Basketland Camp '10 PDF Print

Aj v roku 2010 Basketland n.f. v spolupráci s MBK Karlovka, i vďaka podpore mládežníckych trénerov organizuje piaty ročník letných basketbalových táborov pre deti do 18 rokov v dvoch osvedčených lokalitách: Levice a Bratislava. Camp v Ružoberku vzhľadom na rekonštrukciou hlavnej basketbalovej haly „koniareň“ sme sa rozhodli pre tento ročník vynechať. Basketland campy majú formu týždenných táborov a sú určené všetkým mladým hráčom, ktorí chcú aj počas letných prázdnin pracovať na správnej basketbalovej technike, naučiť sa nové zručnosti, získať kultúrne, teamové a športové zážitky. Pre kemperov pripravujeme okrem rôznorodých tréningov aj výlety do okolia miest, teoretické tréningy, individuálne súťaže, či besedy s basketbalovými osobnosťami.

Kemperi sú rozdelení do skupín podľa pohlavia, veku a basketbalových zručností. O každý Basketland team sa stará počas celého campu jeden asistent a striedajú sa viacerí tréneri. Takýto model umožňuje, aby kemperi spoznali viacero tréningových metód, prístupov a trénovali s viacerými špičkovými slovenskými trénermi a hráčmi. Tréneri prispôsobujú tréningovú náplň úrovni kondície a zručností v skupine.

Cieľom je naučiť a upevniť u kemperov správne základné basketbalové techniky, prípadne opraviť chyby, budovať ducha fair play, tímovosť, ale aj bojovnosť a samostatnosť.

Doteraz sa na Basketland campoch zúčastnilo cez 1 100 mladých hráčov a vyše 150 trénerov a hráčov. Teší nás, že mnohí sa na  Basketland campy vracajú.

Počas troch rokov fungovania sa na Basketland campoch predstavili

  • Reprezentanti: Rado Rančík, Martin Rančík, Anton Gavel, Štefan Svitek, Martin Míčka, Július Beťko,
  • Extraligoví hráči: Andrej Lukjanec (AB Cosmetics Pezinok), Dušan Snopko (AB Cosmetics Pezinok), Branislav Brliť (AB Cosmetics Pezinok), Peter Ivanovič (Nový Jičín), Richard Kucsa ( BK AŠK Inter Bratislava), Tomáš Holešovský (BK Ústí nad Labem), Ondrej Haviar (MBK Handlova), Slávka Frniaková (MBK Ružomberok), Jozef Bučák (Váhostav Žilina), Zuzka Babariková (Inpek IKF Nitra), Branislav Kockász (ŠKP Banská Bystrica), Horváthová Erika (BKM Piešťany), Katarína Krčmárová (Bk Slovan Bratislava), Michaela Malinková (Bk Slovan Bratislava),
  • Tréneri: Štefan Svitek, Ján Krajňák, Ľubomír Doušek, Ľubomír Urban, Peter Orgler, Bob Soma, Martin Pospíšil, Pavol Soóš, Petra Soóšová, Daniel Čurka, Peter Torda, Peter Roman, Ľubor Tománek, Jozef Ištók, Jozef Lovík, Branislav Bažány, Beata Renertová, Táňa Gallová, Michaela Hanesová, František Kubala, Marek Bulík
  • Kondiční tréneri: Eugen Laczo, Marián Vanderka, Roman Dubovský, Antoine Metz

Basketland campy majú formu týždňových táborov. Okrem plnohodnotného tréningové programu sú pre účastníkov pripravené besedy so známymi basketbalistami a trénermi, videoprojekcie, voľno-časové aktivity a výlety. Počas celého campu je zabezpečená strava a pitný režim (plná penzia alebo polpenzia podľa ubytovania). Doprava na camp a z campu je individuálna.

 

 

 


spankbang