Domov > Novinky > Basket portál > Regionálne súťaže > Víkend v podaní Liptovského Mikuláša
Víkend v podaní Liptovského Mikuláša
03 February 2010 Regionálne súťaže Written by Patrik Polcer

Družstvo žien MBK LM cestovalo cez víkend za svojimi súpermi na východ Slovenska, kde ho čakali zápasy proti najslabšiemu družstvu súťaže a družstvu, s ktorým by naše dievčatá mali súperiť o celkové prvé miesto v tabuľke. V sobotu sme sa predstavili v ďalekých Michalovciach proti asi najľahšiemu súperovi vo východnej skupine, no priebeh zápasu tomu vôbec nenasvedčoval. Naše dievčatá sa veľmi trápili v útoku i v obrane. Súperkám ponúkli množstvo streleckých pozícií, ktoré domáce našťastie nedokázali využiť kvôli nízkej úspešnosti streľby. Napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam nakoniec  naše družstvo dokázalo zvíťaziť výrazným rozdielom. V nedeľu naše družstvo nastúpilo na pôde Tydamu Košice, s ktorým sa pravdepodobne pobijeme o prvé miesto vo východnej skupine 1.ligy žien. V zápase obe družstvá ukázali kvalitný basketbal. Vysokú úspešnosť streľby súperiek naše dievčatá nakoniec dokázali v druhom polčase zlomiť agresívnou a kvalitnou obranou. Výbornou treťou štvrtinou sme zlomili odpor domácich a cenné víťazstvo už nepustili z rúk. V tabuľke sme sa tak odpútali práve od košického družstva a ostali sami na čele tabuľky bez jedinej prehry.

1.BKD Michalovce – MBK Liptovský Mikuláš 46:69 /16:33/

Body MBK LM: Callová 17, Molíková 14, Matajová 11, Javorková 7, Bračoková 6, Kacianová 4, Pirohová 4, Tulinská 4, Smiešková 2

TYDAM UPJŠ Košice – MBK Liptovský Mikuláš 64:76 /35:30/

Body MBK LM: Matajová 24, Callová22, Pirohová 15, Javorková 11, Molíková 4

 

Minulú stredu v dohrávanom dvojzápase kadeti privítali béčko Považskej Bystrice posilnené viacerými hráčmi A-družstva. Naši kadeti nastúpili v trocha okresanej zostave, doplnení o dvoch mladších žiakov. V oboch zápasoch naši chlapci ukázali bojovnosť a veľmi dobrú agresívnu obranu, z ktorej vyplývali rýchle protiútoky zakončené jednoduchými košmi. Naše družstvo v prvom zápase úplne dominovalo, v druhom po prehratom polčase v druhom otočilo zápas a pripísalo si pohodlnú výhru a usadilo sa tak na prvom mieste tabuľky !
MBK Liptovský Mikuláš - IMC P.Bystrica 113:56 (53:31)
Body MBK LM: Profant 37, Macka 32, Droppa 25, Šotník 13, Grešo 6
MBK Liptovský Mikuláš - IMC P.Bystrica 62:48 (30:33)
Body MBK LM: Macka 20, Šotník 16, Droppa 14, Profant 12

 

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang