Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Mladí Slováci prehrali aj s výberom Arménska
Mladí Slováci prehrali aj s výberom Arménska
29 July 2011 Reprezentácie Written by Patrik Polcer

SLOVENSKO U16-ARMÉNSKO U16 52:76

(19:14, 29:30, 44:54)

SLOVENSKO U16: Nemčok 11, Belavý 9, Baluch 8, Sagula 4, Cibák 2 (Ábel a Cservenka po 4, Vago a Bojkovský po 3, Samek a Hlivák po 2, Jánošík 0) Tréner: F. Kubala

ARMÉNSKO U16: Konstantinov 18, Zakharchuk 13, Poluhkin 11, Mkrtychyan 9, Pogosyan S. 6 (Tavakalyan 10, Karmakskikh 4, Petrosyan 3, Radivoevich 2, Grachev 0, Pogosyan M. 0)

ŠTVRTINY 19:14, 10:16, 15:24, 8:22  FAULY: 31:15, TH: 5/14-20/49, TROJKY 1:2 , 50 divákov, Rozhodovali: Milojevic, Oved, Pohoriles

Priebeh zápasu:

Slováci vstúpili do zápasu koncentrovane a vytvorili si náskok hneď v úvode v pomere 17:8. Arméni však zvýšili agresivitu, čo podobne, ako v zápase so Švajčiarmi robilo Slovákom veľa starostí. Do šatní sa odchádzalo za stavu 29:30. Po zmene strán ukázali hostia oveľa väčšiu snahu vyhrať, preskákali Slovákov pod oboma košmi.

Hlas trénera:

So súperom sme dokázali držať krok len v prvom polčase, kedy sme dokázali skórovať z rýchlych protiútokov. Arméni svojou agresivitou a dôraznou hrou pod oboma košmi prebrali taktovku zápasu a vnútili svoj štýl hry. V útočnej fáze sa žiadny z hráčov nevedel presadiť strelecky a družstvu chýbal líder, ktorý by vzal na seba zodpovednosť. Súper nás jednoznačne prevýšil v doskakovaní, ale čo je mi viac ľúto aj v túžbe pobiť sa o víťazstvo."

Hlas Marek Bojkovského:

Do zápasu sme vstúpili celkom koncentrovane, hrali sme svoju hru, čo sa ukázalo aj na pozitívnom skóre v náš prospech. Avšak postupne sme našimi chybami stratili vedenie a súper postupne ovládol zápas. V tretej štvrtine sme sa snažili o obrat v zápase, ale súper nás svojím tlakom už k ničomu nepustil."