Domov > Novinky > Basketland n.f. > BL Streetball > 3x3 Basket Vajnory sa stali korisťou tímu Beči a jeho kamaráti
3x3 Basket Vajnory sa stali korisťou tímu Beči a jeho kamaráti
19 June 2014 BL Streetball Written by Daniela Čonková


Po troch podujatiach sa vrátil tento víkend deviaty ročník 3x3 Basket Tour 2014 opäť do hlavného mesta Slovenska. Areál Alviano, v bratislavskej mestskej časti Vajnory, sa aj 6. krát v rade stal centrom slovenského 3x3 basketbalu.
Organizátori podujatia 3x3 Basket Vajnory, Slovenská streetballová asociácia a Basketland n.f. v spolupráci s mestskou časťou Vajnory a pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Pavla Freša a starostu MČ Vajnory Ing. Jána Mrvu pripravili pre 42 tímov a divácku kulisu bohatý športový a kultúrny program v znamení streetballu a streetkultúry. Súťažilo sa v 7 hlavných kategóriách - Mini Street, MIX ZŠ, juniori, muži, ženy, Open Mix a v kategórii Open Fun.

V príjemnom, a pre 3x3 basket takmer ideálnom oblačnom počasí, opäť nebola núdza o zaujímavé súboje vo všetkých kategóriách. V mužskej kategórii sa z víťazstva opäť tešili chalani z tímu Beči a jeho kamaráti, ktorí sa vo finále stretli s tímom Hattori Hanzo.

Michal Kožár (Beči a jeho kamaráti):4. zastávka v poradí na 3x3 Basket Tour 2014 - Vajnory nám priniesla opäť skvelú zábavu a pekný deň strávený medzi priateľmi z basketbalových kruhov. Tento rok sme sa zúčastnili zatiaľ všetkých podujatí a myslíme si, že organizácia sa od turnaja k turnaju zlepšuje. Takisto by som zhodnotil aj výkony nášho tímu, čo sa premietlo aj do výsledkov, samozrejme k tomu treba aj trochu šťastia, ktoré nám zatiaľ praje. Užívame si streetball a máme radi tvrdú, ale férovú hru. Vo Vajnoroch došlo, dúfam k neúmyselnému kontaktu, medzi našim hráčom Jurom Hašanom a protihráčom, čo vyústilo k tržnej rane so 4 stehmi. Mrzí nás to, v niektorých momentoch by sa hodil ráznejší vstup rozhodcu do zápasu, lebo emócie bývajú vybičované a dochádza k neférovým kontaktom, ale Juro je v poriadku a už sa teší na ďalšie podujatie. Tímy sú dosť vyrovnané, a tak nikoho nemôžeme podceňovať. Boli by sme však radi, ak by sme si mohli zmerať sily s tímami, ktoré dominovali minulé roky a porovnať tak úroveň. Ďakujeme organizátorom za výborne podujatie a všetkým zúčastneným za atmosféru.

Vydýchané z lavičky dali prednosť podujatiu vo Vajnoroch pred turnajom v Maďarsku, zvíťazili a naďalej tak kraľujú aj v rámci priebežného poradia tohtoročnej tour v kategórii ženy. Turnaj vo Vajnoroch nevyšiel juniorskému tímu Sedíme v aute, ktorý sú síce aj napriek neúspechu v podobe neobsadenia jedného z prvých troch miest stále na čele priebežného poradia, no dobiehajú ich chalani a víťazi zo soboty - Ftefanovci. V kategórii Open Mix sa vo finále opäť stretli tímy Ty Krava a Túlavá Morka, ktoré okrem podujatia v Ružomberku zatiaľ absolvovali všetky ostatné. Úspešnejší boli hráči a hráčky tímu Ty krava, ktorí zatiaľ vedú aj v tabuľke priebežného poradia.

Na programe 3x3 Basket Vajnory nechýbali ani populárne individuálne doplnkové súťaže FT shooting, 3pts shooting a Streetsportline Slam Dunk Contest. Z hranice trestného hodu predviedol najpresnejšiu mušku a streleckú fazónu Martin Demo. Niečo podobné predviedol z trojkového oblúka Tomáš Kula a rovnako ako Martin, zobral okrem vecných cien aj bank poskladaný z vkladov všetkých súťažiacich. Na záver prišlo vyvrcholenie v podobe smečiarskych kreácií. Vo finále preskákal Milana Baláža a väčší aplauz meraný legendárnym hlukomerom získal hráč MBK Karlovka Marek Doležaj, ktorý si tak zabezpečil miestenku na finále Streetsportline Slam Dunk Contest, ktoré sa uskutoční na Grape festivale.
O výbornú atmosféru a náladu sa postaral spoza mixážneho pultu DJ Lombo a celým podujatím opäť sprevádzal Martin „Shilo“ Šilan.

3x3 Basket Tour 2014 bude po takmer mesačnej prestávke pokračovať najvýchodnejším podujatím vo svojej histórii. Už 12. júla sa vidíme na Zemplínskej Šírave!

Výsledky 3x3 Basket Vajnory

Mini Street:
1. Ninja Turtles
2. Sopláci
3. ZŠ Vajnory
MIX ZŠ:
1. #GagoTheKing
2. Kebab do Ruky
3. Devils
Juniori:
1. Ftefanofci
2. Splash Brothers
3. Debilné sochy
Muži:
1. Beči a jeho kamaráti
2. HATTORI HANZO
3. Omil
Ženy:
1. Vydýchané z lavičky
2. Bola to náhoda
3. S tým sa musíš narodiť.
Open Mix:
1. Ty krava
2. Túlavá Morka
3. Okolo pol 1
Open Fun:
1. STARCI
2. Tím 23
3. Just for fun

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang