Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Turnaj olympijských nádejí V4 v basketbale U16 Šoproň 2010.
Turnaj olympijských nádejí V4 v basketbale U16 Šoproň 2010.
29. December 2010 Reprezentácie Autor: Patrik Polcer

V dňoch 28.-30.12.2010 sa koná v maďarskom meste Šoproň  turnaj olympijských nádeji v basketbale v kategórii kadetov. Reprezentácie krajín V4 (Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko) si postupne vzájomne zmerajú sily na euroligovej palubovke. Slovenskí basketbalisti vstúpili neúspešne do turnaja, keď v úvodnom zápase prehrali s domácim výberom Maďarska.

Maďarsko - Slovensko 77 : 55

(25:8, 46:24, 67:42)

Maďarsko: Fulop 19, Váradi 14, Ruják 9, Binitzer 5, Perl 2 (Braun 8, Bazsó 7, Ferency 6, Velkey 4, Novák 3, Bán 0, Papp 0)

Slovensko: Nemčok 10, Balúch 8, Sagula 4, Jánošík 2, Marchyn 0 ( Bojkovský 13, Cibák 12, Fusek 4, Belavý 2, Hlivák 0, Vikartovský 0, Cservenka 0) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 25:8, 21:16, 21:18, 10:13 , FAULY: 14 - 24 . TH: 26/10 - 13/8 , TROJKY: 1 - 3, 150 divákov

Priebeh zápasu: Začiatok zápasu bol v plnej réžii domácich, keď ich rozbehnutý útok zastavil až hosťujúci tréner oddychovým časom za stavu 9:0. Slovákom nefungovala osobná obrana a nedarilo sa im zastaviť rýchle protiútoky súpera, na čo reagoval ich tréner zmenou obrany z osobnej na zónovú. V druhej štvrtine sa sily na ihrisku vyrovnali, no vysoký rozdiel skóre sa Slovákom do polčasu nepodarilo znížiť a do šatní sa odchádzalo za stavu 46:24. Po polčasovej prestávke sa obraz hry nezmenil, domáci sa presadzovali jednoduchou útočným systémom založeným na využívaní schopností v hre 1:1. Slováci sa snažili zlepšenou obranou a organizovanou hrou v útoku znížiť náskok súpera, no domáci hráči nepripustili žiadnu drámu a ustrážili si zápas do konca a zaslúžene vyhrali.

Hlas trénera: Do zápasu sme nastúpili s prílišným rešpektom a v prvej štvrtine bol na ihrisku iba jeden basketbalový team „domácich". Hráči súpera nás prevýšili v individuálnych činnostiach pri hre 1:1, v   agresivite pri doskakovaní, rýchlosti a čítaní hry. V ďalších častiach zápasu nemožno našim hráčom uprieť snahu pobiť sa o priaznivejší výsledok, kedy sme sa zlepšenou organizáciou hry v útočnej fáze, zmenou obrany dokázali súperovi vyrovnať a odohrať „egalový" druhý polčas. Na viacerých kľúčových hráčoch bol cítiť polročný súťažný zápasový výpadok, kedy sa na ihrisku dlho iba hľadali."

Poľsko - Česko 96 : 101