Domov > Novinky > Basketland n.f. > BL Streetball > Senec zamiešal celkovým poradím 3x3 Basket Tour 2015
Senec zamiešal celkovým poradím 3x3 Basket Tour 2015
25 May 2015 BL Streetball Written by Michal Duchovič

Organizátori zatiaľ na tohtoročnej tour nemali ani raz ideálne počasie a práve Senec si to odniesol najviac, zo Slnečných jazier sa totiž streetballisti presunuli do vnútorných podmienok a prvýkrát v tomto roku na nich čakalo zápolenie pod deravými košmi v suchu. Záujem však je stále vysoký, obsadené boli všetky vypísané kategórie, celkovo zavítalo na turnaj 50 tímov a opäť niekoľko z nich bolo aj zahraničných. Na dvoch kurtoch bol v sobotu mimoriadne nahustený program, od rána do večera sa odohralo takmer 100 stretnutí. Aj kvôli zníženému počtu kurtov sa museli mierne upraviť pravidlá, ktoré však nakoniec prospeli a priniesli stretnutiam nový, atraktívnejší náboj. Od úvodu sa vo všetkých kategóriách zvádzali mimoriadne tvrdé súboje, o každú loptu a tak bolo na čo pozerať. Videorozhovor so zástupcom víťaza kategórie juniori si môžete pozrieť tu.

alt

V hlavných kategóriách boli favoritmi tradiční zástupcovia z predošlých dvoch turnajov, ku ktorým sa pridali aj staré známe streetballové tváre. V akcii sme mohli vidieť aj takých, ktorých limitovala na začiatku tour ešte súťažná sezóna. Nahustený program spôsobil, že v rámci sprievodných podujatí nebola vyhlásená súťaž o najlepšieho smečiara, ostatné disciplíny na programe boli a lákali viaceré vekové kategórie. Začneme najmladšou kategóriou - Ministreet, tá svoje súťažné zápasy hrali v telocvični na Mlynskej a z prvenstva sa tešil tím "Primetime", tvorený hráčmi MBK Karlovka Bratislava. Medzitým na Slávii pohorelo už v základných skupinách niekoľko favoritov, u žien Túlavá morka opäť nedosiahla na prvenstvo, jasnými víťazmi tejto kategórie sa stalo medzinárodné družstvom pod názvom Flames.Videorozhovor so zástupcom víťaza kategórie open fun si môžete pozrieť tu.

alt

Spomedzi 15 zástupcov v súťaži VŠEMvs Free Throw Contest sa radoval z prize money Lukáš Boček, ktorý je už tradičným účastníkom 3x3 podujatí. Práve od seneckého podujatia sa organizátorov podarilo nájsť partnera v podobe Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy. Víťazi sa na ďalších podujatiach môžu okrem prize money tešiť na tzv. "Letný balíček", ktorého súčasťou budú vecné ceny ako plážová lopta a mnohé ďalšie alebo v rámci získania informácií o možnosti štúdia bude súčasťou tour aj prezentačný stánok školy. U mužov bolo tradične silné zastúpenie, dokonca v prvej skupine rozhodovalo o postupe až vzájomné skóre, aj napriek prehre v záverečnom dueli mohli o ďalšie víťazstvo zabojovať hráči Letného Vánku. U juniorov pohoreli víťazi z Lafka - GagoTheKing a tiež Jančibald Kerve, skloniť sa museli pred známym tímom Mamasa, ktorý vo finále zvíťazil nad Sedíme v Aute 10:7. Jasnou záležitosťou bol finálový duel v kategórii Mix ZŠ, Seredské nádeje v ňom rozstrieľali svojho súpera 13:3. Na rad prišla aj súťaž v streľbe za tri body, kde sa očakával boj o zosadenie z trónu dvojice Miss Siell a Alexandra Riecká. Ten sa napokon podaril, keď vo finále bratia Cihovci jasne predčili extraligovú dvojicu Hašan a Židzik.Videorozhovor so zástupcom víťaza kategórie open mix si môžete pozrieť tu.

Aj open fun kategória zamiešala celkovým poradím tour, DS Boys a Predpredaj.sk si pripísali len po jednom bode, k slovu sa totiž prihlásili iné celky. V napínavom finále to bolo dlho vyrovnané, až nakoniec prišla smrtiaca šnúra Squadu a ten rozdielom piatich bodov zvíťazil nad Krotiteľmi tukov. Tradične pestré zastúpenie bolo v open mix, kde bolo v akcii až deväť celkov. V skupine skončili svoju púť tretí z Vajnor - Musím písať bakalárku, čo naopak otvorilo šancu pre ostatných vyzývateľov. Formu graduje tím Macík, ktorý každým podujatím zbiera viac a viac bodov, v Senci vyhral duel o tretie miesto nad Squad Beta. Tretí turnaj, tretie víťazstvo, bilancia Zimného vánku hovorí jasnou rečou, Okolo pol 12 síce bojovalo až do záverečných sekúnd, ale skúsený celok zaváhanie nedovolil. Čerešničkou na torte bola mužská kategória, pred finále ostali veľkí favoriti v podobe Letného Vánku a družstva Basket-live, "malé" finále nakoniec lepšie dopadlo pre Letný Vánok. Veľké finále obstarali Energy Drink 69 a Diz iz lajf. Diz iz lajf má smolu v tomto roku, keď aj v Senci skončili na druhom mieste, ale práve tu boli k tomu najbližšie. V emotívnom finálovom dueli preukázali extraligisti na strane Energy Drink 69 väčšiu skúsenosť a rozdielom jediného bodu zvíťazili. Aj napriek nepriazni počasia bolo na čo pozerať a naháňačka bodov pokračuje na Štrbskom plese už túto sobotu.Videorozhovor so zástupcom víťaza kategórie muži si môžete pozrieť tu. Úsmev po záverečnom stretnutí neskrývala ani organizátorka seneckého podujatia Gabriela Rebrošová: "Som šťastná, že sme hrali, odohrali a dohrali i napriek tomu, že počasie nám neprialo. Do poslednej sekundy sme boli pripravení hrať aj na vonkajšom ihrisku, nakoniec však praskala telocvičňa palubovka na Slávii a na základnej škole Mlynská vo švíkoch. Na Mlynskej sa odohralo finále MINIBASKET ligy a tiež aj kategória ministreet. Nedali sme sa zastrašiť počasím a tak sa hral streetball hral v indoorovom prostredí v neopísateľnej atmosfére, ktorú dokáže vytvoriť len táto partia baskeťákov. Ďakujem všetkým a vidíme sa na ďalších podujatiach 3x3 Basket Tour."

alt

Konečné poradie v jednotlivých kategóriách:

Muži: 1. Energy Team 69 (Ondrej Haviar, Dávid Krč, Juraj Hašan, Ivan Židzik), 2. Diz iz lajf (Daniel Mačura, Miroslav Páleník, Peter Kviečinský), 3. Letný Vánok (Miroslav Ciho, Jaroslav Ciho, Richard Hanáček, Lukáš Hoferica)

Ženy: 1. Flames (Bianka Vaigl, Anja Fuchs-Rober, Anna Partsch, Diana Picorusević), 2. Túlavá Morka (Barbora Urbanová, Sandra Hujsiová, Zuzana Smuteková), 3. Marshmallowky (Eve Guzikiewiczová, Jana Brucknerová, Eva Mária Bachorová, Barbora Šeligová)

Open Mix: 1. Zimný Vánok (Sandra Hujsiová, Jaroslav Ciho, Juraj Krajčír, Lukáš Hoferica), 2. Okolo pol 12 (Jozef Radakovič, Zuzana Smuteková, Tibor Jány), 3. Macík (Martina Mackovičová, Juraj Hašan, Ivan Židzik)

Open Fun: 1. Squad (Adam Schmiedl, Samuel Hanák, Eva Guzikiewiczová, Victor Ibara, Vidor Nagy), 2. Krotitelia Tukov (Ľudovít Beťko, Jakub Nagy, Pavol Augustinovič, Peter Ivan, Pavel Subally), 3. Jančiho Bobor (Janka Brucknerová, Tomáš Šturdík, Filip Kadúch, Maja Bachorová)

Juniori: 1. Mamasa (Matej Drgoň, Samuel Masaryk, Mário Sabo), 2. Sedíme v aute (Adam Zaťko, Marián Hirner, Adam Mečiar, Samuel Pozdech), 3. MA-FI-JA (Janci Azacis, Marco Marguš, Filip Dulin, Erik Valla)

Mix ZŠ: 1. Seredské nádeje (Rastislav Šipkovský, Patrik Kohút, Michael Nguyen, Matúš Skubeň), 2. Superstarz, 3. For me behind me (Mário Mikolášek, Samuel Németh, Matej Guza)