Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Karlovka v Trenčíne vyhrala bodmi v posledných sekundách.
Karlovka v Trenčíne vyhrala bodmi v posledných sekundách.
14. Október 2010 Slovenské súťaže Autor: Patrik Polcer

Družstvo mužov Karlovky si prinieslo z víkendu plný bodový zisk. V sobotu vyhrali zaslúžene na palubovke nováčika v Holíči. V nedeľu bol duel s Trenčínom ešte dve sekundy pred koncom stretnutia nerozhodný, no nakoniec v dramatickom závere Karlovka úspešne premenenými  trestnými hodmi zvíťazila.

Juniorom Karlovky odštartovala oblastná liga, vstup do sezóny im vyšiel na 50 %. Kadeti Karlovky privítali doma hráčov z Komárna a Levíc a potvrdili svoju neporaziteľnosť na domácej palubovke. Najmenší zástupcovia minibasketbalisti Karlovky nemali úspešný víkend, keď sa im nepodarilo zvíťaziť v žiadnom zápase.

Výsledky z víkendu

Muži 1.liga západ

MŠK BO Holíč - MBK Karlovka Bratislava 80:102

(18:18, 43:40, 66:70)

HOLÍČ: Došek 26, Jadorník 15, Holeček 14, Hanusek 9, Chrenka 6 (Christoph 5, Kybinec 2, Ďurišin 1, Králik 0, Marenčík 0, Zajároš 0). Tréner: Zahradník.

Karlovka: Ciho J. 30, Pešek 22, Tóth-Vaňo 12, Ciho M. 9, Kandravý 9 (Krcho 7, Pulman 5, Cirják 3, Rýdzi 3, Považanec 2, Dulovič 0). Tréner: M. Berček.

ŠTVRTINY: 18:18, 25:22, 23:30, 14:32 , FAULY: 24 - 23, 5 faulov: Christoph, Hanusek - Kandravý. TH: 31/13 - 29/19 , TROJKY: 2 - 1, 150 divákov, Rozhodovali: Bugár, Szárka.

Priebeh zápasu:

Úvodná štvrtina bola vyrovnaná. Ešte polčas dokázal domáci nováčik 1.ligy z Bratislavčanmi držať krok ba dokonca v polovici tretej štvrtiny sa im odpútali na rozdiel deviatich bodov. Obrat sa začal po oddychovom čase hostí, ktorý nasledujúcich päť minút vyhrali 18:6 a otočili vývoj stretnutia. V záverečnom dejstve sa hosťom ešte dva krát podarila šnúra 10:4 a 10:0.Víťazstvo hostí je za predvedenú hru v druhom polčase úplne zaslúžené aj keď je konečný výsledok pre domácich asi príliš krutý.

Hlas trénera (Marián Berček ): Domáci sa opierali najmä o skúsenosti L. Došeka. Nám sa v 1. polčase nedarilo zbierať lopty pod vlastným košom a toto domáci dokázali využiť. Po prestávke resp. oddychovom čase sme zlepšenou obranou získavali náskok, ktorý sme si do konca stretnutia zveľaďovali. Dobrou rotáciou hráčov sme mali v závere stretnutia viac síl ako domáci, ktorým v závere stretnutia došli sily. Musím pochváliť výbornú a korektnú divácku kulisu o ktorú sa postarali domáci fanúšikovia .

Štadión Trenčín - MBK Karlovka Bratislava 74:76

(22:15, 40:34, 61:53)

Trenčín: Vavro 19, Mrázik16, Zámečník 12, Svedek T. 11, Nebus 2 (Majerník 7, Radimák 3, Tomáško 2, Svedek M. 2,). Tréner: Nebus.

Karlovka: Sagula 13, Ciho J. 11, Pešek 10, Tóth-Vaňo 10, Ciho M. 10, (Kandravý 10, Pulman 7, Mačura 3, Krcho 2, Rýdzi 0, Považanec 0, ). Tréner: M. Berček.

ŠTVRTINY: 22:15, 18:19, 21:19, 13:23 , FAULY: 18 - 20, 5 faulov: 0 - 0. TH:22/18 - 18/10,  TROJKY: 5 - 4, 20 divákov, Rozhodovali: Dula, Sirocký.

Domáci začali výborne a vypracovali si vedenie 11:0. Karlovka sa však otriasla a postupne ukrajovala z náskoku domáceho družstva. Záver polčasu zvládli hostia výborne a tak bol polčas len o 6 bodov v prospech domácich. Tretie dejstvo bolo vyrovnané a tak rozhodla až záverečná časť. Karlovka sa začala presadzovať pod oboma košmi a úsek od 32 do 35 min. vyhrala 15:2 a otočila tak skóre vo svoj prospech. V dramatickom závere, keď mali domáci 14 sekúnd na rozhodnutie zápasu sa Mirovi Cihovi podarilo získať loptu a po faule domáceho hráča 2 sekundy pred koncom rozhodol o tesnom víťazstve Karlovky. Najlepším strelcom hostí sa stal nestarnúci 44 ročný Miloš Sagula.

Hlas trénera (Marián Berček ): Vedeli sme, že  nás čaká ťažký, dobre atleticky pripravený súper z výbornou defenzívou. Po úvodnom nápore domácich sme však zdvihli hlavu a dokázali sme sa vrátiť do zápasu. V druhom polčase sme zmenili obranu a aj v útoku sa nám viac darilo presadzovať sa pod košom. V závere sme mali aj trochu šťastia a pevné nervy pri záverečných trestných hodoch.

Juniori oblasť

BSC Bratislava „B" - MBK Karlovka 74:66

Strelci: Hebort 16, Slezák 14

Hlas trénera (Peter Ivanovič): Do úvodného zápasu sezóny sme vstúpili nekoncentrovaní, v obrane sme robili veľa chýb, hlavne v návrate do obrany a v útoku sme nepremieňali vyložené situácie, čo sa odrazilo na skóre v prvej štvrtine. Postupne sme však zlepšovali obranu a jednoduchými kombináciami sme sa dostali do hry, kde nám hlavne vychádzal rýchly protiútok. Celý zápas sme ťahali za kratší koniec a aj keď sme sa na konci duelu dotiahli na súpera na štyri body, na víťazstvo to nestačilo.

Junior C.H.B.T Trenčín - MBK Karlovka 48:99

Strelci: Hebort 24, Murín 19

Hlas trénera (Peter Ivanovič): Druhý zápas víkendu sme zvládli bez väčších ťažkostí. Dobrou kolektívnou obranou sme súpera nepustili do vážnejších útočných aktivít. Hra v útoku bola dobre organizovaná,  vychádzali nám naše kombinácie. Hráči podali dobrý kolektívny výkon a zaslúžene vyhrali.

Kadeti 1. liga západ

MBK Karlovka - MBK Rieker Komárno   94:17

Strelci:  Dostál 32, Senohradský 17

Hlas trénera (asistent P. Ivanovič): V sobotu k nám pricestoval súper z juhu Slovenska z Komárna vo veľmi oklieštenej zostave, iba so siedmimi hráčmi, čo sa odrazilo aj na priebehu a skóre zápasu. Výbornou obranou sme súperovi nedali veľa šancí na skórovanie. Postupne sa na ihrisko dostali všetci hráči z lavičky a doviedli sme zápas do zaslúženého víťazného konca.

MBK Karlovka - Basketbal Levice   76:41

Strelci: Hlivák 27 (9 trojok), Švec 12, Cibák 11 (10 asistencií)

Hlas trénera (asistent P. Ivanovič): Od začiatku zápasu sme vychádzali z disciplinovanej obrany. Súper bránil väčšinu zápasu zónovú obranu, z ktorou sme si celkom dobre poradili. Dobrý pohyb lopty v útoku  narúšal postavenie súpera v obrane, čo sme často využívali na voľné strely. Zápas sme mali neustále pod kontrolou a doviedli sme ho do víťazného konca. Za zmienku stoja vynikajúce individuálne výkony Dalibora Hliváka, ktorý nastrieľal súperovi 9 trojok a Tomáša Cibáka, ktorý rozdal 10 asistencií.

Starší mini

BSC Bratislava  - MBK Karlovka „B" 93 : 3 (44:0)

Strelci: Bilčík 2, Sasvári 1

BSC Bratislava  - MBK Karlovka „B" 88 : 6 (47:0)

Strelci: Bilčík, Kriho, Brečan 2

Hlas trénera (Patrik Polcer): Zápasy proti BSC nám ukázali veľa individuálnych nedostatkov, na  ktorých ešte musíme intenzívne pracovať. Hráčom nemôžem uprieť snahu a bojovnosť avšak neostáva iné ako pogratulovať súperovi k víťazstvu. Verím, že sa nám podarí lepšie pripraviť na nadchádzajúce zápasy proti Leviciam, ktoré nás čakajú už o 2 týždne.

MBK Karlovka "A" - Komarno Klokani  35:43
MBK Karlovka "A" - Komarno Klokani  34:42