Domov > Podujatia > 3x3 Basket Tour 2014 > Tour > FINÁLE - Piešťany
FINÁLE - Piešťany PDF Vytlačiť
OFICIÁLNY NÁZOV GRAPE Streetball Piešťany
TERMÍN 16.8.2014
REGISTTRÁCIA

Kategórie MUŽI, ŽENY A JUNIORI - na pozvánku

Kategória OPEN FUN (pre účastníkov festivalu) v sekcii prihlásovanie

ROČNÍK 3. ročník
MIESTO Grape festival - lestisko Piešťany
 

Priebeh podujatia - sobota

Open Fun kategória

9:30 Prezentácia tímov
10:00 Začiatky zápasov
11:30 Finálové zápasy
12:00 Odovzdávanie cien

Finále 3x3 Basket Tour 2014

11:30 Prezentácia tímov
12:00 Začiatok zápasov v základnej skupine
15:00 3pts. shooting contest 
15:30 Finálové zápasy 
17:30  Odovdzávanie cien
21:00 StreetSportline Slam Dunk Contest

Mapa - letisko Piešťany

Povedali pred FINÁLE

Pred finálovým turnajom sme oslovili družstva a položili im nasledujúce otázky: 

  1. Ako sa Vám zatiaľ páčila 3x3 Basket Tour 2014?
  2. S akými cieľmi pôjdete na finálové podujatie?
  3. Koho favorizujete?
  4. Čo hovoríte na to, že sa finále uskutoční na festivale Grape?

 Vlado Michálek (Beči a jeho kamaráti):

1.  Bola to pre nás nová skúsenosť. Keďže sme si prešli celou tour, zúčastnili sa na všetkých podujatiach, tak môžeme pozitívne hodnotiť naše spôsobenie a organizačný tím.

2.  V prvom rade sme basketbaloví hráči a streetball hráme pre zábavu. Nakoľko finále tour vyšlo na termín počas prebiehajúcej letnej prípravy do novej sezóny, nezúčastníme sa v známom zložení, ako predchádzajúce podujatia. Niektorí z nás majú pred sebou výzvy v nových kluboch, tak sa musia plne venovať svojej profesionálnej kariére. Všetci sa tešíme na finále, ľudí, hudbu a dobrú zábavu. Takže náš cieľ je jasný, užiť si posledný streetball v tomto ročníku.

3.  Do finále sa prebojovali tí najlepší a všetko je otvorené. Každý tím má svoje silné aj slabé stránky. Očakávame náročné a dramatické súboje v každom zápase. Víťazom sa môže stať každý, dôležitá vec je baviť ľudí predvedenou hrou.

4.  Pre nás to bude premiéra, prichádzame ako "nováčik". Myslím, že po minuloročnom finále boli všetci spokojní a každý s radosťou príde aj tento rok. Grape je veľká udalosť a vyvrcholenie streetballu na Slovensku na tomto podujatí je správne rozhodnutie. Na záver by sme sa chceli ešte pred finále poďakovať všetkým ľuďom, ktorí priložili ruku k dielu a vytvorili nám hráčom príjemné prostredie.

Jaroslav Ciho (Letný Vánok):

1. Zúčastnili sme sa iba na dvoch turnajoch ale napriek tomu môžeme povedať, že organizácia je stále na výbornej úrovni. Páči sa nám, že sa viac družstiev zapojilo do cestovania na jednotlivé turnaje.

2. Ako niekoľkonásobný víťazi sa samozrejme ideme pokúsiť o ďalšiu obhajobu celkového víťaza, aj keď bohužiaľ nebudeme kompletní.

3. Myslím, že sa rozhodne medzi družstvami Beči a jeho kamaráti a Letným Vánkom...V ženách Vydýchané z lavičky.

4. Veľmi pekné spestrenie turnaja. Dúfame, že priláka divákov, ktorých nie je nikdy dosť a samozrejme sa tešíme na slam dunk pod umelým osvetlením.

Róbert Golej (Hattori Hanzo):

1. Tour si dlhodobo drží najvyššiu kvalitu po všetkých stránkach. Jediná výhrada - v BB bol veľmi prísny postupový kľúč zo skupiny.

2. Cieľom je vyhrať čo najviac zápasov a stráviť príjemný deň v spoločnosti najlepších streetballistiek a streetballistov na Slovensku :)

3. Prekvapiť môže každý tím, ale favoriti sú Letný Vánok a leader tour Beči a jeho kamaráti.

4. Tešíme sa, že F4 bude na očiach aj ľuďom mimo streetballovej komunity.

Lukaš Boček (Omil):

1. Tour bola kvalitne zorganizovaná, ako aj po minulé roky. Je to už značka. Spokojnosť.

2. Našim cieľom je hrať dobrý basketbal, resp. streetball. Prekvapiť a umiestniť sa čo najvyššie. Ale o to sa bude snažiť samozrejme každý tím. O poradí nebudeme zatiaľ hovoriť, necháme sa prekvapiť.

3. Favoriti sú podľa nás Beči a jeho kamaráti, nakoľko predvádzali celú šnúru dobré výkony. Ale samozrejme aj Cihovci majú silu, na ktorú netreba zabúdať. Hattori Hanzo ako čierny kôň. Čiže vyzdvihnúť treba všetky štyri finálové mužské tímy, každý má svoju kvalitu. No musíme veriť hlavne v naše vlastné sily.

4. Streetballove finále ako súčasť Grape festivalu je myšlienka dobrá. Je to určite zviditeľnenie, predsa len viac ľudí bude prítomných a zápasy si pozrú aj takí, ktorí by špeciálne len streetball nenavštívili. Je to spestrenie festivalu a hrať by sa malo v poobedňajších a podvečerných hodinách pre väčšiu divácku kulisu. Vieme, ako to na viacdňových festivaloch chodí, ľudia sa preberajú poobede, vychutnávajú si headlinerov večer a ťahajú do rána.

 

 

 


spankbang