potrebovať pomoc, aby zastavila hrozivú šnúru prehier. Tá sobotňajšia v Charlotte bola síce najtesnejšia možná (105:106), ale už deviata v poradí a momentálne nie je v NBA tím, ktorý by bol vo väčšej kríze. Bolo to práve Charlotte, ktoré sa "postaralo" o prvé víťazstvo doterajšieho "obetného baránka" súťaže New Jersey, preto tréner Larry Brown mohol po sobote konštatovať: "Cenné víťazstvo po včerajšku." Zabrala najmä jeho kritika na hlavu Borisa Diawa, ktorý sa proti 76-ers vytiahol k svojmu najlepšiemu výkonu v sezóne: 28 bodov, 5 doskokov, 2 asistencie. Hostia síce našli nového streleckého lídra Willieho Greena (26 bodov), ale jeho narazená ruka je spolu s piatkovým zranením Jrua Holidaya ďalšou ranou do zdecimovaných radov rozohrávačov Philadelphie. Tá ťahá najhoršiu sériu prehier od 12-zápasovej z roku 2006. Na jej konci bol vtedy odchod Iversona do Denveru. Pondelkový návrat strateného syna práve proti Nuggets nemohol prísť v lepšej chvíli...

Šláger sobotňajšieho večera mali sledovať diváci v Dallase, kam zavítala Atlanta, ale súboj štvrtých tímov konferencií priniesol strelecké suchoty a napokon aj tretiu domácu prehru Mavericks v tejto sezóne (75:80). Hawks sa poučili z výbuchu svojej defenzívy v piatkovom dueli s New Yorkom, v ktorom dovolili Knicks strieľať z poľa s 58-percentnou úspešnosťou. Do Texasu pricestovali sústredení na obranu a v záverečnej štvrtine odsúdili Dirka Nowitzkého a spol. na 19 percent. "Nemohli sme nájsť cestu ku košu. Majú vysokých a atleticky dobre vybavených hráčov. Držali nás na dištanc,priznal jeden z najlepších striedajúcich hráčov NBA Jason Terry, ktorý tentoraz dostal príležitosť v základnej päťke. Atlanta vyhrala v Dallase po piatich neúspešných pokusoch, Mavericks si vytvorili strelecké minimum tejto sezóny a prvý raz v ročníku majú na konte dve prehry v rade.

Phoenix sa po dvoch prehrách v New Yorku a Clevelande strelecky trápil aj tri štvrtiny domáceho duelu s najslabším tímom uplynulého ročníka Sacramentom, ale napokon si najmä zásluhou sezónneho bodového maxima Steva Nasha (32 bodov, z nich 20 v druhom polčase) udržal dokonalú domácu bilanciu 7-0. "Nepremenili sme príliš veľa dvojtaktov a v rozhodujúcich momentoch, keď sme sa stali obeťou jedného z dvoch najlepších hráčov pre závery zápasov, nám nešli ani trestné hody. Nash bol v štvrtej štvrtine fenomenálny a my by sme museli hrať bezchybný basketbal, aby sme vyhrali,konštatoval tréner Kings Paul Westphal. Suns vo svojej US Airways Center naposledy prehrali 12. marca s Clevelandom.

Minnesote po dlhočiznej sérii 15 prehier zachutili pocity víťazstva a k duhu im ide aj návrat Kevina Lova. Oba faktory sa podpísali pod nečakanú prehru Utahu 101:108. Toronto po Washingtone zbíjalo aj v Chicagu, kde Raptors predviedli svoju najlepšiu obranu v sezóne a vyhrali 110:78. Denver pokračuje v najlepšom rozbehu základnej časti v histórii klubu. Nuggets získali cenný skalp doma hrajúceho San Antonia (106:99), majú bilanciu 15-5 a môžu sa spoľahnúť na streleckú chuť Carmela Anthonyho, ktorý ako jediný hráč súťaže zaznamenal vo všetkých zápasoch sezóny minimálne 20 bodov. Do koša Spurs sa z jeho rúk zmestilo 34 bodov, 22 v druhom polčase. Pohromu texaských tímov zavŕšil Houston, ktorý prehral o jediný bod na palubovke Portlandu (89:90). Trail Blazers však nemali z víťazstva veľkú radosť, už v prvej štvrtine musel pre vážne zranenie kolena odstúpiť z hry pivot Greg Oden. Zápas tragickej úrovne predviedli Indiana a Los Angeles Clippers. Oba tímy sa predbiehali v streleckej nemohúcnosti (37,5 % - 34,9 %), v stratách lôpt (po 21) a ani jeden z nich nedokázal nazbierať dovedna aspoň 20 asistencií. O víťazovi tak rozhodli doskoky, v ktorých mali Clippers zdrvujúcu prevahu (58:34). Viac ako prehra 72:88 môže Pacers mrzieť zranenie lídra Dannyho Grangera v prvej minúte tretej štvrtiny. Strelecké hody naopak usporiadali v Golden State, kde sa Orlando zásluhou triumfu 126:118 vyrovnalo Bostonu na čele Východnej konferencie.

Sobota - sumáre:

Charlotte - Philadelphia 106:105

Najviac bodov: Diaw 28, G. Wallace 24 (14 doskokov), Felton 18 - W. Green 26, Iguodala 22 (11 doskokov), T. Young 17 (11 doskokov), štvrtiny: 28:22, 21:26, 29:38, 28:19, 13 352 divákov.

Chicago - Toronto 78:110

Najviac bodov: J. Salmons a Pargo po 13, Brad Miller 11 - Bosh 25 (12 doskokov), Belinelli 15, Nesterovič 12, štvrtiny: 16:37, 28:27, 14:23, 20:23, 20 481 divákov.

Dallas - Atlanta 75:80

Najviac bodov: Nowitzki 32, J. Terry 17, S. Marion 8 - Joe Johnson 31, Josh Smith 12, Horford 11, štvrtiny: 19:27, 21:14, 20:23, 15:16, 19 550 divákov.

Minnesota - Utah 108:101

Najviac bodov: R. Gomes 23, K. Love 18 (10 doskokov), Flynn 16 - Boozer 21 (13 doskokov), D. Williams 18 (11 asistencií), Okur 16, štvrtiny: 22:24, 25:26, 26:23, 35, 28, 18 466 divákov.

San Antonio - Denver 99:106

Najviac bodov: Parker 27, Duncan 26, Ginobili 14 - C. Anthony 34, Billups 18, J. R. Smith 17, štvrtiny: 30:23, 29:30, 17:22, 23:31, 17 592 divákov.

Phoenix - Sacramento 115:107

Najviac bodov: Nash 32, Stoudemire 18 (21 doskokov), Jason Richardson 16 - T. Evans 21, Nocioni 20, J. Thompson 13, štvrtiny: 35:26, 25:29, 22:28, 33:24, 17 747 divákov.

Portland - Houston 90:89

Najviac bodov: B. Roy 28, Andre Miller 24, Bayless 13 - Landry 23, Scola 21, Budinger 12, štvrtiny: 23:23, 22:25, 23:21, 22:20, 20 555 divákov.

Golden State - Orlando 118:126

Najviac bodov: Ellis 33, A. Randolph 28 (13 doskokov), Watson 17 - V. Carter 27, Pietrus 22, R. Lewis 20, štvrtiny: 33:42, 31:30, 36:25, 18:29, 19 054 divákov.

Los Angeles Clippers - Indiana 88:72

Najviac bodov: A. Thornton 19, Kaman 16 (11 doskokov), Camby (17 doskokov) a B. Davis po 12 - T. Murphy 13, Hibbert 12, Granger 11, štvrtiny: 22:18, 19:21, 22:17, 25:16, 15 305 divákov.

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.