Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Basketbalový víkend v Karlovke
Basketbalový víkend v Karlovke
28 March 2011 Slovenské súťaže Written by Patrik Polcer

Cez víkend pokračovala nadstavbová časť 1. ligy mužov ďalšími dvoma kolami. Basketbalisti Karlovky vycestovali na svoje zápasy do Prešova a Lučenca. Odohrali dve vyrovnané stretnutia, keď z Prešova si priniesli porážku a Lučenec v dramatickej koncovke zdolali rozdielom piatich bodov.

Kadeti zohrali na domácej palubovke dve stretnutia. V sobotu po veľkom boji zdolali hráčov zo Serede a v nedeľu si urobili strelecké hody a porazili Malacky rozdielom 112 bodov.

Starší žiaci Karlovky odohrali dvojstretnutie v Trnave a v oboch prípadoch sa tešili z víťazstva a prinášajú si tak 4 body.

Najmladší zástupcovia basketbalu v Karlovke, „Áčko" starší mini žiaci, si v dvoch stretnutiach na domácej palubovke poradili z rovesníkmi so Senca a zaknihovali dve víťazstva.

1. liga muži skupina o 9.-16. miesto

BK 99 Prešov - MBK Karlovka Bratislava 77 : 64

(19:23, 39:39, 54:53)

Prešov: Kancír, P. 28, Šeminský 15, Novický 4, Holda 4, Kalabiska 2 (Šveda 13, Kačala 7, Seman 4, Lašák 0, Kancír, V. 0) Tréner: M. Čižmárik

Karlovka: Ciho, J. 21, Tóth-Vaňo 10, Michalica 5, Cirják 5, Kandravý 4 (Pešek 9, Krajčír 6, Krcho 3, Bartek 1, Sagula 0, Neumar 0) Tréner: P. Ivanovič

ŠTVRTINY: 19:23, 20:16, 15:14, 23:11, FAULY: 22 - 30, 5 faulov Neumar 31, Cirják 38., Ciho, J. 40., TH: 38/25 - 28/14, TROJKY: 4 - 2, 80 divákov, ROZHODOVALI: Perečinský, Rusnák

Priebeh zápasu: Od úvodných minút sa hral v Prešove vyrovnaný basketbal. Domáci ťažili najmä z rýchlej prechodovej fázy, hosťom vychádzala kombinačná hra v útoku. Na polčasovú prestávku odchádzali oba tímy za vyrovnaného stavu. Ani v treťom dejstve sa obraz hry nezmenil a ani jedno družstvo si nedokázalo vytvoriť bodový náskok. Až v poslednej štvrtine zlomili Prešovčania svojho súpera a šli do dvojciferného náskoku, ktorý si taktickou hrou udržali a zápas vyhrali.

Hlas trénera: Tri štvrtiny nám vychádzala naša hra, v útoku sme hrali tímovo a vychádzali sme so slušnej obrany. Posledné dejstvo sme však prestali hrať tímový kombinačný basketbal a to sa nám vypomstilo, keď sme sa nevedeli presadiť v podkošových situáciách. Naše zaváhanie domáci naplno využili a dotiahli zápas do víťazného konca."

DASKIT Lučenec - MBK Karlovka Bratislava 72 : 77

(20:13, 35:38, 57:58)

Lučenec: Tarabus 26, Galovič 16, Kotian 13, Čemerička 4, Bínovský 4 (Tragor 7, Budáč 2, Sychra 0) Tréner: M. Tarabus

Karlovka: Michalica 23, Ciho, J. 20, Tóth-Vaňo 4, Pešek 4, Neumar 2 (Krajčír 10, Cirják 6, Krcho 4, Mačura 2, Bartek 2) Tréner: P. Ivanovič

ŠTVRTINY: 20:13, 15:25, 22:20, 15:19, FAULY: 18 - 19, TH: 21/17 - 11/8, TROJKY: 3 - 9, 100 divákov, Rozhodovali: Hricišin, R., Havlíček

Priebeh zápasu: Prvá štvrtina patrila jasne domácemu družstvu, ktoré zaskočili hostí zónovou obranou. Karlovka sa len ťažko presadzovala statickou hrou proti súperovej obrane a prvé dejstvo vyhrali domáci o 7 bodov. V druhej desaťminútovke už hostia našli recept na zónovú obranu a šli do trojbodového vedenia. Druhý polčas sa striedalo každým útokom vedenie na jednej i druhej strane ihriska a zápas bol až do posledných minút vyrovnaný. Dve minúty pred koncom záverečnej štvrtiny si Karlovka vytvorila šesťbodový náskok, ktorý bol rozhodujúci pre víťazstvo hosťujúceho družstva.

Hlas trénera: Zápas sme začali trochu vlažne v obrane aj v útoku, no v druhej desaťminútovke sme sa dostali do tempa, ktoré sme stále zvyšovali. Vychádzala nám obrana a v útoku sme sa opierali o výbornú streľbu z perimetru. Som spokojný s odvedeným výkonom hráčov na ihrisku, každý kto nastúpil, ukázal na palubovke obrovský kus práce, čo viedlo k zaslúženému víťazstvu."

DL kadeti

MBK Karlovka Bratislava- MBK Lokomotíva Sereď 84:69 (21:21, 45:42, 58:59)

Karlovka: Hlivák 19 (5 trojek), Švec 10, Cibák 10, Dostál 9, Slezák 6 (Bojkovký 12, Novotný 8, Vago 6, Senohradský 2, Nitriansky 2). Tréner: F. Kubala, Asistent trénera: I. Čonka

Sereď: Matušica 12, Rucz 8, Jančár 8, Kubačka 7, Uhliar 6 (Fiala 19, Vrba 7, Mihálik 2, Svátek 0, Zavadil 0). Tréner: L. Živner

ŠTVRTINY: 21:21, 24:21, 13:17, 26: 10, FAULY: 16 - 20, 5 faulov - Kubačka. TH: 22/11 - 15/10 , TROJKY : 9 - 1,  18 divákov, Rozhodovali: Nagyová, Valo

Priebeh zápasu: Zápas medzi tretím a štvrtým mužstvom kadetskej ligy mal veľa napovedať o postupových šanciach oboch družstiev ku prípadnej účasti na Final Four, čomu nasvedčoval aj priebeh celého zápasu. Tento duel bol od úplného začiatku veľmi vyrovnaný, na prekvapenie útok viac dominoval nad obranami a družstvá odchádzali do kabín po prvom polčase za stavu 45:42. V tretej štvrtine sa hostia zo Serede dostali do mierneho vedenia, ale domáci v troch útokoch v rade dokázali dať 3- bodové koše a zlomili tým definitívne odpor húževnatého súpera. V posledných minútach sa zápas dohrával, pričom hráči z Karlovky vyhrali konečným rozdielom pätnástich bodov.

Hlas asistenta trénera: Od začiatku bolo jasné, že to pre nás nebude vôbec jednoduchý zápas. Hráčom sme sa snažili prízvukovať, aby boli počas celého zápasu agresívni a hlavne trpezliví. Naša obrana hlavne v prvom polčase nefungovala podľa našich predstáv, čo sa našťastie zlepšilo v druhom polčase. Súper nás prevyšoval hlavne v rýchlom protiútoku a väčšou snahou chcieť vyhrať, za čo si zaslúžia poklonu. Som však nesmierne hrdý na našich chalanov, že nakoniec tento zápas v poslednej štvrtine zlomili a doviedli ho do víťazného konca. "

MBK Karlovka Bratislava  - Strojár Malacky         129 : 17 (19:7, 45:13, 93:13)

Karlovka: Bojkovský 19, Senohradský 18, Vago 11, Novotný 7, Nitriansky 0 (Dostál 33, Švec 21,  Hlivák 9, Cibák 9, Richardson 2). Tréner: F. Kubala

Malacky: Škoda 5, Pištelák 5, Babčaník 2, Baláž 1, Izakovič 0 (Matušek 4) Tréner: K. Ivančík

ŠTVRTINY: 19:7, 26:6, 48: 0, 36:4 , FAULY: 6 - 13, 5 faulov -  Baláž. TH: 20/15 - 10/2 , TROJKY : 6 - 1,  13 divákov, Rozhodovali: Valo, Nagyová

Priebeh zápasu: Úvod zápasu sa niesol v réžii Malaciek, ktoré sa nebojácne a bez rešpektu pustili do súpera a v prvým 3 minútach úspešne zakončovali svoje útoky tesne pred vypršaním 24 sekundového limitu. Postupne však prebrali opraty zápasu domáci, ktorí zlepšenou obranou, rýchlym prechodom do útoku a umnou hrou do zónovej obrany súpera dominovali počas celého zápasu.

Hlas trénera: Sme veľmi radi, že sme v oboch víkendových zápasoch dokázali zvíťaziť, čím sme sa opäť priblížili k cieľu prebojovať sa na záverečný finálový turnaj. Po dvoch mesiacoch sme sa predstavili na domácej palubovke a verím, že sme urobili radosť aj našim priaznivcom v hľadisku v sobotu bojovným, dramatickým a kvalitným zápasom, o ktorý sa pričinili oba tímy a v nedeľu peknými útočnými akciami a zlepšenou prácou v defenzíve."

Starší žiaci

MBK AŠK Slávia Trnava - MBK Karlovka Bratislava  35 : 62

(9:25, 16:39,18:46)

Trnava: Švenk 16, Málik 7, Gočál a Kondel po 4, Vanya 3, Hevier 1

Karlovka: Richardson 17, Sudek 13, Harton 10, Ibara 9, Barica Pavol 6, Barica Peter 4, Devečka 3, Hedera, Šamo a Šrol 0

TH: 18/4 - 15/7  Trojky: 3 - 1  Fauly: 11 - 12

MBK AŠK Slávia Trnava - MBK Karlovka Bratislava 35 - 52

(6:8, 17:16, 23:34)

Trnava: Švenk 11, Málik 8, Zaťko, Hevier a Kondel po 4, Gočál a Martinek po 2

Karlovka: Richardson 14, Hedera 12, Barica Peter 8, Sudek 6, Ibara, Harton a Šamo  po 4, Barica Pavol, Šrol a Devečka po 0

TH: 6/3 - 11/6  Trojky: 0 - 0   Fauly: 13 - 12

Rozhodovali: Macura, Parízek

Diváci: 20

Slovo trénerky: Napriek oklieštenej zostave a "strate" asistenta trénera, ktorý musel zaskočiť chýbajúceho rozhodcu a  plniť si rozhodcovské povinnosti, ma výkon väčšiny hráčov milo prekvapil. V prvom rade musím vyzdvihnúť výkony "mladších" - Devečka, Šamo a Šrol, ktorí nebojácne zapadli nielen do tímu, ale aj na ihrisku. V porovnaní s minulým týždňom, keď sme utrpeli zahanbujúcu prehru s Levicami, sa výkon hráčov trošku zlepšil - hlavne v útoku. V obrane ešte stále máme čo doháňať, ale nakoľko tento dvojzápas s Trnavou bol náš posledný ligový zápas, máme hromadu času na prípravu nielen na Veľkonočný turnaj SBA Inter Cup, ale aj na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v Prievidzi v dňoch 5.-8.5.2011."

Starší mini

MBK Karlovka Bratislava „A" - Gabbo Senec          65:20 (23:6, 10:0, 16:10, 16:4)

Karlovka: Kula 17, Kubala 14, Skyva 8, Dulin 8, Klačko5, Ázacis a Kadúch 2 body.

Senec: Bekr 9, Kaša 4, Múčka, Vrbovský a Blaho po 2 body, Ibara 1 bod.

TH: 4/2 - 14:6, FAULY: 11/5, ROZHODOVALI: Reichwalder, Gybeľová

MBK Karlovka Bratislava - Gabbo Senec      57:11 (21:3, 12:2, 16:2, 8:4)

Karlovka: Kula 16, Hudec 8, Kovačík 7, Klačko6, Ohajda 6, Kubala 4, Skyva, Dulin a Okál 2 body.

Senec: Bekr a Blaho po 3 body, Ibara a Vrbovský po 2 body, Kaša 1 bod.

TH: 2/1 - 6/2, FAULY: 9/2, ROZHODOVALI: Reichwalder, Gybeľová

Slovo tréneraHráči preukázali bojovnosť od začiatku prvej minúty zápasu až po koniec. Tímová spolupráca v obrane sa preukázala na častom skórovaní na kôš. Hra mala jednoduchý priebeh a ukázala sa pracovitosť hráčov na tréningu. Ďalší zápas nás čaká na domácom ihrisku proti tímu Levice."