Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > ŠBK ŠAMORÍN WINGS - JUNIORKY MAJSTER SLOVENSKA 2010/2011 V BASKETBALE
ŠBK ŠAMORÍN WINGS - JUNIORKY MAJSTER SLOVENSKA 2010/2011 V BASKETBALE
24 May 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

Usporiadateľom tohtoročného finálového turnaja junioriek Final eight bol klub DANNAX SPORT „Dobrí anjeli" Košice  Družstvo, ktoré počas aktuálnej dlhodobej sezóny neprehralo i ani jeden zápas a so 14- imi víťazstvami skončilo zaslúžene na prvom mieste.

Do dejiska majstrovstiev Slovenska hráčky Šamorína cestovali už vo štvrtok, z dôvodu trénerského rozhodnutia večerného spoločného tréningu v INFINITY Aréne. Veľká vďaka usporiadateľom p. Drankuljiukovi a ústretovosti generálneho managera „Dobrých anjelov" p. Danielovi Jendrichovskému. Dievčatá sa mali možnosť bezprostredne pred zápasmi zoznámiť s prostredím a mali  možnosť nasali atmosféru záverečného turnaja.

Systém vyraďovacích zápasov bol nastavený podľa umiestnenia v dlhodobej časti, v ktorej družstvo Šamorína skončilo na druhom mieste a prvý zápas sa hral s družstvom dievčat zo Žiliny.

 

ŠBK Šamorín - TJ Lokomotíva Žilina          90 - 56            (46 - 36)

Oroszová 21, Raková,Slamová po 11, Csóková,Lelkes po 9, Feketeová,Vallová po 8, Machurková 4, Paulová 3, Košíková, Forišeková, Tučaniová po 2

 

V zápase dostali príležitosť všetky hráčky, svojim prístupom a predvedenou hrou dokázali potvrdenie svojho umiestnenia po dlhodobej časti. Hráčky sa maximálne prispôsobili atmosfére turnaja („víťaznej vlne zápasov") a dokázali sami sebe, že to čo majú natrénované, vedia odovzdať na ihrisku a na prostredníctvom svojich postoch aj predviesť počas zápasu. Družstvo bojovalo, snažilo a nepoľavilo aj za vysokého víťazného stavu až do konca zápasu.

Druhý zápas bol proti víťazovi Bratislavského derby Slovan - Petržalka. Hráčky ŠBK Šamorín WINGS nastúpili proti hráčkam z BK Petržalka Bratislava.

Zápas  od úvodných minút, aj na moje prekvapenie mal jednoznačný priebeh. Súperovi z Bratislavy sme svojou rozumnou- inteligentnou a technickou hrou vnútili náš spôsob hry a nedovolili sme im rozvíjať ich spôsob agresívneho basketbalu a bojovný štýl. Dievčatá splnili taktické pokyny, na ktorých sme sa počas stretnutia dohodli. Veľmi dôslednou obranou sme súperkám predviedli, ako sa má správne brániť a bojovať. Zápas herne vyšiel Angelike Slamovej, ktorá nielen bodmi, ale svojou aj umnou hrou, asistenciami, viazanosťou obrany v niektorých momentoch, až troch hráčok riešila dané situácie výnimočne. Aj napriek jej mladému veku zúročila svoje skúsenosti z extraligy a tréningov oproti hráčkam, ktoré sú  o rok až dva staršie-skúsenejšie.  Musím ale vyzdvihnúť aj ostatné hráčky, bez ktorých by sa zápas samozrejme nevyhral.

ŠBK Šamorín - BK Petržalka Bratislava      85 - 57            (47 - 22)

Slamová 27, Raková, 14, Feketeová 13, Oroszová 9, Lelkes 8, Machurková 6, Csóková 4, Paulová,Tučaniová po 2

 

V deň „D" sme nastúpili proti súperovi, ktorý počas sezóny neprehral ani jeden zápas v dlhodobej časti, a aj v našom prípravnom, kvalitnom medzinárodnom turnaji v Šamoríne potvrdzoval úlohu favorita, lídra zápasov - samozrejme, boli sme naladení LEN VÝHROU.

Pri  príprave na zápas a rozprave pred stretnutím, som sa snažil dievčatá pozitívne naladiť na „víťaznú vlnu - basketbalovú víťaznú líniu". Hráčky pochopili dôležitosť zápasu a od začiatku zápasu, sme diktovali úroveň a tempo hry.

Hráčky hrali kolektívne a predčili  svoje súperky v bojovnosti a v ukážke prístupu k hre, podľa hesla

„ KTO SA SNAŽÍ A CHCE VYHRAŤ, TOMU SA BUDE DARIŤ A AJ ŠŤASTIE MU BUDE DOPRIATE".

hrali podľa svojich najlepších možností, kolektívne a hlavne bojovne.

Zápas sa od začiatku vyvíjal pre nás pozitívne, viedli sme počas celého zápasu, hráčky i rodičia si patrične užívali atmosféru priebehu finálového zápasu. Povzbudzovanie počas celého zápasu neutíchalo, rodičov sme mohli kvalifikovať, ako šiesteho hráča za čo im veľmi pekne ďakujem. Družstvu Dannaxu Košice sme svojou rozumnou- inteligentnou a technickou hrou vnútili náš spôsob hry a nedovolili sme im hrať podľa ich predstáv. Aj keď v prvej fáze zápasu nás chceli striedaniami hráčok vyviesť zo sústredenosti nepodarilo sa im to. Dievčatá splnili taktické pokyny na ktorých sme sa počas stretnutia dohodli. Veľmi dôslednou obranou sme súperkám predviedli, ako sa bráni a bojuje. Počas celého zápasu sme viedli a užívali si „víťazný" zápas s víťazným koncom.

 

ŠBK Šamorín - Dannax  Sport Košice         69 - 58            (37 - 35)

Slamová 25, Oroszová 18, Raková, 13, Feketeová 8, Paulová, Csóková po 2

 

Som veľmi rád, že sa nám spoločnými silami podaril úspech, na ktorý sa v malom mestečku,  akým je Šamorín dlho čakalo. Úspech je „historický" a možno sa už opakovať nikdy nebude, ale aj tak naň netreba zabúdať. Pravdupovediac čakal som naň, aj ja, ako tréner päť rokov, odkedy som toto družstvo viedol a mal som toto družstvo k dispozícii,  či už v rámci prípravy družstva alebo niektorých hráčok, ktoré spĺňajú vyššiu reprezentačnú úroveň. Prípravu niektorých hráčok na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska som ja ako tréner vnímal, ako aj časť určitej prípravnej fázy na ich kvalitnú reprezentáciu Slovenska, v rámci svojich vekových kategórii.

Po ukončení výherného stretnutia zavládla oslavná, víťazná eufória a radosť z dosiahnutého výsledku a neskutočnej radosti po víťaznom zápase. Dievčatá si prežitie osláv a eufórie z víťazstva s patričnou mierou určite zaslúžia za svoju snahu a obetavosť. Spolu s rodičmi a sponzormi zavládla neopísateľná oslava a nádherná eufória po skončení finálového zápasu v INFINITY Aréne v Košiciach.

Medzi hráčkami, mnou a rodičmi bola dlho tlejúca sa víťazná atmosféra „AURA" - iskierka, nádeje vo výhru a v dobrý výsledok. Výhra nad klubom, akým je Dannax Sport „ Dobrí Anjeli" určite patrične teší.

Dievčatá vyhrali nad klubom, ktorý je po kvalitatívno-personálnej, hráčskej, finančnej a materiálno-technickej na vyššej úrovni ako družstvo zo Šamorína i v zabezpečení je ďaleko pred nami.

Ako malý basketbalový klub „WINGS" zo Šamorína sme dokázali a urobili veľkú vec, Klub, ktorý je poskladaný len a len z vlastných odchovankýň, prostredníctvom mesta a hlavných sponzorov - „RODIČOV" sme dokázali poraziť „veľkoklub" zdolali v čase pre nás v najvhodnejšom. Dlho sme sa o výhru snažili, a konečne táto výhra prišla, čakali sme na ňu už pár rokov. Konečne sa nám to podarilo, a som rád o to viac aj ako tréner, že to bolo na pôde ich palubovky a v INFINITY ARÉNE v Košiciach.

Tréner nových majstrov Slovenska Dalibor Hlivák turnaj vyhodnotil nasledovne:

"Záver tohto turnaja o majstra Slovenska -  junioriek bolo niečo navyše, ako čerešnička na torte, úspech nielen za celú sezónu, ale určitá satisfakcia aj za predchádzajúce sezóny, ktoré boli plné odriekania, vypoteného potu a vydretej driny. Táto sezóna bola veľmi náročná a pre nás veľmi špecifická, aj z toho dôvodu, že hráčky sme nemali stále pokope. Podujali sme sa na ťažkú cestu dvoch kategórii. Štyri hráčky  pravidelne trénovali a aj hrali v dvoch súťažiach, v našej a ženskej EXTRALIGOVEJ. Počas sezóny sme odohrali enormné množstvo zápasov súťažných aj medzinárodných i prípravných . Absolvovali sme ťažké zápasy aj keď nie po  veľmi vhodnom načasovaní termínu majstrovstiev Slovenska. Päť týždňov po skončení aktuálnej súťaže.

Kým sa dievčatá stali majsterkami Slovenskej republiky odohrali sme zaujímavé zápasy na záverečnom turnaji s družstvami so Žilinou, Petržalkou Bratislava a hlavne s Dannaxom-sport Košice.

Snaha a prejavená únava dievčat bola veľká, ale odmenená krásnym titulom. Som veľmi rád, že sa nám spolu tento cieľ podarilo realizovať. Verím, že dievčatá to nakopne do ďalšej práce v ich budúcej kariére.

Stal som sa najlepším trénerom turnaja zásluhou mojich dievčat, ktoré mám  rád a ktorým sa venujem viac ako päť rokov.

Verím, že tento progres sa nezastaví a bude pokračovať ďalej. Dievčatám som vďačný za to, že plnili moje metódy a usmernenia, znášali drinu i niekedy môj zvýšený hlas. Asi nebol na škodu. Som rád, že pochopili moju filozofiu a  budem rád, keď v nej budú pokračovať ďalej vo svojej hráčskej kariére.

Best Coach

Výsledky finálového turnaja Majstrovstiev Slovenska v kategórii junioriek

(Košice, 13.- 15.05.2011)

13.05.2011   štvrťfinále


F1.

 

DANNAX SPORT Košice (1)

Kiššová 21, Tomková, Janoščíková po 17

ŠKBD Spišská Nová Ves (8)

Jurčišinová 7, Duchová 5

112

 

:

 

18

 

44:11

 

F2.

 

ŠBK Šamorín (2)

Oroszová 21, Mi.Raková, Slamová po 11

TJ Lokomotíva Žilina (7)

Šeligová 22, Kubáňová 10

90

 

:

 

56

 

46:36

 

F3.

BK Petržalka (3)

Kulová 15, Slezáriková 11

BK Slovan Bratislava (6)

Marcová 12, Gubáňová 9

51

:

39

40:18

F4.

ŽBK Whirlpool Poprad (4)

Rusiňáková 22, Ivančáková 18

ŠŠK SOUŽ Košice (5)

Mihaliková 19, Pastrnáková 12

52

:

62

28:31
14.05.2011   semifinále


 

F5.

O 5.- 8.miesto

ŽBK Whirlpool Poprad

Ivančáková 25, Rusiňáková 18

ŠKBD Spišská Nová Ves

Detvaiová 10, Vajnerová 9

93

:

38

45:22

F6.

 

BK Slovan Bratislava

Marcová 29, Čepcová 12

TJ Lokomotíva Žilina

Kubáňová 15, Fraňová 12

72

 

:

 

60

 

53:53,

27:20

 

F7.

O 1.- 4.miesto

DANNAX SPORT Košice

Nagyová 13, Hruščáková 11

ŠŠK SOUŽ Košice

Glovová 11, Nedoroščíková 10

81

:

43

36:19

F8.

ŠBK Šamorín

Slamová 27, Mi.Raková 14

BK Petržalka

Schneiderová 14, Blažeková 12

85

:

57

47:22
15.05.2011


F9.

 

O 7.miesto

TJ Lokomotíva Žilina

Fraňová 23, Šeligová, Kubáňová, Mozolová po 14

ŠKBD Spišská Nová Ves

Jurčišinová 15, Pokrývková 6

79

 

:

 

48

 

39:25

 

F10.

O 5.miesto

ŽBK Whirlpool Poprad

Ivančáková 19, Rusiňáková 12

BK Slovan Bratislava

Marcová 13, Breštenská 8

60

:

52

29:23

F11.

O 3.miesto

BK Petržalka

Schneiderová 12, Kulová 11

ŠŠK SOUŽ Košice

Glovová 19, Nedoroščíková 13

51

:

63

22:30

F12.

O 1.miesto

DANNAX SPORT Košice

Kiššová 15, Bálintová 12

ŠBK Šamorín

Slamová 25, Oroszová 18

59

:

68

35:37

 

ALL STARS „A" - Slamová Angelika (Šamorín), Hruščáková Žofia (Košice), Bálintová Barbora (DANNAX KE), Glovová Viktória (SOUŽ KE), Oroszová Sabína (Šamorín)

 

ALL START „B" - Rusiňáková Dominika (Poprad), Marcová Simona (Slovan BA), Kulová Lucia (Petržalka), Kiššová Martina (DANNAX KE), Raková Michaela (Šamorín)

 

Najužitočnejšia hráčka :         Slamová Angelika (Šamorín)

Najúspešnejší tréner :            Hlivák Dalibor (Šamorín)

Majstri SR 2011

 

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang