Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Sacramento v predĺžení bez bodu
Sacramento v predĺžení bez bodu
26. December 2009 NBA Autor: SITA

Úradujúci najužitočnejší hráč (MVP) zámorskej basketbalovej NBA LeBron James potvrdil v stredu svoj talent a k víťazstvu Clevelandu na ihrisku Sacramenta 117:104 po predĺžení pomohol svojím druhým triple-double v sezóne. Mladé mužstvo Kings držalo so skúsenejšími mazákmi z Ohia krok celých 48 minút riadnej hracej doby, na predĺženie však "králi" ako keby nenastúpili. V extra piatich minútach totiž domáci tím nestrelil už ani bod a najmä trojica trojok z rúk Zydrunasa Ilgauskasa rozhodla o výhre Cavaliers. "Vo štvrtej štvrtine sme dokázali svoje miesto medzi najlepšími defenzívnymi mužstvami súťaže. Čo je však znepokojujúce, nedokazujeme to zväčša v úvodných troch štvrtinách zápasov. Musíme sa to naučiť zvládať po celých 48 minút," komentoval výkon mužstva pod vlastným košom LeBron James, ktorý prispel k obrannej činnosti elimináciou streleckej hrozby menom Tyreke Evans. Ten síce ukončil duel s 28 bodmi, no vo štvrtej 12-minútovke premenil iba jeden z ôsmich pokusov. "Jednoznačne sa skúšal presadiť na každom kúsku ihriska. Ja som jednoducho využíval svoju výšku a skúsenosti, a aj defenzívnu predvídavosť na to, aby som ho udržal strelecky neúspešného čo najdlhšie," opísal svoju defenzívnu úlohu 25-ročný krídelník.

Denveru sa prvýkrát z tohtosezónnych šiestich pokusov podarilo vyhrať zápas, v ktorom mu chýbal jeden z hráčov základnej zostavy. Chaunceyho Billupsa 16 bodmi nahradil v základe Ty Lawson, no najväčšia pomoc prišla pre Nuggets z lavičky. J. R. Smith dokázal naplno využiť zdvojovanie obrany súpera smerom ku Carmelovi Anthonymu, zo 17 trojbodových pokusov využil rovných desať a 41 bodov do koša Atlanty pre neho znamená sezónne maximum. Dvadsaťštyriročný rodák z New Jersey sa dostal do neuveriteľnej streleckej pohody, keď množstvo košov z diaľky strelil z ťažkých stiesnených pozícií. V takejto pohode je jeho bránenie veľmi náročnou úlohou, čo priznal aj Joe Johnson: "Musíte zahrať v defenzíve najlepšie ako viete. Dáte ruky hore a dúfate, že súper netrafí. Treba však uznať, že vie strieľať naozaj dobre. Dnes to bol v jeho podaní sakramentsky výborný zápas."

Ako sa bráni, ukázal opäť všetkým Dwight Howard, ktorý si v stredu pripísal na konto 13 bodov, 20 doskokov, 4 bloky a 2 získané lopty. "Uvedomujem si, čo je dôležité. Ak budem doskakovať lopty a blokovať strely, budeme vyhrávať. Musím robiť, čo môj tím potrebuje. Je to o vzájomnej dôvere. Chalanom proste na ihrisku kryjem chrbty," opísal svoju úlohu 24-ročný atleticky stavaný pivot. Magic aj jeho zásluhou udržali Houston na 87 bodoch, pričom sami strelili 102.

Portland nastúpil v San Antoniu iba s ôsmimi hráčmi, no aj napriek množstvu zranení si zatiaľ tím Nata McMillana drží svoju pozíciu v Západnej konferencii. Trail Blazers zvládli zápas na ihrisku Spurs aj napriek tomu, že utorňajšie zranenie Brandona Roya neumožnilo jeho štart v predvianočný deň. Na jeho mieste nastúpil druhoročiak Jerryd Bayless a svojej úlohy sa zhostil naozaj dobre. Dvadasťjedenročný rozohrávač si pripísal osobné maximum 31 bodov a Portland v San Antoniu zvíťazil 98:94.

V zápase Miami s Utahom si oba tímy spoločne vybrali zlý večer pre svoju zväčša dobre fungujúcu streľbu. V minulosti často veľmi ofenzívne ladený duel sa tento raz skončil strelecky chabým výsledkom 80:70. Po polčase svietil na svetelnej tabuli v American Airlines Arene stav 32:30, čo bol najhorší polčas v doterajšom priebehu ročníka. V minulej sezóne pritom títo dvaja súperi pripravili priaznivcom kvalitného basketbalu strelecké preteky, ktoré sa rozhodli až v treťom predĺžení a Heat v nich napokon vyhrali 140:129.

Vo výbornom svetle sa ukázal dravý tím Oklahoma City, ktorý zvíťazil na palubovke Phoenixu 117:113, pričom Kevin Durant nastrieľal súperovi 38 bodov. Líder mladíkov a aj celý tím, si vypočul po zápase slová uznania od trénera Suns Alvina Gentryho: "Myslím si, že Durant bude jedným z najlepších hráčov všetkých čias. Celé toto mužstvo neradno podceňovať. Síce sú neskúsení, disponujú ale veľkou basketbalovou výbavou. Sú proste mladí a energickí."

Výsledky - streda:

Orlando - Houston 102:87

Najviac bodov: V. Carter 18, J. Nelson a Lewis po 15 - C. Landry 20, Brooks 17, Scola 14, štvrtiny: 34:22, 21:30, 23:13, 24:22, 17 461 divákov

Miami - Utah 80:70

Najviac bodov: Wade 29, Haslem 12 (11 doskokov), Q. Richardson 11 - D. Williams 18, Boozer 14, Okur 9, štvrtiny: 19:16, 13:14, 31:19, 17:21, 19 600 divákov

Detroit - Toronto 64:94

Najviac bodov: W. Bynum 12, Wilcox 11, Jerebko a Maxiell po 10 - Bargnani 21, Jack 14, Bosh 12, štvrtiny: 21:25, 16:29, 14:20, 13:20, 19 396 divákov

New Jersey - Minnesota 99:103

Najviac bodov: D. Harris 23, Ji 22, C. Lee 20 - Al Jefferson 27, Flynn 22, C. Brewer 17, štvrtiny: 23:27, 25:25, 26:24, 25:27, 10 204 divákov

Milwaukee - Washington 97:109

Najviac bodov: Redd 32, Ch. Bell 14, Bogut 12 - Jamison 25 (10 doskokov), C. Butler 23 (10 doskokov), Arenas 18, štvrtiny: 27:37, 25:20, 23:24, 22:28, 13 113 divákov

New Orleans - Golden State 108:102

Najviac bodov: Paul 20, David West 14, Stojakovič 13 - Ellis 35, Maggette 22 (10 doskokov), S. Curry 17 (10 doskokov), štvrtiny: 27:26, 31:30, 27:24, 23:22, 14 391 divákov

San Antonio - Portland 94:98

Najviac bodov: Duncan 24 (11 doskokov), R. Jefferson 18, T. Parker a R. Mason po 16 - Bayless 31, Aldridge 22, Juwan Howard 12 (12 doskokov), štvrtiny: 24:28, 23:20, 22:27, 25:23, 18 581 divákov

Denver - Atlanta 124:104

Najviac bodov: J. R. Smith 41 (10 trojok), C. Anthony 24, Lawson 16 - Jamal Crawford 24, Horford 18 (11 doskokov), Josh Smith 17, štvrtiny: 34:24, 29:27, 29:31, 32:22, 19 155 divákov

Phoenix - Oklahoma City 113:117

Najviac bodov: Stoudemire 35 (14 doskokov), Nash (12 asistencií) a Frye po 24 - Durant 38, Westbrook 19, J. Green 17, štvrtiny: 31:36, 33:30, 25:23, 24:28, 15 953 divákov

Sacramento - Cleveland 104:117 po predĺžení

Najviac bodov: T. Evans 28, Thompson a Casspi po 18 - L. James 34 (16 doskokov, 10 asistencií), Mo Williams 27, Ilgauskas 25, štvrtiny: 29:32, 24:25, 32:32, 19:15 - 0:13, 16 407 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.