Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga žien - 16. kolo - víkendový súhrn
Extraliga žien - 16. kolo - víkendový súhrn
14. December 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 16. kola slovenskej basketbalovej extraligy žien:

SOBOTA

Dobrí anjeli Košice - BSS Košice 92:67 (28:16, 14:20, 32:23, 18:8)

Najviac bodov: Kupčíková 18, Kováčová 15, Lawlessová 14 - Kovaľová 17/3, Tarasovová 16, Pindrochová a Slimáková po 12

TH: 29/23 - 6/5, fauly: 16 - 18, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Hlinka a Lukáč, 400 divákov

V 4. min viedli domáce basketbalistky 9:2, ale v 17. min svietilo na ukazovateli skóre už 34:30. O minútu neskôr už vyhrávali favoritky stretnutia len o dva body 38:36. Potom však hráčky Dobrých anjelov prebrali taktovku do svojich rúk a postupne ich náskok narastal až na konečných 25 bodov (92:67).

NEDEĽA

BK UMB 08 Banská Bystrica - ŽBK Whirpool Poprad 56:77 (13:16, 15:27, 16:23, 12:11)

Najviac bodov: Belanská 12, Šimová 11, Van Dalenová 9 - Tetemondová 31, Lalovičová 20, Kmeťová a Brezániová po 10

TH: 23/17 - 34/21, fauly: 24 - 20, 5 osobných chýb: 26. Letková, 33. Števove (obe B. Bystrica), trojky: 4 - 2, rozhodovali: Karniš a Turčina, 150 divákov

Hosťujúci kolektív bol po všetkých stránkach lepší s výnimkou poslednej štvrtiny, keď dal popradský tréner šancu všetkým hráčkam z lavičky. Táto štvrtina bola herne najslabšia a domáce nedokázali aj napriek víťazstvu v nej počas šiestich minút zaznamenať kôš z hry.

BK Slovan Bratislava - BK INPEK UKF Nitra 68:94 (24:23, 11:28, 14:18, 19:25)

Najviac bodov: Lučeničová 21, Talajková 16, Rykulská 11 - Libičová 25, Krč-Turbová 19, Chlebovcová 13

TH: 16/11 - 20/17, fauly: 18 - 21, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Brziak a Donát, 150 divákov

Favorizovaná Nitra získala prevahu až po štvrťhodine hry (15. min 32:35). Dovtedy jej Slovan dobre vzdoroval, ale neodolal nitrianskemu náporu najmä po zmene strán, keď už v 27. min prehrával 43:65. Domáce ešte raz znížili na rozdiel 10 bodov (34. min 64:74), ale záver patril družstvu spod Zobora.

MBK Agrotrade Rožňava - Cassovia Košice 77:67 (16:14, 17:15, 18:18, 26:20)

Najviac bodov: Beňušková 21, Duckerová 18, Sujová 12 - Pavlovičová 12, Timková 11, Firkaľová a Kolkusová po 9

TH: 32/26 - 11/6, fauly: 17 - 23, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Gabara a Fuska, 150 divákov

Košické hráčky prišli na rožňavskú palubovku s jedným víťazstvom v extralige, avšak celý zápas boli domácim hráčkam vyrovnaným partnerom. Domácim sa síce po trojke Bártovej v 5. min podarilo odskočiť na 6 bodov, avšak množstvo nepresností na strane domácich a veľmi dobré útočné doskakovanie hostiek rozhodovali o tom, že skóre bolo dlho vyrovnané. V 27. min po koši Žingorovej išli prvý krát do vedenia Košičanky a vyhrávali 41:43. Beňušková s klaksónom 3. štvrtiny zavelila síce do útoku po peknej trojke, ale Žingorová v 32. minúte opäť vyrovnala. Rozhodnutie prišlo v rozmedzí 35. a 36. min, keď po trestných hodoch Duckerovej získali Rožňavčanky rozhodujúci náskok 63:53, ktorý dokázali udržať do konca stretnutia.

MBK Ružomberok - BK PU Bemaco Prešov - neuskutočnil sa z dôvodu chrípkovej epidémie v tíme Ružomberka

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.