Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Dwyane Wade v predĺžení rozhodol duel v Miami
Dwyane Wade v predĺžení rozhodol duel v Miami
14 March 2009 NBA Written by SITA

NEW YORK 10. marca (SITA) - Basketbalisti Los Angeles Lakers prehrali v pondelok už v treťom zápase v rade na ihrisku súperov, keď nestačili na aktuálne piaty tím tabuľky Západnej konferencie Portland TrailBlazers a porúčali sa z Rose Garden po prehre 94:111. Najlepší tím doterajšieho priebehu sezóny patrí pritom aj v bilancii na ihriskách súperov medzi najlepšie mužstvá súťaže, dôvodom ostatných zakopnutí by mohlo byť podľa Lamara Odoma podcenenie súperov. "Musíme našich súperov rešpektovať a hrať proti nim rovnako, ako keby to bol Boston alebo Cleveland. Oni proti nám na palubovku nastupujú ako proti jednému z najlepších mužstiev ligy, tak prečo nemáme takýto prístup aj my? Bolo by to od nás v každom prípade rozumné,“ vyjadril svoj názor 29-ročný Odom, ktorý pomohol Lakers v dueli s Portlandom siedmimi bodmi a ôsmimi doskokmi. V zápase, žiaľ, upútalo pozornosť aj zranenie domáceho rozohrávača Rudyho Fernandeza. Ten dopadol z vysokého výskoku po faule Trevora Arizu na pravý bok a s podozrením na poranenie krčnej chrbtice ho previezli do nemocnice na pozorovanie. Vyšetrenia vážnejšie zranenie vylúčili. "Nebolo to nič úmyselné. Nechcel som ho zraniť, v prvom rade som sa snažil ísť s rukami po lopte,“ ľutoval Ariza svoj nešetrný zákrok, pri ktorom namiesto lopty zasiahol hlavu 23-ročného Španiela. Po drobnej hádke medzi tímami nakoniec musel rodák z Floridy odísť predčasne do šatní.
Vynikajúci zápas videli diváci v Miami, kde súboj domácich Heat so Chicagom rozhodol až záverečný strelecký pokus v druhom predĺžení. Príznačne ním zakončil svoje veľké predstavenie so 48 bodmi na konte najlepší strelec zápasu Dwyane Wade, ktorý tak stanovil záverečné skóre 130:127. Dwyane Wade sa v predĺžení prezentoval dvoma alley-oop prihrávkami a o výsledku nakoniec rozhodol získanou loptou na svojej polovici a úspešnou trojkou z výskoku spolu so zvukom sirény. "Ak nie je kandidátom na MVP, tak potom už neviem, ako by mal svoje kvality ešte dokázať. Momentálne bojujeme o play off a on predvádza každý večer výkony ako ten dnešný,“ vyzdvihol hru svojho hráča tréner Heat Erik Spoelstra.
Vyrovnaný priebeh mal súboj v Detroite, v ktorom domácim Pistons proti Magic chýbal už v šiestykrát v rade Allen Iverson. Pistons však šírkou kádra dokázali Iversona v doterajších dueloch nahradiť, proti Orlandu to bola už piata výhra, odkedy 33-ročný rozohrávač chýba v zostave. Hru Detroitu v ofenzíve pritom potiahol hlavne Richard Hamilton, ktorý zaznamenal 27 bodov a kariérne maximum na úrovni 14 asistencií. "Do koša mi strely nepadali, tak som radšej začal hľadať svojich voľných spoluhráčov. Keď prišiel na ihrisko Kwame, povedal som mu, nech sa mi často aktívne ukazuje a ja ho svojimi prihrávkami nájdem,“ poukázal Hamilton na výkon Kwama Browna, ktorý sa na ihrisko dostal po zranení Rasheeda Wallacea v prvej štvrtine a napokon za 26 minút na ihrisku nastrieľal 10 bodov so štyrmi doskočenými loptami.
Vo zvyšných troch zápasoch vyhral Houston v Denveri 97:95 a Nuggets tak z ostatných desiatich duelov zaznamenali iba tri výhry. V tabuľke Západnej konferencie sa coloradský tím prepadol už na 7. miesto. V Atlante sa zrodil výsledok 89:79 pre domácich Hawks, keď hostia z New Orleans síce vstúpili do zápasu nádejne, no napokon hru prebrali do svojich rúk domáci hráči. Pätnáste víťazstvo v rade zaznamenal Washington na ihrisku Minnesoty najmä vďaka Caronovi Butlerovi s 27 bodmi a 10 doskokmi na konte. Wizards sú druhým najhorším tímom súťaže pred Sacramentom.
Výsledky - pondelok:
Atlanta - New Orleans 89:79
Najviac bodov: J. Johnson 30, Murray 14, Josh Smith 13 (13 doskokov) - Paul 24 (10 asistencií), R. Butler 18, David West 16 (20 doskokov), štvrtiny: 20:28, 27:12, 20:20, 22:19, 14 204 divákov
Miami - Chicago 130:127 po predĺžení
Najviac bodov: Wade 48 (12 asistencií), Beasley 18, Chalmers 17 - B. Gordon 43, Salmons 29, D. Rose 23, štvrtiny: 22:26, 32:26, 30:22, 20:30 - 13:13, 13:10, 19 600
Detroit - Orlando 98:94
Najviac bodov: R. Hamilton 29 (14 asistencií), Prince 20, McDyess 13 (18 doskokov) - D. Howard 27 (14 doskokov), Lewis 21, C. Lee 10, štvrtiny: 21:21, 21:24, 31:26, 25:23, 20 039 divákov
Minnesota - Washington 99:110
Najviac bodov: Telfair a Gomes po 18, Love (11 doskokov) a M. Miller po 16 - C. Butler 27 (10 doskokov), Jamison 26, Songaila 19, štvrtiny: 24:27, 20:22, 29:30, 26:31, 13 119 divákov
Denver - Houston 95:97
Najviac bodov: Billups 28, C. Anthony 21, J. R. Smith 15 - Artest 22, Brooks 19, Jao 15, štvrtiny: 27:18, 13:27, 22:29, 33:23, 16 020 divákov
Portland - Los Angeles Lakers 111:94
Najviac bodov: Roy 27, T. Outlaw 22, Aldridge 16 (13 doskokov) - Bryant 26, P. Gasol 18 (13 doskokov), Farmar 12, štvrtiny: 25:16, 36:22, 23:18, 27:38, 20 573 divákov