Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Bystričanky na turnaji majstrov v Moskve.
Bystričanky na turnaji majstrov v Moskve.
27 November 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

BK UMB 08 Banská Bystrica, Team97 (družstvo dievčat r. 1997) má tú česť reprezentovať Slovensko na prestížnom turnaji klubových majstrov európskych krajín U14 Champions' Cup. Turnaj sa koná v dňoch 27.11. - 2.12.2011 v Moskve a je organizovanýRuskou basketbalovou federáciou ako oficiálne podujatie FIBA Europe.

Pozvanie neprišlo len tak. Je za ním množstvo tvrdej práce a zisk štyroch titulov majstra Slovenska v rade. Náš tím neustále hľadá možnosti konfrontácie na medzinárodnej scéne. Je to najprogresívnejšia a asi aj jediná cesta, ktorá vedie k zlepšeniu. Vlani sme hrali na turnaji v Ostrave, ktorý bol organizovaný ako súčasť Majstrovstiev sveta v basketbale žien av decembri sme doma privítali majstrov Maďarska a Českej republiky na Memoriáli Jarolíma Janoština. Výborné vzťahy s maďarskými mládežníckymi tímami nám v septembri priniesli pozvanie na vynikajúci prestížny medzinárodný turnaj v Budapešti no a „čerešničkou" na torte je najnovšia príležitosť - turnaj majstrov európskych krajín U14 Champions Cup. Nič lepšie sa na klubovej úrovni pre mládežnícky dievčenský basketbal neorganizuje. Je to pre nás obrovská výzva a súčasne „zadosťučinenie" za tvrdú prácu a čas ktorý dievčatá a celý tím basketbalu venujeme.

V Banskej Bystrici dnes nemá žiadny ženský šport zastúpenie v najvyššej súťaži. Náš klub je síce úspešný v mládežníckych kategóriách, no obrovskej 250 člennej základni dievčatchýba motivácia resp. vzor ktorý im ukáže kde to môžu so športom dotiahnuť. Budeme radi, ak účasť na špičkovom turnaji v Moskve bude, aspoň na chvíľu, takouto motiváciou.

Mládežnícky šport na vrcholovej úrovni si vyžaduje nemalé finančné prostriedky. Hoci organizátor hradí celý pobyt, museli sme si zabezpečiť prostriedky na letenky, poistenie, upomienkové predmety a pod. Sme radi že sa štátnom i v súkromnom sektore stále nájdu ľudia, ktorí majú nadhľad a chápu potrebu podpory mládeže. Ďakujeme Ing. Vladimírovi Maňkovi, predsedovi Banskobystrického samosprávneho kraja, spoločnostiam Motor-Car Banská Bystrica, s.r.o., Geo Ferrys, s.r.o. a RV-FX, s.r.o.. Všetci títo sa najväčšou mierou zaslúžili o to, že sa takéhoto špičkového podujatia môžeme zúčastniť. Vážime si ich pomoc o to viac, keďže vieme že je to pomoc nezištná.

Stručnú informáciu o turnaji uvádzame nižšie. Podrobne na www.umb08.webnode.sk.

Termín konania: 27. november 2011 - 2. december 2011

Miesto konania: Moskva, Ruská federácia

Účastníci:  - skupinaA:Rusko, Maďarsko, Česko, Ukrajina

-  skupina B: Španielsko, Slovensko, Lotyšsko, Bielorusko
Držte nám palce !!!

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang