Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > BK UMB 08 BB na turnaj v Budapešti
BK UMB 08 BB na turnaj v Budapešti
11 October 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

V dňoch 29. 09. až 1.10.2011 sme sa zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Budapešti. Družstvo žiačok doplnené o tri staršie dievčatá získalo bronzové medaily a svojimi výkonmi úspešne reprezentovalo klub UMB 08 a mesto Banskú Bystricu na medzinárodnom fóre.

 

Turnaj v Budapešti bol výbornou príležitosťou konfrontovať výkonnosť nášho tímu s najlepšími družstvami z Maďarska, Chorvátska a Srbska. Súperi budili rešpekt hneď na prvý pohľad. Hráčky svojou výškou, 190 cm nebolo zriedkavých, a realizačné tímy osobnosťami. Manažérom Chorvátiek bol hlavný reprezentačný tréner národného výberu U18 Željko Ciglar a na trénerskom poste viedol Belehradčanky kormidelník srbskej U16-tky Miloš Pavlovič. Ďalšou zaujímavosťou je, že ŽKK Korač je trojnásobným majstrom svojej krajiny v rade. Vasas - Csata Budapest a Soproň sú zase každoročne súpermi v boji o maďarský titul.

 

Je poctou a zadosťučinením, za dlhoročnú vynikajúcu prácu s mládežou, pre náš klub a tím, že nás usporiadatelia na turnaj pozvali a „baby" dostali možnosť zahrať si proti viacerým reprezentantkám národných družstiev a konfrontovať svoju výkonnosť s medzinárodným basketbalom.

 

Touto cestou chcem poďakovať organizátorom turnaja z Vasasu Budapest a Soproni Darazsak za pozvanie, Katke Stiešovej za organizáciu a rovnako ďakujeme JUDr. Rastislavovi Urbánimu, Športovému gymnáziu a mestu Banská Bystrica. Vďaka ich pomoci môžeme dosahovať adekvátnu športovú výkonnosť a podali nám pomocnú ruku aj pri zabezpečení účasti na tomto turnaji.

UMB08 Banská Bystrica - Výber Záhrebu, 80 : 76

 

Body: Lucia „Luci" Stiešová 23, Nikola „Mrňo" Dudášová 20, Mirka „Mima" Mištinová 13, Janka „Jaja" Matejčíková 9, Natália „Natál" Jelenčíková 6, Katarína „Piper" Piperková 4, Katarína „Kača" Urbániová 3, Linda Valová 2

 

V úvode zápasu sme hrali so zbytočným rešpektom. Náš výkon sa však postupne zlepšoval, zápas sme otočili v náš prospech a súperovi v boji o víťazstvo nepomohla, u nás v našej kategórii nepovolená, zónová obrana. Pre naše dievčatá to bola nová užitočná skúsenosť, no vďaka výbornej prienikovej hre (hlavne Jaja) sme záver zvládli.

UMB08 Banská Bystrica - Soproni Darazsak, 48 : 70

 

Mrňo 14, Piper 9, Luci 8, Denisa „Denča" Šťavinová 5, Mima 4, Jaja, Natál, Miška „Myšiak" Debnárová a Linda po 2

 

Druhý zápas, v ktorom sme hrali proti Šoproňu bol poznačený našou obvyklou chybou - nevyrovnanosť výkonu počas celého zápasu. Začali sme výborne. V doskoku, v prechode do útoku, v útočnom pohybe, v nasadení a agresivite sme boli lepším tímom. Druhá štvrtina a celý druhý polčas boli pravým opakom. Jediným momentom, ktorý mohol znamenať zvrat v zápase, bolo priblíženie sa na rozdiel 6 bodov, no nekoncentrovanosťou sme nepremenili minimálne 6 voľných striel a umožnili sme súperovi opäť získať náskok a pohodlne dohrať zápas.

UMB08 Banská Bystrica - Vasas Csata Budapest, (semifinále), 50 : 55 po predĺžení

 

Mrňo 18, Kača 7, Mima a Piper po 6, Natal 5, Jaja 4, Luci a Denča po 2

 

Tento zápas bol pravdepodobne jeden z najlepších na turnaji. Takýchto zápasov by sme potrebovali v sezóne ďaleko viac. Napätie, dobré výkony, atmosféru, vyrovnaný stav a riešenie záveru. Tieto aspekty špičkového športu nás posúvajú dopredu. A že tento výkon nebol náhodný, sme potvrdili aj v boji o tretie miesto, opäť, proti Šoproňu. Pre trénera je nesmiernym potešením keď sa dievčatám darí a podávajú výkony na takejto úrovni.

UMB08 Banská Bystrica - Soproni Darazsak, (o 3. miesto), 66 : 42

 

Piper 18, Mrňo 15, Luci 8, Jaja a Linda po 6, Natal 5, Kača 4, Myšiak a Vanesa „Vanes" Psárska po 2

 

Po váhavom úvode sme rýchlo ovládli palubovku a do konca sme udržiavali skóre na bezpečnej úrovni. Škoda prehry v semifinále s Budapešťou. Pri našej rastúcej výkonnosti by nám finále so Srbkami svedčalo viac.

 

Turnaj bol organizovaný pre ročníky narodenia 1996 a 1997 nakoľko Budapešť a Šopron hrajú kadetskú súťaž s týmito ročníkmi. No keď Srbky a Chorvátky poslali ročník narodenia 1995  tak sa aj ostatné tímy, vrátane nás, posilnili o hráčky tohto ročníka. Našimi posilami boli Nikola Dudášová (95), Katarína Piperková (95) a Katarína Urbániová (96). Potvrdili svoju výkonnosť a s ich hrou môžeme byť spokojní. Vyrastajú nám výborné hráčky. Ešte raz sa im chcem poďakovať za ich ochotu a nasadenie.

Naše „baby" (97) určite nesklamali. Bola to pre nich veľká basketbalová škola. Najviac som spokojný s hrou Lucie a Deny. Natália, Mima, Jaja a Linda ukázali svoje kvality, no prejavila sa ich menšia skúsenosť.

Ak mám porovnať naše družstvo s ostatnými, treba povedať, že basketbalovo sme na rovnakej, možno lepšej úrovni. Nedostatky vidím v sebavedomí a v tempe hry, v riešení situácií 2-2, 3-3, v prehľade a v dravosti hrať 1-1. Som nesmierne rád, že sme sa tohto turnaja mohli zúčastniť a vidieť, kde sa nachádza Európsky mládežnícky basketbal. Malo by to byť ďalšou motiváciou v tréningu a ďalšom napredovaní. Raz sa možno stretneme, s niektorými hráčkami, aj z tohto turnaja, na Majstrovstvách Európy.

 

Naše družstvo patrilo k najmladším na turnaji. Uvádzame  aj vekové zloženie jednotlivých družstiev .

 

Poradie turnaja:

 

1.   ŽKK Radivoj Korač (Belehrad, Srbsko, zloženie: 9x95, 2x96, 1x97)

2.   Vasas Csata Budapešť (Maďarsko, 2x95, 7x96 5x97)

3.   BK UMB08 Banská Bystrica (2x95, 1x96, 8x97,1x98)

4.   Soproni Daraszak (Maďarsko, 5x95,96, 8x97)

5.   CBK Košice (2x95, 7x96, 1x97, 2x9n8)

6.   Výber Záhrebu (Chorvátsko, 95 a 96)

 

Nika Dudášová bola zvolená trénermi do tímu ALL STAR a Katka Urbániová bola vyhlásená ako najužitočnejšia hráčka nášho tímu. Najlepšie strelkyne nášho tímu boli Dudášová 67 b, Striešová 41 b, Piperková 37 b, Mištinová 23 b., Matejčíková 21 b.

 

Turnaj v Budapešti sa ukázal ako doteraz najlepšie obsadené a organizované  podujatie, ktorého sme sa ako TEAM97 zúčastnili. Touto cestou chcem poďakovať dievčatám za vystúpenie na palubovke pod košmi, ale aj mimo nej. "GOOD JOB !" To som počul najčastejšie pri podávaní rúk od našich súperov či organizátorov. Takže baby "GOOD JOB".

Tréner M. Michálik, Mišo Strieš, Peter Debnár - vedúci teamu

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang