Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
02 February 2012 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer
Juniorská aj žiacka liga mali na programe súboje dvojičiek. Oba naše tímy si merali sily so Žilinou - juniori v oboch zápasoch zvíťazili, starší žiaci prehrali. Kadeti si na domácej palubovke poradili s Interom aj s Komárnom a pripísali si cenné výhry. Mladší mini znova naznačili svoj progres a odohrali dva zápasy v Prievidzi.

JUNIORI
MBK ŽILINA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA  53:70 (16:11, 29:32, 44:48)
PB: V. Michálek 27, Petráš 16, Martinček 7, Peťovský 6, Adam Štefek 4, Mištrík 3, Mikuláš 2, M. Péli 2, Majerčák 2, Kováčik 1, Kopecký. Tréner: Peter Torda
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK ŽILINA 95:57 (23:17, 47:28, 67:40)
PB: Adam Štefek 28, Petráš 21, Martinček 8, V. Michálek 8, M. Péli 8, Mištrík 7, Peťovský 7, Mikuláš 4, Samek 2, Kováčik 2, Kopecký, Majerčák. Tréner: Peter Torda
Oba zápasy nám ukázali, že pokiaľ sme schopní dodržiavať vopred dohodnuté zásady a pravidlá, ktoré si určíme počas týždňa a aj pred zápasom, nemáme problém kontrolovať priebeh zápasov. Akonáhle strácame koncentráciu na zápas, ihneď prichádzajú chyby, ktoré súper trestá. Oba zápasy sprevádzala naša nízka úspešnosť streľby za dva a aj za tri body. Potešiteľné na oboch zápasoch je, že sa nám konečne podarilo znížiť počet stratených lôpt a konečne sme mali aj lepšie percento podkošovej streľby.

KADETI
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK INTER BRATISLAVA 79:55 (19:13, 36:32, 58:44)
PB: Belavý 31, Kvašňovský 14, Samek 10, Butko 10, Belúch 7, Žilinčík 4, Škulavík 3, Pekný, Drbul, M. Michálek, Janiga
INTER: Hančík 15, Novota 11, Guzikiewicz 7, Ivan 6, Vida 6, Kubica 4, Hupka 2, Demo 2, Arpa 1, Antoš 1
V prvom polčase sme sa troška trápili v útoku, volili sme zlé možnosti na zakončenie, nedarilo sa nám hra v postupnom útoku. Spoľahnúť sme sa mohli na dobrú obranu, nevydaril sa nám však záver polčasu, keď sme viedli 32:21, no dovolili sme po našich chybách súperovi skorigovať na polčasových 36:32. V druhom plčase sme začali hrať dohodnuté kombinácie, využili našu výškovú prevahu a začali sme plniť aj dohodnuté úlohy v obrane čo sa prejavilo na postupnom zvyšovaní nášho náskoku. Potešiteľné je, že si mohli zahrať všetci jedenásti hráči.
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK RIEKER KOMÁRNO 88:49 (23:15, 39:33, 69:40)
PB: Belavý 28, Samek 16, Butko 14, Žilinčík 12, Kvašňovský 7, Škulavík 7, M. Michálek 4, Pekný, Janiga, Belúch
KN: Slezák 15, Cservenka 9, Meszlényi 8, Podmajerský 7 Kurthy 4, Jurčina 2, Čerňanský 2, Szenczi 2
Začali sme nekoncentrovane, nepresne keď sme nedodržali stanovené pokyny a tak bolo v 4.minúte 0:8. Po oddychovom čase a zopakovaní pokynov sme sa vrátili do zápasu, spresnili útok a hlavne sme začali hrať rýchlejšie a ešte do konca prvej časti sme získali mierny náskok. V druhej časti sme sa odpútali na 11 bodov ale chyby v obrane nás stíli jeho zvýšenie, naopak súper znížil na polčasových 39:33. V druhom polčase sme predviedli výbornú obranu, dovolili sme Komárnu dať len 16 bodov, my sme bodovali po pekných kombináciach a rýchlych protiútokoch a napokon sme zvíťazili až nečakane vysokým rozdielom.

STARŠÍ ŽIACI
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 62:65 (8:17, 20:43, 37:53)
PB: M. Michálek 14, Markovič 12, Belúch 12, Pekný 8, Janiga 6, Drbul 4, M. Červenec 2, Smatana 2, Majtán 2, Hrebičík, Michalík, Majtán. Tréner: Peter Roman
Zápas mal dva rozdielne polčasy. Hoci sme viedli 4:0 a Žilina skórovla až v 3.minúte, po šnúre 0:13 sme v 8.minúte prehrávali 4:13. Trápili sme sa hlavne v útoku, kde sme hrali staticky, nevyužívali sme strelecké pozície, naopak strieľali sme z ťažkých pozícií. Naše trápenie pokračovalo aj v 2.štvrtine, mali sme veľa strát a súperov náskok narastal. Zachránili nás až dve trojky v samom závere tejto časti. Po polčasovom dohovore a ujasnení si našich úloh, sme v druhom polčase pritvrdili v obrane (súper zaznamenal za 6 minút len 3 body), v útoku sme sa začali pohybovať a zároveň sme zrýchlili prechod do útoku. Pomaličky sa súperov náskok znižoval. Hlavne vďaka veľkej bojovnosti sme pár sekúnd pred koncom prehrávali o jeden bod, ale napokon nám na obrat už nezostal čas. Hráči si za druhý polčas zaslúžia pochvalu, keďže nezabalili zápas ani za nepriaznivého stavu, ale musia si uvedomiť, že zápas sa hrá 40 minút a po celý ten čas treba byť naplno sústredený a pripravený odovzdať 100%-ný výkon.
MBK VICTORIA ŽILINA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 71:40 (7:10, 21:29, 38:34)
PB: Janiga 18, M. Michálek 7, Drbul 6, Pekný 4, Majtán 2, Michalík 2, M. Červenec 1, Belúch, Brigant, Smatana. Tréner: Peter Roman
Začiatok zápasu a v podstate aj celý prvý polčas bol poznačený nepresnosťami, mužstvám akoby uškodi lskorý začiatok. My sme mali predsa len presnejšiu mušku a aj v obrane sme si postrážili obranný doskok a nedovolili sme súperovi ľahko skórovať. Po polčasovej prestávke sa však naše odhodlanie rozplynulo, Súper začal byť agresívnejší, my sme mali problém s uvoľnením sa a tak prišli aj straty a ľahké body pre súpera. Snažili sme sa v útoku presadiť individualisticky, čo však neviedlo k úspechu. Domáci na začiatku poslednej časti rýchlo natiahli svoj náskok a po prestriedaní našich hráčov sa zápas už len dohrával.

MLADŠÍ MINIBASKETBALISTI
BC PRIEVIDZA mládež - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 63:10
PB: Lališ 2, Kľúčik 2, Hašta 2, Sabo 2. Tréner: Miloš Červenák
BC PRIEVIDZA mládež - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 77:11
PB: Lališ 4, Sabo 4, Hašta 2, Hlaváč 1. Tréner: Miloš Červenák
V sobotu sme odohrali zápasy proti Prievidzi. Zápasy sme odohrali s 10 hráčmi kvôli chorobám. Chalani hrali omnoho lepšie zápasy ako sme hrali doma proti tomuto súperovi. Bolo vidieť, že chlapci sa zlepšili v driblingu, doskakovaní a aj v streľbe.  Aj napriek prehrám chlapci v zápasoch bojovali a snažili sa.