Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
22. Január 2012 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer
Juniori sa predstavili na palubovkách súperov v Prievidzi a v Leviciach, kde si pripísali cenné víťazstvá. Starší žiaci zaznamenali dve víťazstvá na súperovej palubovke, vo Svite tesne o 5 bodov a v Liptovskom Mikuláši presvedčivo o 41 bodov. Starší minibasketbalisti nezaváhali a doma zdolali Handlový vysokým rozdielom. Mladší mini vycestovali na svoje prvé zápasy mimo Považskej Bystrice a hoci znova nevyhrali, predsa len majú znova nové zážitky a skúsenosti.

JUNIORI
BC PRIEVIDZA mládež - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 61:68 (18:12, 34:30, 46:49)
PB: V. Michálek 26, Petráš 17, Martinček 14, Péli 3, Adam Štefek 2, Kováčik 2, Mikuláš 2, Samek 2, Kopecký, Peťovský, Majerčák. Tréner: Peter Torda
Do zápasu sme vstúpili presne podľa inštrukcií, ktoré sme si povedali pred zápasom. Darilo sa nám vypracovávať strelecké pozície, ktoré sme však nedokázali premieňať (streľba z poľa 4/17). Postupne sme sa vrátili do zápasu, keď sa nám podarilo v tretej štvrtine otočiť skóre v náš prospech práve zlepšeným percentom streľby, ktorá nám dovtedy nevychádzala. Ďalším krokom k úspechu bolo aj udržať najlepšieho strelca súťaže pod jeho priemerom bodov, čo sa nám aj podarilo.

BASKETBAL LEVICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 54:74 (8:20, 18:33, 29:58)
PB: Petráš 19, Samek 14, V. Michálek 14, Martinček 11, Peťovský 7, Adam Štefek 4, Mikuláš 3, Kováčik 2, Kopecký, Majerčák, Péli. Tréner: Peter Torda
Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, keď sa nám darilo skúšať si všetky možnosti zakončenia jednotlivých útočných systémov a v hre nás držala pomerne vysoká percentuálne úspešnosť streľby z poľa.

STARŠÍ ŽIACI
BKM POPRAD-SVIT - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 55:60 (12:18, 33:32, 49:48)
PB: Janiga 23, Pekný 13, Belúch 10, M. Michálek 6, Markovič 2, Drbul 2, Hrebičík 2, Majtán 2, Brigant, Michalík. Tréner: Peter Roman
Do zápasu sme dobre vstúpili, dodržali sme taktiku v obrane a z rýchlych protiútokov sme si vybudovali 6-bodový náskok po 1.štvrtine. Avšak v 2.štvrtine prišiel nepochopiteľný obrat, keď sme inkasovali veľa bodov my z rýchlych protiútokov, naopak v útoku sme sa nedokázali presadiť keďže nám veľa lopt vypadávalo a hrali sme staticky. V druhom polčase sa tím y striedali vo vedení, my sme sa nevedeli presadiť v postupnom útoku proti zatiahnutej obrane domácich, zato v obrane sa nám darilo domácich dostať pod tlak, avšak inkasovali sme po zbytočných individuálnych chybách. V poslednej časti nepadol 5 minút ani bod, potom sme si vypracovali mierny náskok, ktorý sme si už udržali až do konca zápasu hlavne vďaka dobrej obrane.
MBK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 65:106 (22:36, 37:71, 49:91)
PB: Belúch 26, Janiga 21, Hrebičík 17, M. Michálek 16,Markovič 10, Michalík 7, Drbul 5, Majtán 4, Brigant. Tréner: Peter Roman
Stretnutie bolo od začiatku pod našou kontrolou, hlavne v prvom polčase sa hralo vo veľmi rýchlom tempe, z toho plynulo vysoké skóre, ale aj trocha vačšie množstvo chýb, ktoré spravili hráči oboch tímov. Presadzovali sme sa hlavne z rýchlych protiútokov, zaznamenali sme viacero pekných rýchlych kombinácií, naša hra aj v postupnom útoku bola pestrá. V obrane sme však vyprodukovali viacero chýb, z ktorých domáci skórovali. V druhom polčase sme povolili v koncentrácii a skóre už nenarastalo veľmi v náš prospech. Súperovi sme umožnili viackrát skórovať z druhej strely keď sme mu dovolili veľa útočných doskokov. Naša streľba už bola menej presná, ale stretnutie už sme s prehľadom doviedli do víťazného konca.

STARŠÍ MINIBASKETBALISTI
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠBK HANDLOVÁ 92:8 (15:2, 36:4, 64:4)
Zachar 18, Lovíšek 15, Janíček 8, Marenčin 8, Krčmárik 7, A. Randa 7, Pauliny 6, S. Mytník 6, Koprda 5, Záhora 4, S. Hoferica 2, Vlnieška 2, Turanyi 2, Trnčík 2, Sika. Tréner: Vladimír Kostka

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠBK HANDLOVÁ 97:5 (24:0, 51:1, 71:1)
A. Randa 15, Janíček 14, Zachar 14, Krčmárik 10, Lovíšek 6, Vlnieška 6, Záhora 6, Turányi 6, S. Hoferica 4, Sika 4, Koprda 4, S. Mytník 4, Marenčin 4, Pauliny, Trnčík. Tréner: Vladimír Kostka
Hrali sme proti chlapcom, ktorí trénujú o rok menej ako my a podľa toho vyzerali aj výsledky. Chcem pochváliť svojich chlapcov za bojovnosť a nasadenie po celý zápas, aj keď sme už vyhrávali vysokým rozdielom.

MLADŠÍ MINIBASKETBALISTI
BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 85:0

BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 76:6
PB: Hlaváč 4, Lališ 2. Tréner: Miloš Červenák
Bol to náš prvý spoločný zápas, za ktorým sme vycestovali mimo Považskej Bystrice. Bolo citít, že chlapci zo Žiaru nad Hronom mali už natrénované niekoľko rokov pred nami. Aj napriek tomu naši chalani bojovali a dávali všetko do zápasu. Chlapci rozlišovali strany na ihrisku a snažili sa zakončiť dvojtakt tak, ako je potrebné. Chyby sme robili najmä v rýchlom driblingu a v obrane.