Domov > Novinky > Basket portál > Európske súťaže > Zlom až v záverečnej štvrtine
Zlom až v záverečnej štvrtine
10 December 2009 Európske súťaže Written by Denník Šport

Výborne sa držali včera v C-skupine Európskeho pohára FIBA vo francúzskom Montpellieri proti Lattesu hráčky MBK Ružomberok. S vedúcim tímom tabuľky, ktorý ich v Koniarni zdolal vysoko 68:40 zohrali až do konca tretej štvrtiny vyrovnaný zápas (55:55). Zlom v prospech domácich nastal až v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali o desať bodov.

V Montpellieri sa začalo akoby podľa nepísaného scenára. Po 23 sekundách Boonenová získala pre domáce vedenie 2:0, ale čo sa dialo v ďalších minútach, bolo malým šokom nielen pre miestnych divákov, ale možno aj pre Ružomberčanky. Po "oťukávaní" - 4. min 8:8 - sa dostali na koňa, čo sa prejavilo na ich osembodovom vedení 31:13 krátko po prvej malej prestávke (11. min). Ešte aj po štvrťhodine mali značný náskok, na ukazovateli bol stav 20:25. Pokus hráčok francúzskeho tímu zlomiť súboj vo svoj prospech už v prvej polovici nevyšiel (33:33). A veru ani v tretej desaťminútovke. Veď v 29. min ešte viedli Ružomberčanky 53:49. Záverečné dejstvo sa začalo za nerozhodného stavu, z ktorého však Montpellier rýchlo ušiel na 66:57 už v 34. min. Pokusy Ružomberka opäť nakloniť misky váh na svoju stranu stačili iba na 76:69 v predposlednej minúte. Ale aj 10-bodovú prehru možno označiť o solídny pokus o čo najlepší výsledok...

MONTPELLIER – RUŽOMBEROK 81:71 (13:21, 33:33, 55:55)

LATTES – NAJVIAC BODOV: Krawczyková 22, Fournierová 10, Dijonová 10, Whittingtonová 10.

MBK: Lukačovičová 16, Podešvová 15, Murphyová 10, Chapdelaineová 9, Šimkuľáková 8 (Grešnerová 13, Novocká 0). Tréner: A. Panis.

TH: 15/11 – 20/14. FAULY: 16 – 21. TROJKY: 4 – 9. ŠTVRTINY: 13:21, 20:12, 22:22, 26:16.