Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Gay nastrieľal 41 bodov, James ešte o tri viac
Gay nastrieľal 41 bodov, James ešte o tri viac
14. December 2009 NBA Autor: SITA

Nedeľná noc v zámorskej basketbalovej NBA patrila najmä dvojici Rudy Gay z Memphisu a LeBron James z Clevelandu. Prvý menovaný nastrieľal v Miami 41 bodov a priviedol svoj tím k víťazstvu 118:90, najužitočnejší hráč uplynulej sezóny James pridal ešte o tri body viac a jeho Cavs triumfovali v Oklahoma City 102:89.

"Chcel som sa predstaviť v plnej paráde," povedal po svojom osobnom streleckom maxime Gay, ktorého výborne dopĺňal pivot Marc Gasol. Mladší z bratov Gasolovcov premenil všetkých sedem streleckých pokusov z hry a k 16 bodom pridal aj 15 doskokov. Grizzlies sa darí, odkedy si po neúspešnom štarte do sezóny spolu sadli a prebrali svoju situáciu. Z úvodných deviatich duelov prehrali osem, no od spomenutého burcujúceho momentu zvíťazili v deviatich zápasoch zo štrnástich. Pokropenie živou vodou by potrebovali aj hráči Heat. Dwyane Wade a spol. totiž prehrali šesť z posledných ôsmich súbojov, čo malo za následok zosun v tabuľke Východnej konferencie.

Duel Clevelandu v Oklahoma City sa vôbec nevyvíjal jednoznačne, naopak, hostia rozhodli o svojom úspechu až v poslednej štvrtine. Okrem 44 bodov tradičného lídra Jamesa sa dôležitou trojkou z polovice ihriska zaskvel Mo Williams. "Jeho strela z polovice bola úžasná. Keď lopta opustila jeho ruky, vedel som, že ide do koša," pochválil svojho zverenca kormidelník Cavaliers Mike Brown.

Los Angeles Clippers nestačili v domácom prostredí na San Antonio, prehrali jednoznačným rozdielom 90:115. Hlavná opora Spurs Tim Duncan už mohol vo štvrtej štvrtine oddychovať na lavičke, keďže o výsledku bolo dávno rozhodnuté. Vo zvyšných dvoch súbojoch vyhrali domáce družstvá. Toronto zdolalo Houston 101:88 a Atlanta rozstrieľala New Jersey 130:107. Rockets prehrali v Toronte prvú štvrtinu 17:32 a v ďalšom priebehu sa už z tohto nevydareného štartu nedokázali pozbierať.

Výsledky - nedeľa:

Toronto - Houston 101:88

Najviac bodov: Bosh 27, Türkoglu 23, Jack 17 - Landry 25, Scola 21 (15 doskokov), Brooks 20, štvrtiny: 32:17, 23:25, 20:21, 26:25, 17 111 divákov

Miami - Memphis 90:118

Najviac bodov: Wade 25, D. Wright 16, J. O'Neal 12 - Gay 41, M. Gasol 16 (15 doskokov), Mayo 16, štvrtiny: 25:37, 24:25, 18:31, 23:25, 14 465 divákov

Oklahoma City - Cleveland 89:102

Najviac bodov: Durant 29, J. Green 26, Westbrook 10 - L. James 44, Mo Williams 22, Hickson a Moon po 9, štvrtiny: 29:27, 25:22, 22:29, 13:24, 18 203 divákov

Los Angeles Clippers - San Antonio 90:115

Najviac bodov: B. Davis 20, Kaman 19 (10 doskokov), A. Thornton 16 - Duncan 21, R. Jefferson a Ginobili po 17, štvrtiny: 23:39, 33:27, 19:22, 15:27, 16 464 divákov

Atlanta - New Jersey 130:107

Najviac bodov: M. Evans 22, Joe Johnson 21 (10 asistencií), Horford a Josh Smith po 16 - Harris 23, B. Lopez 19 (12 doskokov), T. Williams 18, štvrtiny: 31:29, 31:21, 39:32, 29:25, 14 015 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.