Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Prípravné zápasy kadetskej reprezentácie proti Maďarsku
Prípravné zápasy kadetskej reprezentácie proti Maďarsku
28. Júl 2011 Reprezentácie Autor: Patrik Polcer
Kadetskí reprezentanti Slovenska odohrali v piatok 22.7 a sobotu 23.7 dva prípravne duely s rovesníkmi z Maďarska v Budapešti. Prinášame priebehy oboch zápasov, ako aj vyjadrenia hráčov.

MAĎARSKO U16- SLOVENSKO U16   97:64

(27:18, 51:27, 74:47)

MAĎARSKO U16: Vrana 18, Boinitzer 17, Fűlőp 12, Perl 7, Velkey 6 (Golomán 13, Bán a Papp po 8, Teremy 5, Brenner 3, Schwieghoffer 0, Illés 0 ) Tréner: A. Zsoldos

SLOVENSKO U16: Nemčok 10, Samek 5, Belavý 4, Ábel 2, Vago 0 (Hlivák a Baluch po 14, Cservenka 7, Cibák 4, Marchyn a Jánošík po 2 ) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 27:18, 24:9, 23:20, 23:17, FAULY: 13-22 , 5 Faulov - 39. Vago  TH: 25/17 -7/5  , TROJKY:  3- 9, 40 divákov, Rozhodovali: Gaál, Győrchi

Priebeh zápasu:

Slováci nastúpili do svojho tretieho prípravného medzištátneho zápasu s Maďarskom dobre, darila sa im hlavne streľba spoza trojkového oblúka. V druhej štvrtine ale začali hostia kopiť chyby a domáci si bleskovými protiútokmi vytvorili bezpečný náskok. V druhom polčase sa zápas už len dohrával, obidve družstvá si skúšali rôzne taktické varianty na blížiace sa ME.

Hlas kapitána družstva Mateja Balucha:

Úvod zápasu bol pomerne vyrovnaný. V druhej štvrtine sme nedokázali zamedziť súperove rýchle protiútoky, boli sme slabí na doskoku a recept sme nenašli ani počas druhého polčasu kde sme naše nedostatky neodstránili."

MAĎARSKO U16- SLOVENSKO U16   91:66

(36:14, 56:30, 77:52)

MAĎARSKO U16: Vrana 24, Fűlőp  14, Perl 12, Boinitzer 9, Velkey 4(Teremy 9, Bán 5, Illés 4, Brenner a Schwieghoffer po 2, Papp 1, Golomán 0 ) Tréner: A. Zsoldos

SLOVENSKO U16: Nemčok 24, Baluch 8, Jánošík 4, Belavý 3, Samek 0 (Sagula 8, Vago a Cservenka po 5, Cibák 4, Ábel 3, Hlivák 2, Bojkovský 0) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 36:14, 20:16, 21:22, 14:14, FAULY: 18-25 , 5 Faulov - 34. Sagula  TH:  25/14- 15/9 , TROJKY:  6-5, 50 divákov, Rozhodovali: Fósza, Gyuris

Do druhého prípravného duelu medzi týmito družstvami vstúpili domáci hráči bez rešpektu a svojou obranou podporenou rýchlym protiútokom si vybudovali už po prvej štvrtine náskok o 22 bodov.  Hra sa postupne začala vyrovnávať, ale hostia odchádzali do šatní za veľmi nepriaznivého stavu. Po polčase nastúpili Slováci na ihrisko ako vymenení, začali byť oveľa agresívnejší a za 3 minúty dokázali stiahnuť náskok súpera na 17 bodov. Po prestriedaní síl agresivita neustupovala, ale prišli chyby v útoku a náskok Maďarska sa znova vrátil do pôvodného stavu. Slováci prehrali o 25 bodov, pozitívom je výhra aspoň v druhom polčase o bod.

Hlas najlepšieho strelca družstva Vladimíra Nemčoka:

Po včerajšej prehre sme si povedali pár informácií ktoré nám mali pomôcť poraziť súpera v dnešnom zápase . Prvá štvrtina sa pre nás začala katastroficky .Nedodržiavali sme taktické pokyny trénera.. Ako aj v minulom zápase sme sa nevracali do obrany, čo sa prejavovalo aj v skóre . Druhá štvrtina sa niesla tiež v réžii súpera a polčas sme prehrali o vyše 25 bodov . Po krátkej taktickej porade v šatni a preslove manažéra družstva sme do zápasu nastúpili v úplne inom svetle a začali sme agresívnejšie brániť rýchle protiútoky a pokryli sme ich. Začalo sa to  prejavovať aj na skóre, keď sme sa z 26 bodov stiahli na 17 , útok začal byť viac organizovaný. Bohužiaľ to už nestačilo na stiahnutie náskoku, ktorý si súper vybudoval počas prvej polovici hry."

Po zápasoch v Maďarsku zverejnilo trénerské duo František Kubala a Ján Krajňák záverečnú nomináciu na ME.