Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Clippers zdolali Boston, rozhodol Baron Davis
Clippers zdolali Boston, rozhodol Baron Davis
28. December 2009 NBA Autor: SITA

Najväčšie prekvapenie nedeľného programu zámorskej NBA pripravili basketbalisti Los Angeles Clippers, ktorí zdolali vedúci tím Východnej konferencie Boston 92:90. Hlavným hrdinom bol domáci rozohrávač Baron Davis. Skúsený tvorca hry trafil spolu s klaksónom ťažkú strelu cez Rajona Ronda a rozhodol tak o cennom triumfe Clippers. Rondo mohol byť o to smutnejší, že 1,5 sekundy pred koncom mal za nerozhodného stavu k dispozícii dva trestné hody, no oba minul. "Som na podobné situácie zvyknutý a premieňam ich. Za takéhoto stavu som vždy sebavedomý a nepripúšťam možnosť, že by som netrafil. Treba sa na to len dobre psychicky pripraviť,“ skonštatoval Davis.

Na rozdiel od Bostonu druhý tím Východu Cleveland nezaváhal a do tabuľky si zapísal desiate domáce víťazstvo v rade. LeBron James a spol. privítali doma Houston a najmä vďaka skvelej tretej štvrtine nedali súperovi šancu - 108:83.

"Mohli ste si všimnúť, že našim hráčom došla para. Nezostali nám sily, aby sme sa mohli vrátiť do zápasu. Jednoducho sme nemali potrebnú energiu," zhodnotil súboj kormidelník hostí Rick Adelman. Náhradný pivot Cavaliers Zydrunas Ilgauskas zaznamenal dvanásť bodov a už mu chýbajú len štyri, aby sa vyrovnal Bradovi Daughertymu (10 389) na druhej priečke v historickej tabuľke najlepších strelcov v histórii klubu. Najlepším je pochopiteľne LeBron James.

Toronto sa konečne pozviechalo z nevydareného obdobia a vďaka štvrtému víťazstvu v rade mu patrí už šiesta pozícia vo Východnej konferencii. V nedeľu si Raptors poradili s Detroitom 102:95. Pre Pistons to bola už neuveriteľná siedma prehra za sebou. "Katastrofu“ neodvrátil ani návrat trojice Ben Gordon, Richard Hamilton a Tayshaun Prince. "Mali sme dosť šancí vyhrať tento súboj. Ak by sme premenili ponúkané príležitosti, mohli sme sa tešiť," priznal jeden z navrátilcov Ben Gordon.

Miami nedalo v domácom prostredí šancu Indiane (114:80), naopak na palubovke súpera uspeli Dallas a San Antonio. Mavericks triumfovali v Denveri, ktorému chýbal rozohrávač Chauncey Billups, 104:96 a Spurs zvíťazili v New Yorku 95:88.

Výsledky - nedeľa:

New York - San Antonio 88:95

Najviac bodov: D. Lee 28 (10 doskokov), Gallinari a Harrington po 19 - T. Parker 22, Ginobili 17, Duncan 13, štvrtiny: 20:21, 27:29, 21:20, 20:25, 19 763 divákov

Denver - Dallas 96:104

Najviac bodov: Kenyon Martin 18 (11 doskokov), C. Anthony 16 (12 doskokov), Lawson 16 - Gooden 19 (10 doskokov), Josh Howard 17, Nowitzki 13 (11 doskokov), štvrtiny: 23:30, 29:25, 20:28, 24:21, 19 756 divákov

Los Angeles Clippers - Boston 92:90

Najviac bodov: Kaman 27 (12 doskokov), B. Davis 24 (13 asistencií), E. Gordon 15 - Rondo 20, R. Allen 13, Garnett 12, štvrtiny: 22:23, 24:25, 23:25, 23:17, 19 060 divákov

Miami - Indiana 114:80

Najviac bodov: Wade 25, J. O'Neal 19, Beasley 16 - Murphy 16, Hansbrough 10 (10 doskokov), Ford 10, štvrtiny: 34:21, 32:23, 32:16, 16:20, 19 600 divákov

Cleveland - Houston 108:83

Najviac bodov: L. James 29, Mo Williams 20, S. O'Neal 13 (11 doskokov) - Brooks 23, Ariza a Landry po 11, štvrtiny: 24:24, 27:24, 32:15, 25:20, 20 562 divákov

Toronto - Detroit 102:95

Najviac bodov: Bosh 25 (16 doskokov), Jack 17, Bargnani 16 - R. Hamilton a B. Gordon po 15, Jerebko a Stuckey po 14, štvrtiny: 29:22, 31:19, 14:28, 28:26, 19 800 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.