Basketland Camp '09 PDF Print

V roku 2009 Basketland n.f. organizuje IV. ročník letných basketbalových táborov pre deti do 18 rokov v troch osvedčených lokalitách: Levice, Ružomberok a Bratislava. Basketland campy majú formu týždenných táborov a sú určené všetkým mladým hráčom, ktorí chcú aj počas letných prázdnin pracovať na správnej basketbalovej technike, naučiť sa nové zručnosti, získať kultúrne, spoločenské a športové zážitky. Pre kemperov pripravujeme okrem rôznorodých tréningov aj výlety do okolia miest, besedy s basketbalovými osobnosťami.

Kemperi sú rozdelení do skupín podľa pohlavia, veku a basketbalových zručností. O každý Basketland team sa stará počas celého campu jeden asistent a striedajú sa viacerí tréneri. Takýto model umožňuje, aby kemperi spoznali viacero tréningových metód, prístupov a trénovali s viacerými špičkovými slovenskými trénermi a hráčmi. Tréneri prispôsobujú tréningovú náplň úrovni kondície a zručností v skupine.

Cieľom je naučiť a upevniť u kemperov správne základné basketbalové techniky, prípadne opraviť chyby, budovať ducha fair play, tímovosť, ale aj bojovnosť a samostatnosť.


Doteraz sa na Basketland campoch zúčastnilo takmer 900 mladých hráčov a vyše 100 trénerov a hráčov. Teší nás, že mnohí sa na  Basketland campy vracajú.

Počas troch rokov fungovania sa na Basketland campoch predstavili

  • Reprezentanti: Rado Rančík (Benetton Treviso), Martin Rančík(Bilbao Basket), Anton Gavel (Aris Thessaloniki), Štefan Svitek, Martin Míčka (AŠK Inter Bratislava)
  • Extraligoví hráči: Dušan Snopko (AB Cosmetics Pezinok), Branislav Brliť (AB Cosmetics Pezinok), Katarína Krčmárová (Bk Slovan Bratislava), Michaela Malinková (Bk Slovan Bratislava), Richard Kucsa, Tomáš Holešovský (BK Ústí nad Labem), Ondrej Haviar (MBK Handlova), Slávka Frniaková
  • Tréneri: Táňa Gallová, Pavol Soóš, Petra Soóšová, Daniel Čurka, Peter Torda, Peter Roman ľubor Tománek, Jozef Ištók, Jozef Lovík, Branislav Bažány, Beata Renertová
Basketland campy majú formu týždňových táborov. Okrem plnohodnotného tréningové programu sú pre účastníkov pripravené besedy so známymi basketbalistami a trénermi, videoprojekcie, voľno-časové aktivity a výlety. Počas celého campu je zabezpečená strava a pitný režim (plná penzia alebo polpenzia podľa ubytovania). Doprava na camp a z campu je individuálna.
 


spankbang