Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Výnimočný víkend pre MBK Karlovka
Výnimočný víkend pre MBK Karlovka
03 October 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer
Prvý októbrový víkend bol pre mládežnícky basketbalový klub Karlovka výnimočné unikátny. Po vysokom víťaznom našich žiakov proti susednému mestskému rivalovi z Pasienkov, Interu sa mohlo začať dlho očakávané slávnostné otvorenie zrekonštruovanej telocvične na Majerníkovej ulici.  Telocvičňu ZŠ Alexandra Dubčeka, ktorá počas letných prázdnin prešla kompletnou rekonštrukciou,  prestrihnutím modrej stuhy oficiálne otvorili prezident MBK Karlovka Ľuboš Cibák, riaditeľka ZŠ A.Dubčeka Elenora Golaisová, prezident KŠK, zástupca mestskej časti Karlova Ves a prezident SBA Jarosláv Janáč, . Aj keď s menším oneskorením ale nakoniec predsa nás poctila návštevou aj starostka mestskej časti Karlova Ves, Iveta Hanulikova, ktorá taktiež popriala všetkým mladým basketbalistom, rodičom, trénerom a všetkým zúčastnením veľa športových úspechov a pokrstila zrekonštruovanú telocvičňu symbolickým polčasovým rozkokom.

Juniori

MBK AŠK Slávia Trnava – MBK Karlovka Bratislava 47 : 80

(11:22, 34:34, 37:49, 47:80)

Trnava: Dzíbela 14, Rusov 12, Vago 11, Václav 8, Janošík 2 ( Čapkovič 0, Labuda 0, Gajdošík 0, Sanitrik 0, Šušanský 0, Roštár 0) Tréner: T. Orešanský

Karlovka: Švec 18, Cibák 14, Senohradský 11, Sagula 11, Slezák 8 ( Podmajerský 10, Petrovský 8, Hebort 0, Tomič 0) Tréner P. Ivanovič

ŠTVRTINY: 11:22, 22:11, 3:15, 10:31, FAULY: 21 – 18, TH: 22/9 – 27/16, TROJKY: 0 – 4, 50 divákov, ROZHODOVALI: Kurpaš, Sýkorová

Priebeh zápasu: Súboj „dvojičiek“ začali lepšie hostia z Karlovky, keď si už v prvej štvrtine zabezpečili dvojciferný náskok. V druhom dejstve sa hra úplne otočila v prospech domácich, keď umnou hrou a zmenou obrany vyviedli hráčov Karlovky z rytmu a do polčasu vyrovnali skóre. Prvá dvadsať minútovka tak skončila 34:34. Po prestávke nastúpili hostia, ako vymenení, začali brániť po celom ihrisku a nepustili domácich v podstate k ničomu. Skóre narastalo v prospech Karlovky, keď domácim hráčom sa po prvý raz v tretej štvrtine podarilo skórovať až 29. minúte. V záverečnom dejstve hostia nepoľavili v tlaku a bezpečne kontrolovali priebeh zápasu až do záverečných sekúnd. Ku koncu stretnutia už obaja tréneri dali šancu hrať aj hráčom z lavičky. Karlovka napokon zvíťazila rozdielom 33 bodov.

Hlas hráča Tomáša Cibáka: Do zápasu sme vstúpili veľmi úspešne. Pozornou obranou sme dokázali získať plno lôpt a následne sme dokázali súperove chyby trestať rýchlymi protiútokmi. Touto hrou sme si vybudovali asi 10 bodový náskok, ktorý sme ale neskôr premrhali. Poľavili sme v koncentrácii čo viedlo k viacerým chybám. Najviac sa to prejavilo na našom obrannom doskoku. Súper nevedel skórovať a my sme mu ponúkali  druhé šance priamo spod koša. Polčas sa skončil kvôli tomu nerozhodne34:34. Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi dobre. Zmenili sme obranu na osobnú po celom ihrisku čo začalo prinášať ovocie v podobe ľahkých košov. Vypracovali sme si sľubný náskok, ktorý sme postupom času stále navyšovali. Disciplinovanou hrou sme súpera v podstate k ničomu nepustili a kontrolovali priebeh zápasu.“

MBK Karlovka Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 97 : 58

(18:16, 34:29, 57:44, 97:58)

Karlovka: Švec 23, Sagula 20, Slezák 15, Podmajerský 12, Cibák 11 (Senohradský 8, Petrovský 5, Hebort 3) tréner: P. Ivanovič

Trnava: Rusov 17, Václav 16, Gajdošík 11, Labuda 8, Šušanský 2 ( Janošík 2, Sanitrik2, Čapkovič 0, Roštár 0) Tréner: T. Orešanský

ŠTVRTINY: 18:16, 16:13, 23:15, 40:14, FAULY: 16 – 24, 5 faulov Gajdošík 36., TH: 30/18 - 12/5, TROJKY: 3 – 1, 20 divákov, ROZHODOVALI: Kurpaš, Bošanská

Priebeh zápasu: Druhý zápas mal podobný priebeh ako sobotňajšie stretnutie v Trnave. V prvom polčase ešte hráči Trnavy držali krok z Karlovkou, no po zmene strán už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo a to domáci. Nátlakovou obranou nútili súpera robiť chyby v rozohrávke, z čoho vyťažili množstvo ľahkých možností na skórovanie, ktoré zakončovali s veľkou úspešnosťou. Karlovka si tak napokon pripísala druhé víťazstvo v rade s Trnavou a na svetelnej tabuli po 40 minútach svietil stav 97:58.

Hlas trénera: „Víkendové zápasy s dvojičkou z Trnavy sme úspešne zvládli a pripísali sme si tak dve víťazstvá. S predvedenou hrou som spokojný na 50%, pretože v oboch zápasoch sme dobre zahrali len v druhom polčase, čo na skúsenejšie družstvá nebude stačiť. Oba zápasy nám ukázali, resp. potvrdili našu momentálnu slabinu – obranný doskok, keď sme dávali súperovi príležitosti skórovať z druhých šancí. Pozitívum vidím v zlepšenej obrane a prechodovej fáze do rýchleho protiútoku, kde hráči dodržiavali dohodnuté taktické pokyny. Oba zápasy nám slúžili aj na zapojenie dvoch nových hráčov, ktorý bez spoločného tréningu zapadli do koncepcie družstva a plnili dohodnuté pravidlá hry. Najbližšie nás čakajú dva derby zápasy s B.S.C. a Interom, na ktoré sa už teraz veľmi tešíme.“

Kadeti

1.10.2011

MBK KARLOVKA BRATISLAVA – BSC BRATISLAVA 80:39

(16:10, 38:10, 63:25)

MBK KARLOVKA: Abrhám 23, Nitriansky 21, Richardson 15, Harton 4, Cengel 3 (Motrot 10, Nittnaus 2, Ibara 2, Hanák 0) Tréner: F. Kubala

BSC BRATISLAVA: Štefanička 14, Othman 0, Szivos 2, Šimek 10, Young 0, Kotas 0, Klučiarik 0, Jakubík 6, Janták 7

ŠTVRTINY: 16:10, 22:0, 25:15, 17:14 FAULY: 14 – 19, TH: 23/10 – 8/5 , TROJKY : 2 – 0, 55 divákov, Rozhodovali: Čeppan, Matejka

Priebeh zápasu:

V úvodnej štvrtine kopili oba teamy viacero nepresností, hra bola často prerušovaná a len minimálne sa podobala basketbalu. Našťastie sa domáci v druhej štvrtine prebrali z letargie, a neprispôsobili sa hre súpera a najmä zlepšenou hrou v defenzíve a rýchlym prechodom na súperovu polovičku zaznamenali hladké víťazstvo. Pochváliť však treba aj team BSC, ktorý sa snažil bojovať až do konca zápasu.

Hlas asistenta trénera ( František Kubala):

Úvodný domáci zápas sme odohrali vo výbornej atmosfére vo vynovenej telocvični ZŠ A. Dubčeka na Majerníkovej ulici, v rámci podujatia „Karloveský BasketMaratón“ ktorý sa konal popri hodových slávnostiach v MČ Karlova Ves. V úvodnej štvrtine viacero domácich divákov zväzovalo ruky najmä nášmu teamu, ale postupne sme zlepšili hru v defenzíve a zápas sme odohrali aj bez kľúčových hráčov na slušnej úrovni, čo je prísľub do budúcnosti najmä pre mladých hráčov nášho teamu.“

2.10.2011

BSC BRATISLAVA - MBK KARLOVKA BRATISLAVA 26:92

(3:22, 3:46, 12:61)

MBK KARLOVKA: Senohradský 22 , Nitriansky 18, Richardson 15, Abrhám 12, Cengel 6 (Harton 9, Nittnaus 6, Motrot 4). Tréner: F. Kubala Asistent: I. Čonka

ŠTVRTINY: 3:22, 0:24, 9:15, 14:31 FAULY: 15 – 16, TH: 15/3 – 20/12 , TROJKY : 1 – 2, 20 divákov, Rozhodovali: Humeňanský, Fontányi

Hostia z Karlovky vstúpili do zápasu dobre, po pár minútach hry viedli už 12:0 a skóre v prvom polčase neustále narastalo až na polčasový výsledok 46:3! Po zmene strán sa hra viac vyrovnala, domáci hráči skórovali po individuálnych akciách a hlavne v tretej štvrtine zanechali na ihrisku sympatický dojem. Zápas sa však skončil jednoznačne v prospech hostí.

Hlas asistenta trénera Iva Čonku:

„Zápas sa odohral v pokojnej nedeľnej atmosfére, kde sme sa snažili vyskúšať si niektoré taktické varianty, resp. sme sa snažili osvojiť herné systémy. Je možné vysloviť spokojnosť s predvedenou hrou v niektorých fázach, ale je tu stále veľa priestoru z našej strany na zlepšenie v mnohých individuálnych herných činnostiach a koncentrácii počas celého zápasu.“

Starší žiaci

GABBO MBKK Senec – Inter Bratislava 35 : 76

(8 : 13, 17 : 29, 24 : 50, 35 : 76)

GABBO MBKK Senec: Ibara 13, Hanák 9, Rajna 4, Brtanyi 3, Sabo, Žák, Pohančeník 2, Šrol, Vicena 0, Tréner: G. Rebrošová

Inter Bratislava: Prekop, Bolek 16, Fatal 15, Kubinec, Zsilinský 7, Šebok, Machata 4, Ubovič 3, Špaček, Rebro 2, Moštenický 0 Tréner: Kucsa

TH: 27/5 - 16/8. FAULY: 18 - 18, TROJKY: 0 - 0. Loj, Čeppan. ŠTVRTINY: 8 : 13, 9 :16, 7:21, 11:26.

1. štvrtina: Ibara, Hanák, Sabo, Žák, Rajna (striedali: Šrol)

3:2, 4:9, 8:9, 8:13

1. štvrtina: Sabo, Rajna, Hanák, Brtanyi, Pohančeník (striedali: Šrol, Vicena)

12:15, 14:23, 17:29

1. štvrtina: Hanák, Ibara, Brtanyi, Sabo, Pohančeník (striedali: Vicena)

36:19, 49:20, 50:24

1. štvrtina: Šrol, Brtanyi, Ibara, Rajna, Vicena, (striedali: Pohančeník)
    52:28, 72:30, 76:35,

Hlas trénera:

Chceli sme hrať a ukázať, že napriek zraneným a chorým hráčom dokážeme hrať vyrovnanú partiu s Interom Bratislava. Bola to veľká motivácia. Začali sme v plnom nasadení a odhodlaní. Basketbal sa hrá však na body a naša úspešnosť či už trestných hodov alebo z poľa je v súčasnosti veľmi nízka. Z 27 pokusov trestných hodov dať len 5 a zo 16 pokusov dať len jeden kôš z poľa je neuveriteľne málo a s takouto úspešnosťou sa nevyhráva.“

Inter Bratislava – GABBO MBKK Senec 75 : 44

(12 : 18, 29 : 35, 20 : 11, 20 : 4)

Inter Bratislava: Fatal 20, Kubinec 14, Bolek 12, Ubovič 11, Zsilinský 7, Prekop, Machata 4, Ubovič 3, Špaček 2, Šebok 1, Rebro, Moštenický 0 Tréner: Pešta

GABBO MBKK Senec: Doležaj 15, Ibara 9, Hanák, Hedera 7, Rajna, Devečka 2, Sabo, Žák 1, Brtanyi, Vicena, Šrol 0, Tréner: G. Rebrošová

TH: 27/5 - 18/11. FAULY: 23 - 19, TROJKY: 0 - 0. Lacko, Skubeňová. ŠTVRTINY: 12:18, 23:11, 20:11, 20:4.

1. štvrtina: Doležaj, Ibara, Sabo, Hanák, Rajna (striedali: Devečka)

6:12, 12:18

1. štvrtina: Sabo, Hedera, Ibara, Hanák, Devečka (striedali: Šrol, Rajna)

14:21, 23:21 , 29 : 25, 35:29

1. štvrtina: Hanák, Doležaj, Rajna, Hedera, Devečka (striedali: Vicena, Šrol)

43:31 , 53:36, 55:40

1. štvrtina: Doležaj, Hedera, Ibara, Sabo, Žák (striedali: Brtanyi, Šrol, Vicena)
    59:44, 75:44,

Začali sme dobre, urobili sme si náskok v jednom momente 15 min zápasu o 7 bodov. Potom nastal zlom kde v jednej sekunde sme dostali 5 bodov. Neubránili sme poslednú sekundu útoku dostali sme kôš s faulom, súper hádzal jeden trestný hod, nepremenil, doskočil loptu a dal kôš s faulom a následný trestný hod premenil, následne sme dostali 2 rýchle koše a miesto toho aby sme my zvyšovali náskok, dostali sme 9 bodov a prehrávali sme o dva body. Od toho času sme sa nevedeli chytiť. Treba podotknúť, že opäť bola nízka úspešnosť trestných hodov, a dvojbodových košov. Tu je obrovský priestor na zlepšovanie.“

Žiaci

MBK KARLOVKA BRATISLAVA- Inter Bratislava 81:46 (30:13, 15:16, 20:9, 16:8)

Body za MBKK BA: Ohajda 10b,Doležaj 8b, Pohančeník 2b,Dulin 2b, Havel 9 b, Kadúch 4b, Šamo 25b, Perniš 4b, Hedera 11b, Murín 2b, Furinda 4b.

Body za Inter Bratislava: Ondruš 6b, Kuzmiak 10b,Svoboda 2b, Chudý 1b, Tekely 12b, Minarovič 11,Galanda 2b, Meštán 3b.

TH: 19/8- 32/13

FAULY: 28/20

ROZHODOVALI: Čeppan, Bošanská

MBK KARLOVKA BRATISLAVA- Inter Bratislava 64:59 (17:4, 18:22, 13:18, 16:15)

Body za MBKK BA: Ohajda 2b, Doležaj 10b, Pohančeník 6b, Dulin 2b,  Havel 2 b, Kadúch 9b, Šamo 6b, Perniš 3b, Hedera 22b, Šimkovic 2b.

Body za Inter Bratislava: Meštán 4b, Kuzmiak 25b, Chudý 4b, Svoboda 10b, Ondruš 10b, Durica 2b, Minarovič 4b.

TH: 24/5 – 32/10

FAULY: 26/24

ROZHODOVALI: Loj, Bošanská

Slovo trénera: „Náš dvojzápas proti Interu nebolo len ďalšie bratislavské derby ale aj otvárací dvojzápas popri slávnostnom otvorení zrekonštruovanej haly na ZŠ Majerníková. Do zápasu sme nastúpili veľmi agresívne a koncentrovane čo sa podpísalo aj na skoré keď sme vyhrali prvú štvrtinu vysoko 30: 13, respektíve polčas 45:31. Druhy polčas sa v podstate už len dohrávalo a zápas skončil naším vysokým víťazstvom 81:46. Druhý bol ale o niečom inom. Na chalanov doľahla únava, vplýval na nich aj tlak súperovho trénera a v neposlednom rade rozhodcovia „pustili“ miestami až príliš tvrdú hru čo sa odzrkadlilo na zraneniach na oboch stranách. Napriek vsetkym vplyvom sa nám ale bojovnosťou podarilo nakoniec vyhrať o 5 bodov 64:59. Ďalší zápas nás čaká 15.10. 2011na domácom ihrisku v hale ZŠ Majerníková proti teamu – Malacky. “

Starší minižiaci

KARLOVKA : SEREĎ 31 : 35 (21:15)

KARLOVKA : SEREĎ 39 : 34 (13:18)

V prvý októbrový deň nastúpilo družstvo starších mini basketbalistov na zápas proti rovnako starým chlapcom zo Serede. Naši chlapci nastúpili na zápas v hojnom počte až 14 hráčov aj s novými posilami Jurajom Kakašom, Romanom Baculom a Helvanom Fellappim.