Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Basketbal je v podstate zimný šport.
Basketbal je v podstate zimný šport.
16. Február 2010 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer

6.2.2008 sme odohrali zápas Krajskej súťaže v Handlovej. V telocvični bolo približne 8 stupňov, proste absolútne neregulárne podmienky. Kritika nepatrí Handlovčanom. Im patrí pochvala, že v takýchto podmienkach basketbal vôbec robia. Je to len príklad, ktorý mi poslúži na vykreslenie momentálnej situácie, keď sme nútený hrať a trénovať v starých a v nemálo prípadoch slabo vykúrených telocvičniach, za ktoré si ešte niektorí riaditelia škôl odvážia pýtať nájomné. Nehoráznosťou sú skoro 20 eurové hodinové sadzby. Ospravedlnením by bolo, keby získané prostriedky boli využité na obnovu telocvične. To sa ale deje len zriedka. Sú však aj svetlé príklady, kde riaditeľ chápe, že úloha školy nekončí o 14,00 vypnutím kúrenia a zapojením alarmu, ale jej prostriedky ako napr. počítačová učebňa, či telocvičňa, nadobudnuté z našich spoločných peňazí, nie sú zdrojom príjmu ale sa musia čo najviac využívať aj v poobedňajších hodinách minimálne pre mimoškolské aktivity mládeže. Povinnosťou školy by malo byť poskytnutie jej priestorov pre svojich žiakov v čo najväčšej miere a to bezplatne alebo možno za úhradu energií.

O technickom stave, hygienických podmienkach, či obyčajnom upratovaní sa neodvážim ani hovoriť. Životná úroveň rastie, bývame v moderne zariadených bytoch, či domoch, vozíme sa v luxusných autách a naše deti nechávame behať v starých, zaprášených budovách, do ktorých keď vstúpime dýchne na nás „puch“ rokov sedemdesiatych. Keď vycestujeme na turnaj do Čiech, alebo do Maďarska môžeme len ticho závidieť aké podmienky vytvárajú oni pre svoju mládež.

Česť všetkým, ktorý sú výnimkou a nie sú im naše deti ľahostajné. Z nášho mesta môžem uviesť napr. pani riaditeľku Mgr. Gabrielu Matuškovú zo ZŠ Ďumbierska 17 v Banskej Bystrici, ktorá sa s problémami vie vysporiadať a dlhodobo spolupracuje na zabezpečení priestorov pre mladých športovcov. Našťastie už nie je jediná a aj iné školy v meste poskytujú telocvičňu pre deti bezplatne. Je radosťou hrať vo Zvolene na ZŠ „Západ“, kde sú dokonca tri veľmi pekné telocvične, alebo v Tepličke pri Žiline, kde majú priestory vynovené aj po technickej stránke.

Malo by byť záujmom nás všetkých aby sa situácia zmenila a naše deti mali možnosť trénovať v normálnych podmienkach. Nech je to samozrejmosťou, nie len výnimkou a priložené fotografie nech sú v budúcnosti na zasmiatie, nie dokumentáciou reality.

Stručne o samotných zápasoch:

Handlová – UMB 08 Banská Bystrica

20 : 50, Body BB: Jaja a Pipa po 12, Luci 8, Dida 6, Linda, Terka, Maťka, Mirka M. a Peťa po 2

15 : 88, Body BB: Luci 18, Mirka M. 15, Pipa 12, Jaja 9, Dida 6, Dena 5, Terka a Maťa po 4, Linda 3, Miška, Peťa, Dominika S. a Mirka H. po 2, Vlastný kôš 2

Viac na www.umb08.webnode.sk.

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang