Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Kadetky CBK JUGO Košice vybojovali tretí titul pre Košice
Kadetky CBK JUGO Košice vybojovali tretí titul pre Košice
10. Máj 2012 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer

Po dvoch košických tituloch, žien Good Angels a junioriek Dannax Sport, si majstrovský titul vybojovali aj kadetky CBK JUGO Košice. Tie si počas celej sezóny udržiavali vysokú výkonnosť. Najskôr vyhrali východnú skupinu a neskôr aj nadstavbovú časť. Po nej získali právo usporiadať záverečný turnaj o Majstra Slovenskej republiky a ten sa uskutočnil pod patronátom primátora mesta Košice MUDr. Richarda Rašiho, PhD., MPH. vo vynikajúcej atmosfére vytvorenej divákmi.
Zverenkyne trénerov Miroslava Dirgu a Jána Miščíka v piatok zvíťazili nad mestským rivalom ŠŠK ABOVIA 96 Košice presvedčivo 92:43. V sobotňajšom semifinále narazili na kadetky MBK Ružomberok. Napínavý zápas s kvalitným súperom CBK-árky dotiahli do víťazného konca s výsledkom 54:41.
Nedeľné finále si zabezpečili aj dievčatá BK ŠKP 08 Banská Bystrica, ktoré druhom semifinále po predĺžení porazili súperky z BK Petržalka o dva body 61:59. Zápas mal od začiatku vysoké tempo a nasadenie. CBK JUGO po polčase viedlo o sedem bodov. V tretej štvrtine súper vyrovnal, čo ho stálo veľa síl. V závere zápasu už družstvo CBK JUGO nedovolilo drámu a po impozantnom streleckom koncerte získalo vytúžený titul výsledkom 66:51.
Foto z finále CBK JUGO Košice – ŠKP 08 B. Bystrica

Kadetky2012 1

Pred turnajom tréneri CBK JUGO museli vyrovnať so zraneniami v základnej zostave, keď ku dlhodobo zranenej Katke Bačišinovej sa mesiac pred MSR pridali aj Ema Marína Bodnárová a Andrea Kuráňová. Aj kapitánka Vajková musela hrať s veľkým sebazaprením. Doplnený káder o mladšie spoluhráčky bol nutnosťou, ale semifinále a finále si vyžadovalo účasť tých najskúsenejších - osem dievčat základnej zostavy.
Foto majsteriek SR - CBK JUGO Košice

Kadetky2012

Titul vybojovali hráčky:
Daniela Vajková, Viktória Nagyová, Norika Terezková, Barbora Bošnovičová, Zuzana Havrilová, Andrea Babicová, Janka Čorbová, Laura Pražmová, Ema Marína Bodnárová, Andrea Kuráňová, Mária Pražmová, Miroslava Firkaľová, Wanda Piekarzewska a Timea Polovková.

Do All stars „A“ sa dostali Vajková a Terezková, do All stars „B“ zasa Nagyová a Babicová.
Terezková získala aj ocenenie najlepšej hráčky turnaja a trénerovi Dirgovi právom pripadlo prvenstvo najlepšieho trénera kadetiek.