Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Slováci prehrali po dramatickom priebehu so Švédskom
Slováci prehrali po dramatickom priebehu so Švédskom
01 August 2011 Reprezentácie Written by Patrik Polcer

ŠVÉDSKO U16- SLOVENSKO U16 101:100pp

(22:25, 46:42,66:72,88:88)

ŠVÉDSKO U16: Hakanson 27, Sogolj 13, Kovacek 9, Terins 6, Mondolfi 3 (Lindstrőm27, Johansson E. 7, Johannson E.6, Johansoon J. 3, Granat 0) Tréner: Ch. Strejnborg

SLOVENSKO U16: Baluch 27, Belavý 25, Nemčok 19, Cibák 6, Sagula 2 (Ábel 9, Jánošík 7, Vago 3, Bojkovský 2, Samek 0, Hlivák 0, Cservenka 0)

ŠTVRTINY 22:25, 24:17, 20:30, 22:16, 13:12 FAULY: 32:22 , TH: 16/30-38/48, TROJKY 8:1 , 50 divákov, Rozhodovali: Christophides, Bayot, Berekashvili

Priebeh zápasu:

Ako v minulých zápasoch vstúpili mladí Slováci do zápasu dobre, pozorne bránili a výborne kombinovali aj v útoku. V druhej štvrtine sa Švédi dostali do výrazného 15 bodového náskoku. Avšak vďaka väčšiemu pokoju v útoku sa naši dostali naspäť do zápasu a polčas prehrali v pomere 42:46. Po zmene strán pokračovali Slováci v dobrej hre z druhej štvrtiny a pred poslednou štvrtinou viedli o 6 bodov. V poslednej štvrtine sa vedenie striedalo veľa krát. Trinásť sekúnd pred koncom si Švédi vypýtali oddychový čas. Po ňom otočil skóre po trestných hodoch Hakanson. Avšak 5 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby zobral Vladimír Nemčok zodpovednosť do svojich rúk a v poslednej sekunde si pri strele vypýtal faul. Prvý trest hod premenil, druhý bohužiaľ nie.

V predĺžení mali mladí Slováci znova navrch, viedli aj o 5 bodov. Pár sekúnd pred koncom za stavu 99:100 pre Slovensko rozhodol svojím pokusom Ludvig Hakanson, od novej sezóny hráč Barcelony, o triumfe Švédov.

Hlas team manažéra:

Ťažko je mi hodnotiť momentálne tento zápas. Naši chalani hrali na hranici svojich možností, avšak myslím si, že rozhodli skúsenosti Švédov z ťažkých duelov. Za dnešný výkon môžeme byť na chalanov patrične hrdí. Verím, že v zápase s Írskom si pripíšeme prvú výhru na šampionáte a že si prenesieme dôležité body do skupiny o 17-22. miesto. "