Domov > Novinky > Basket portál > Regionálne súťaže > Štvrťfinalisti poznajú svojich súperov
Štvrťfinalisti poznajú svojich súperov
04 May 2015 Regionálne súťaže Written by Michal Duchovič

Štyri stretnutia, štyria víťazi, štyria porazení. Matematika predkola play off je neúprosná a jeden zápas rozhoduje o tom, či sa sezóna hráčom predĺži alebo naopak končí. Jednotlivé stretnutia mali teda o náboj postarané. Celé dianie odštartovalo utorkovým stretnutím medzi PIMPS a FEI STU. Papierové predpoklady sa naplnili, aj keď stretnutie nebolo tak jednoznačné, ako sa čakalo. PIMPS urobili rozhodujúci krok v záverečnej štvrtine a zabezpečili si tak postup do štvrťfinále.

PIMPS - FEI STU 73:59 (19:13, 16:20, 15:16, 23:10)

Body - PIMPS: Tragor 24, Neubauer 18, Barta 11, Kutný 7, Cerina 5, Uher 3, Čižmár a Gajdoš po 2, Samek 1, Irecký a Majerčák

Body - FEI STU: Voros 19, Laluha 11, Cerva a Suchý J. po 7, Suchý M. 6, Kolibáš 5, Kántor 3, Šebes 1, Síleš

TH: 39/21 - 27/16, Trojky: 2 - 7, Fauly: 18 - 26, Rozhodovali: Čeppan a Donovalová

Povedali k stretnutiu - Vladimír Gajdoš (tréner PIMPS):

"S „FEI STU“ sme očakávali jasnú výhru, no realita bola trochu iná. Prišlo nás viacej a chcel som, aby si zahral každý, no aj tak nik nemal svoju formu a hlavne sme nebránili tak, ako sme bránili silnejšie mužstvá. Tri štvrtiny a pred začiatkom poslednej štvrtiny sme si povedali, že už začneme brániť, lebo nepostúpime. Snažil som sa hráčom vštiepiť do hlavy, aby robili tlak na slabej strane a bránili proti prihrávke a tak sme nakoniec získali veľa lôpt, z čoho sme hádzali viacej trestných hodov. Súper sa už na nič nezmohol v poslednej štvrtine a nakoniec sme vyhrali dvojciferným rozdielom. Česť FEI, hrali veľmi dobre a to sa im tam ešte chýbali lepší hráči.“

Zápas medzi Consultare a Wave Club bol skontumovaný výsledkom 20:0 v prospech domáceho tímu. Do štvrťfinále postúpilo aj družstvo BK AM. Posledným stretnutím, ktoré zakončilo predkolo play off bol duel medzi Malackami a VŠEM VS. Lepšia forma hostí sa nepremietla do zápasu, Malacky svojho súpera zmietli jasne 76:48 a môžu sa tešiť tak na svojho štvrťfinálového súpera.

Consultare - Wave Club 20:0 kontumačne

BK AM - BANVUR

- domáci nedodali zápis zo stretnutia a výsledok

Malacky - VŠEM VS 76:48

- domáci nedodali zápis zo stretnutia

Povedali k stretnutiu - Branislav Orth (tréner Malaciek):

„Napriek tomu, že súper bol podľa stránky basketland.sk jasným favoritom stretnutia, sme radi, že sme zvíťazili. Z výsledku sme boli milo prekvapení, nikto z nás to nečakal."

Týmito stretnutiami sa zakončilo predkolo play off a v tomto týždni sa začnú štvrťfinálové súboje, ktoré sa budú hrať na dva víťazné zápasy. Prejdime si jednotlivé dvojice, začneme nasadenou jednotkou, ktorou je Regent. Na tú čaká tím BK AM. Spolu sa tieto dva celky stretli v nadstavbovej časti, z víťazstva sa v oboch prípadoch tešila nasadená jednotka takmer identickým výsledkom a to 82:61 a 80:62. Consultare vyzvú Real v ďalšej štvrťfinálovej sérii. Títo dvaja súperi sa stretli ešte v základnej časti, doma nasadená sedmička prehrala 74:87 a rovnako svojmu štvrťfinálovému súperovi podľahla na jeho palubovke - 63:82. Vyrovnaná séria sa črtá medzi Pezinkom a Malackami, vyššie nasadený je síce Pezinok, ale vzájomné zápasy vyhrali Malacky - 85:78 a 71:63. Posledná dvojica je KP Multichuys a PIMPS. Táto séria sa črtá ako najvyrovnanejšia, o čom svedčia vzájomné zápasy - domácu výhru štvorky 77:69 oplatil štvrťfinálový súper výhrou na svojej palubovke pomerom 70:65.