Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Víkend v podaní BK Petržalka
Víkend v podaní BK Petržalka
19. Apríl 2010 Slovenské súťaže Autor: Patrik Polcer
Žiačky si zmerali sily s maďarským Gyorom. V prvom zápase na oboch stranách dominovala výborná obrana. V poslednej štvrtine sa našim žiačkám podarilo odomknúť tú súperovu a preto zápas vyhrali 50:40 (17:23) . V druhom sa zasa šťastena priklonila na stranu súperiek. Zápas sme tesne prehrali 61:62 (35:35). Určite to bola dobrá príprava na záverečný turnaj sezóny final SIX. Dvojzápas hodnotí trénerka Lucia Želeňáková:

V sobotu sme odohrali posledné 2 súťažné zápasy v tejto kategórii. Súper hral od prvej minúty agresívne a pomerne tvrdo najmä v obrane. Trvalo nám takmer celý prvý polčas, pokiaľ sme sa s tým dokázali vyrovnať. Dievčatá sa mohli opäť raz presvedčiť, že basketbal sa bez kontaktu a húževnatosti hrať jednoducho nedá. Po našich veľkých obraných chybách sme častokrát inkasovali príliš ľahké koše. Postupne sa nám zlepšuje prechodová fáza hry, máme v tomto smere však ešte na čom popracovať. Z bodového hľadiska o víťazstve, resp. prehre v druhom zápase rozhodli posledné štvrtiny zápasov. V prvom zápase sme 4. štvrtinu vyhrali v pomere 21:5 a v druhom zase prehrali 3:12. Chvíľková strata koncentrácie nás stojí víťazstvo. Na ihrisko sa dostalo až 15 hráčok, z toho aj 2 mladšie dievčatá a po problémoch s kolenami zápasové minúty postupne nazbierala Dia aj Párka. Pokiaľ chceme naďalej naozaj poctivo pracovať na tréningoch musíme sa dať dokopy po zdravotnej stránke. Absencie sú na zápasoch vidno."

Kadetky privítali v poslednom dvojzápase súťaže družstvá Ružomberka a Popradu. V sobotnom zápase s Ružomberkom naše jasne na palubovke dominovali a zvíťazili 91:50 (58:27). V nedeľu sme sa však museli skloniť pred umením Popradčaniek. Tým vyšiel záver sezóny znamenite. Vyhrali nielen u nás 75:59 (37:21), ale v Šamoríne porazili aj nového majstra a zaslúžene sa umiestnili na 2. mieste tabuľky. Našim patrí za obomi košickými družstvami konečná piata priečka. Tréner Maťo Pospíšil hodnotí posledný víkend takto: „Cez víkend sme odohrali dva zápasy proti výkonnostne rozdielnym súperom. V sobotu proti Ružomberku sme mali zápas pod kontrolou, celý priebeh bol v našej réžii. V nedľňajšom zápase to bol však úplný opak. Poprad nás prevýšil v každej jednej činnosti na ihrisku. Dievčatá nedokázali splniť pokyny, s ktorými išli na ihrisko, príliš dlho sme držali loptu v ruke, namiesto rýchlejšej prihrávky. V obrannej činnosti sme nedokázali splniť princípy, ktoré máme stanovené a z toho vyplynula celková anarchia. Pozitívom však určite je, že sme dokázali bojovať do konca, nedali sme dole hlavy, za čo si dievčatá zaslúžia pochvalu".

Mladšie mini odohrali v sobotu v Nitre odložené zápasy predposledného dvojkola. Napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo ukoristiť žiaden bodík, hoci v druhom zápase mali domáce hráčky namále. Zápasy sme prehrali 29:45 (14:21) a 43:45 (24:26). Trénerka Marta Páleníková k zápasom povedala: „V prvom zápase sme nedokázali ubrániť v 2. a 4. štvrtine trojicu domácich vysokých hráčok. V druhom zápase som päťky trochu prestriedala, takže celý zápas sme hrali so súperom vyrovnanú partiu. Dievčatá musím za bojovnosť pochváliť".

Budúci víkend sezónu definitívne uzavrú juniorky, ktoré odohrajú v Košiciach turnaj o slovenský pohár. Presne rok po zisku kadetského titulu sa v piatok podvečer vo štvrťfinále stretnú s družstvom Cassovie. V prípade víťazstva narazia v sobotu na majstrovské družstvo UMB Banská Bystrica. Po 4.mieste z majstrovstiev Slovenska juniorkám želáme, aby sa im podaril útok na medailovú priečku. Posledné majstrovské zápasy odohrajú budúci víkend aj staršie žiačky v Piešťanoch a Starej Turej a mladšie mini v Leviciach. Mladšie žiačky sa v sobotu predstavia v Nitre. Držíme im palce!