Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
30 October 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer
Udalosťou uplynulého týždňa v BK Považská Bystrica bolo víťazstvo starších minibasketbalistov (r. 2000) nad aktuálnym majstrom Slovenska v tejto kategórii MBK Victoria Žilina. Úspešné boli aj ostatné družstvá nášho klubu – juniori bodovali naplno na východnom Slovensku keď zdolali TYDAM Košice a Spišskú Novú Ves, kadeti si doma poradili s Piešťanmi a Komárnom a starší žiaci nedali šancu Liptovskému Mikulášu.

JUNIORI
TYDAM KOŠICE – IMC SLOVAKIA P.BYSTRICA 68:103 (20:29, 37:57, 55:85)
Body PB: Krajčovič 27, Štefek 19, Petráš 12, Martinček 12, Mištrík 9, Péli 6, P. Kunovský 5, V.Michálek 5, Peťovský 4, Mikuláš 2, Belavý 2, Moravík. Tréner: Peter Torda
Po dlhej ceste sme celú prvú štvrtinu nedokázali nájsť recept na súperovu obranu. Podarilo sa nám to až v posledných 2 minútach, keď sme sa konečne rozbehli a začali hrať našu hru. Polčas sme s prehľadom vyhrali o 20 bodov. Druhý polčas sme rozumnou hrou kontrolovali a do zápasu zasiahli všetci hráči.
BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES – IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 78:87 (21:23, 41:40, 52:63)
Body PB: Krajčovič 22, Petráš 17, Mištrík 11, P. Kunovský 10, V. Michálek 10, Belavý 8, Péli 5, Štefek 2, Peťovský 2, Martinček, Mikuláš, Moravík. Tréner: Peter Torda
Bol to doteraz najťažší zápas, který zniesol najvyššie kritériá. Zápas bol v podstate stále vyrovnaný okrem krátkého úseku v 2. štvrtine kedy získali domáci 12 bodový náskok, našťastie sa nám podarilo do polčasu znížiť. Po polčase sa naopak nám podarilo získať 14 bodové vedenie, ktoré sme umnou hrou udržali až do konca,.

KADETI
V ďalšom kole DL kadetov, skupina západ, privítali naši hráči družstvo BK ORCA Piešťany. Od začiatku to bol jednoznačný duel v našej réžii. Súperovi sme v niektorých chvíľach nedovolili skoro nič a predviedli sme pár pekných akcií. Zahralo si všetkých 11 hráčov a všetci aj skórovali.
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK ORCA PIEŠŤANY 135:47 (38:8, 69:23, 109:31)
Body PB: Butko 25, Žilinčík 22, M. Michálek 20, Škulavík 18, Janiga 17, Samek 14, Majtán 8, Belúch 4, Hrebičík 3, M. Červenec 2, A. Hoferica 2. Tréner: Peter Roman
V nedeľu bolo súperom kadetov družstvo MBK Rieker Komárno. Oba tímy sa v úvode trápili v útoku, hra bola plná nepresností, v 6. minúte bolo skóre 2:4. Ako prví sa prebrali hostia, ktorí zvýšili na 2:9. Až toto skóre bolo signálom pre domácich hráčov aby začali hrať. Spresnili sme hru v útoku, pridali sme zlepšenú obranu a skóre sa začalo pomaličky obracať v náš prospech. Už v prvom polčase sme získali 8-bodový náskok, ktorý sme hlavne vďaka dobrej obrane postupne zvyšovali až na 16 bodov. Potom nás súper trocha pribrzdil zónovou obranou ale zápas sme už doviedli do víťazného konca.
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK RIEKER KOMÁRNO 69:60 (12:18, 34:26, 52:40)
Body PB: Žilinčík 28, Samek 26, M. Michálek 6, Butko 6, Kvašňovský 2, Škulavík 1, Majtán, Janiga, M. Červenec. Tréner: Peter Roman

STARŠÍ ŽIACI
MBK Liptovský Mikuláš bol súperom našich starších žiakov v ďalšom kole ligy starších žiakov. Bol to súboj dvoch rozdielnych polčasov. Prvý sme vyhrali 64:15, súpera sme veľakrát nepustili ani na našu polovicu. Nátlakovou obranou sme mu zobrali veľakrát loptu a bodovali sme po rýchlom prechode do útoku. Aj v postupnom útoku sme dominovali, keď sa ukázala vyššia individuálna zručnosť našich hráčov a predviedli sme okulahodiace akcie. Druhý polčas bol však pravým opakom. Naša obrana bola benevolentná a súperovi sme dovolili nastrieľať až 49 bodov. V útoku sme sa tiež trošku trápili, ale príležitosť dostali všetci hráči a to bolo hlavným cieľom tohto zápasu.
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 97:64 (29:8, 64:15, 80:38)
Body PB: M. Michálek 28, Belúch 21, Hromadík 14, Janiga 9, Hrebičík 7, M. Červenec 6, Smatana 6, Majtán 4, Brigant 2. Tréner: Peter Roman


STARŠÍ MINIBASKETBALISTI

Prvý zápas bol po celý priebeh vyrovnaný, hrala ale celá lavička. Chlapci napriek tomu, že v poslednej štvrtine prehrávali už o 9 bodov, otočili zápas a košom Merančina v poslednej sekunde sme zvíťazili. Hala bola pomerne plná, množstvo rodičov, kamarátov a úžasná atmosféra. Po nečakanom víťazstve nad úradujúcim majstrom Slovenska sme nastolili na druhý zápas taktiku takú, že každý chlapec zo 16 dostal približne tú istú minutáž. V zápase sme mali hlavný problém s obranou, to sme ale počas zápasu odstránili.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 57:55 (10:16, 30:29, 38:43)
Body PB: Zachar 13, A. Randa 10, Krčmárik 8, Záhora 6, Lovíšek 6, Janíček 5, Vlnieška 5, S. Mytník 2, Marenčin 2, Chodúr, S. Hoferica, Pauliny, Turanyi, Sika, Koprda, Trnčík. Tréner: Vladimír Kostka
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 35:51 (4:17, 16:28, 21:45)
Body PB: Zachar 8, Záhora 6, Janíček 4, Pauliny 4, Lovíšek 4, Krčmárik 2, Koprda 2, Marenčin 2, Trnčík 2, Vlnieška 1, Chodúr, S. Hoferica, Turanyi, Sika, S. Mytník, A. Randa. Tréner: Vladimír Kostka
 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang