Domov > Novinky > Basketland n.f. > BL Streetball > Letný Vánok zvíťazil na streetballovom podujatí v Maďarsku
Letný Vánok zvíťazil na streetballovom podujatí v Maďarsku
14. Máj 2014 BL Streetball Autor: Daniela Čonková

Uplynulý víkend sa v maďarskom Szombathely konalo podujatie The Decathlon B 33 Tour - Szombathely, ktoré je súčasťou maďarskej Decathlon B33 Tour.

Podujatia sa zúčastnil aj víťazný mužský tím prvého podujatia 3x3 Basket Tour 2014 – Unihry, Letný Vánok. Svoje dojmy nám po podujatí opísal najlepší streetballista roka 2013 Jaroslav Ciho.

szombathely

Prečo ste si vybrali práve podujatie The Decathlon B 33 Tour Szombathely?

J.C.:Toto podujatie sme si vybrali z toho dôvodu, že chceme skúsiť zabojovať o postup na World Tour a na Slovensku to tento rok z rôznych príčin nebude možné.

Priblíž nám priebeh podujatia, jeho organizáciu, tímy, vašu hru počas dňa..

J. C.:Podujatie bolo ovplyvnené počasím, kvôli ktorému sa turnaj presunul do telocvične, ale napriek tomu mal dobrú úroveň. Organizátori boli veľmi ochotní a prístupní, či už v prekladaní alebo vo vysvetľovaní. Naša kategória mala "iba" 9 účastníkov a tak nás organizátori rozdelili do troch skupín. Postupoval prvý z každej skupiny a najlepší z druhého miesta. Našu skupinu sme vyhrali bez problémov a vo vyraďovacej fáze sme po výborných výkonoch nad húževnatými súpermi dominovali a kvalifikovali sa na finálový turnaj, z ktorého víťaz postúpi na World Tour do Prahy. Podujatie bolo zorganizované na dobrej úrovni. Okrem toho, že chýbali svetelné tabule a na čas v útoku upozorňoval rozhodca, sme nemali výhrady.

Na turnaj spolu s tímom Letného Vánku cestovali aj dužstvá hrajúce v kategórií žien a juniorov.

vanok

Pre nás to bol výborný turnaj, chceli sme postúpiť, čo sa nám aj podarilo a potrebujeme sa zohrať s Hofom, čo sa tiež darí stále viac. Myslím si, že skvelý výlet, ktorý bol vyšperkovaný prvými miestami pre Slovensko aj v kategóriách ženy a juniori,“ dodal na záver Jaroslav Ciho.

V krátkosti zhodnotil turnaj aj druhý z bratov Cihovcov, Miro: "V našej kategórii sa zúčastnilo len 9 družstiev a ich kvalita bola priemerná a tak sa nám relatívne v pohode podarilo splniť hlavný cieľ – postúpiť na finálový turnaj maďarskej tour."