Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
06 November 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer
Bohatý program mali naše družstvá počas uplynulého víkendu, veď na palubovkách sa predstavili až štyri tímy. Najmladší minibasketbalisti síce oba zápasy prehrali ale znova ukázali veľkú bojovnosť a chuť zlepšovať sa. Mladší žiaci naznačili aj v Prievidzi svoj výkonnostný progres, hoci do výsledkov sa to neprejavilo. Naše družstvá v slovenských súťažiach boli úspešné spolovice. Starší žiaci zaznamenali dve prehry - tá v Spišskej sa čakala, ale prehra vo Svite je prekvapením, zato juniori doma potvrdili svoje kvality a oboch súperov zdolali vysokým rozdielom. Súťažou tak aj naďalej prechádzajú bez jedinej prehry.

JUNIORI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK KEŽMAROK 112:54 (16:10, 51:18, 88:30)

PB: Martinček 20, V. Michálek 18, Belavý 16, Žilinčík 11, Štefek 10, Moravík 8, P. Kunovský 6, Samek 6, Péli 6, Kováčik 5, Peťovský 3, Mištrík 2. Tréner: Peter Torda

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BKM SVIT 113:45 (30:6, 50:20, 91:24)

PB: Belavý 22, Petráš 16, Kováčik 12, Martinček 11, Štefek 10,  V. Michálek 8, Peťovský 8, Moravík 6, Mištrík 6, Péli 6, Samek 4, Žilinčík 4. Tréner: Peter Torda

Družstvo juniorov nastúpilo k ďalšiemu dvojkolu na domácej palubovke proti družstvám BK Kežmarok a BKM Svit. V oboch zápasoch dostali príležitosť všetci hráči nakoľko oba zápasy boli jasne v našej réžii. Aj keď k zápasu proti Kežmarku mám ako tréner veľké výhrady k prístupu hráčov k danému zápasu. Zápas proti Svitu bol od začiatku v našej réžii čoho dôkazom bola aj 3.štvrtina zápasu, v ktorej sme súpera prevalcovali 41:4.

STARŠÍ ŽIACI

BKM POPRAD SVIT - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 75:52 (21:18, 41:32, 57:40)

V úvode sme mali mierne navrch, ľahko sme skórovali, rovnako ľahko sme však dovolili skórovať aj súperovi. Naša obrana bola plná chýb, chýbalo tradičné nasadenie. Domáci sa dostali do vedenia a svoj náskok postupne zvyšovali. My sme sa nevedeli presadiť proti zatiahnutej domácej obrane, naša útočná hra bola pomalá, nedisciplinovaná a individualistická. Tento výkon patril k našim najhorším v doterajšom priebehu sezóny.

PB: M. Michálek 18, Janiga 9, Belúch 9, Husár 6, Hrebičík 5, Valach 4, M Červenec 1, Brigant, Smatana, Majtán. Tréner: Peter Roman

AC 04 LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 88:51 (33:7, 49:26, 68:45)

V nedeľnom zápase sme podali lepší výkon. Súper si síce v prvej štvrtine vypracoval vysoký náskok keď potrestal každé naše zaváhanie, ale vďalšom priebehu sme sa zlepšili a druhú štvrtinu sme tesne vyhrali. Konečne sme sa osmelili v útoku a predviedli sme niekoľko pekných kombinácií, stále sme však robili chyby v obrane. V poslednej časti súper náskok ešte zvýšil keď sme prestriedali.

PB: Janiga 16, Belúch 12, M. Michálek 11, Smatana 6, Hrebičík 4, M. Červenec 2, Brigant, Valach, Husár, Majtán. Tréner: Peter Roman

MLADŠÍ ŽIACI

BC Prievidza - IMC Slovakia Považská Bystrica 48:31 (7:6, 27:14, 40:20)

PB: Zachar 11, Krčmárik 5, Bisaha 5, Aleš Randa 5, R. Červenec 3, M. Kunovský 2, Chudý, Velič, Zaúkolec, Durandzia, Patrik Randa, Rybárik Tréner: Peter Torda

BC Prievidza - IMC Slovakia Považská Bystrica 54:40 (12:9, 27:19, 43:30)

PB: Bisaha 17, Aleš Randa 6, R. Červenec 5, Velič 4, Zachar 4, Durandzia 1, Patrik Randa1, Zaúkolec, Rybárik, M. Kunovský, Chudý. Tréner: Peter Torda

Družstvo mladších žiakov nastúpilo na palubovke jedného z favoritov súťaže BC Prievidza. V oboch zápasoch sme boli súperovi vyrovnaným súperom a podarilo sa nám v porovnaní s minulým rokom odohrať vydarené stretnutia, čo uznal aj tréner domácich a pochválil hráčov za zlepšenie sa hlavne v obrannej fáze. Pozitívom zápasov bolo zistenie, že sme už aj v niektorých fázach zápasu dokázali uplatniť zásady z tréningového procesu. V oboch zápasoch dostalo príležitosť všetkých 12 hráčov.

MLADŠÍ MINIBASKETBALISTI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 2:109

PB: Hlaváč 1, Lališ 1. Tréner: Miloš Červenák

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 4:106

PB: Šeliga 2, Lališ 2. Tréner: Miloš Červenák

V sobotu 5. 11. 2011 sa v telocvični ZŠ Rozkvet uskutočnil zápas medzi IMC Považská Bystrica a MBK VICTORIA Žilina. Chlapci sa nevedeli dočkať ďalšieho zápasu, aj napriek vysokej prehre chalani bojovali až do konca zápasu.  Prehra spočívala z toho, že sme dostávali rýchle koše spod koša po vyhadzovaní z autu a ďalších začiatočníckych chýb, ktoré pramenia z krátkeho tréningového procesu.

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang