Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga žien - sobota - súhrn
Extraliga žien - sobota - súhrn
14 March 2009 Slovenské súťaže Written by SITA

BRATISLAVA 14. marca (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí basketbalovej extraligy žien:
Skupina o 1. - 6. miesto - 27. kolo:
BK ´99 PU Prešov - ŽBK Whirlpool Poprad 55:46 (11:4, 10:7, 18:23, 16:12)
Najviac bodov: Karavajevová 25, Deckerová a Čižmarová po 10 - Brezániová a Gandžalová po 14, A. Baburová 10
TH: 14/10 - 23/18, fauly: 21 - 19, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Bohucký a Turčina, 100 divákov
Zápas mal slabšiu extraligovú úroveň, vynikla bojovnosť oboch družstiev, ktorým chýbali viaceré hráčky. Prešov si od začiatku udržiaval náskok, Poprad ani raz v zápase neviedol a napokon prehral 46:55.
BSS Košice - Maxima Broker Košice 54:63 (20:23, 12:16, 12:8, 10:16)
Najviac bodov: Pindrochová 16, Razmaiteová 11, Kandráčová 7 - Šalkauskeová 19, Lawlessová 14, Kováčová 13
TH: 16/9 - 13/9, fauly: 13 - 17, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Karniš a Kovalčík, 250 divákov
V mestskom derby mal prvý polčas vyrovnaný priebeh. Až v poslednej štvrtine sa definitívne rozhodlo o víťazstve tímu Maxima Broker, ktorému stále chýbajú zo zdravotných dôvodov viaceré opory. V domácom družstve na seba upozornila strelecky disponovaná Pindrochová.
Inpek UKF Nitra - MBK Ružomberok 69:73 po predĺžení (12:13, 18:8, 25:20, 7:21 - 7:11)
Najviac bodov: Sujová 24, Chlebovcová 12, Mračnová 9 - Kupčíková 22, Aľoškinová 18, Podešvová 12
TH: 21/16 - 18/8, fauly: 20 - 20, trojky: 7 - 3, rozhodovali: Ženiš, Hančík, 300 divákov
Bol to vyrovnaný zápas. V prvom polčase vynikali obrany a obidve družstvá sa ťažko dostávali do zakončenia. Domáce si napokon vybojovali deväťbodový náskok (30:21). Na začiatku druhého polčasu sa Ružomberok dotiahol na rozdiel jedného bodu k súperovi, potom však Nitrianky sériou trojok zase svoj náskok zvýšili. Nepochopiteľný útlm v poslednej štvrtine však umožnil tímu MBK v závere vyrovnať šnúrou desiatich bodov. V predĺžení potom hostky rozhodli o svojom víťazstve.
Skupina o 7. - 10. miesto - 24. kolo:
Slovan Bratislava - MBK Agrotrade Rožňava 74:71 (20:21, 19:14, 18:20, 17:16)
Najviac bodov: Križmová 28, Riecka 21, Malinková 9 - Bridgesová a Ciulisová po 14, Egedová 11
TH: 22/18 - 20/13, fauly: 22 - 22, trojky: 6 - 6, rozhodovali: Doušek a Lacko, 150 divákov
Záverečný zápas v "dolnej" extraligovej skupine mal zaujímavý priebeh. Domáce viedli v úvode 6:0, ale Rožňavčanky niekoľkokrát vývoj otočili vo svoj prospech. Viedli napríklad 28:25 v 14. min a 51:49 v 28. min. Zväčša sa však prikláňali misky váh na domácu stranu. Bratislavčanky na začiatku záverečnej minúty vyhrávali 73:68, tesne pred koncom upravili na 74:71 a pokus hostiek trojkou vyrovnať sa neskončil úspešne.