Basketland Camp 2018 PDF Print

Je to už viac ako 12 rokov, čo pre mladé basketbalové nádeje a basketbal-pozitívnych trénerov, pedagógov, hráčky i hráčov Basketland n.f. organizuje sériu letných basketbalových táborov Basketland camp. V edícii kempov v ročníku 2018 pre deti do 17 rokov v dvoch osvedčených lokalitách:: Piešťany a Liptovský Mikuláš - Kvačany. Pre veľký nárast záujmu o kempovú destináciu Piešťany, sme sa rozhodli pripraviť po prvý krát v tomto kúpeľnom a v posledných rokoch i basketbalovom mestečku až dva júlové turnusy Basketland campu 2018.

Basketland campy majú formu týždenných alebo denných táborov a sú určené všetkým mladým hráčom, ktorí chcú aj počas letných prázdnin pracovať na správnej basketbalovej technike, naučiť sa nové zručnosti, získať kultúrne, tímové a športové zážitky. Pre kemperov pripravujeme okrem rôznorodých tréningov aj individuálne súťaže, videoprojekcie, výlety, návštevy kúpalísk, voľno-časové aktivity, teoretické tréningy, či besedy s basketbalovými osobnosťami.

Kemperi sú rozdelení do skupín podľa pohlavia, veku a basketbalových zručností. O každý Basketland tím sa stará počas celého campu jeden asistent a v tréningovom procese sa striedajú viacerí hlavní tréneri. Takýto model umožňuje, aby kemperi spoznali viacero tréningových metód, prístupov a trénovali s viacerými kvalitnými trénermi a hráčmi.

Cieľom je naučiť a upevniť u kemperov správne prevedenie základných basketbalových techník, prípadne opraviť chyby, motivovať a inšpirovať mladých hráčov na neľahkej ceste stať sa dobrým basketbalistom, budovať ducha fair play, tímovosť, ale aj bojovnosť a samostatnosť.

Doteraz sa na Basketland campoch zúčastnilo viac ako 2 700 mladých hráčov a viac ako 225 trénerov a profesionálnych hráčov. Teší nás, že mnohí sa na Basketland campy v lete pravidelne vracajú.


Počas dvanástich rokov fungovania sa na letných Basketland campoch predstavili:

  • Reprezentanti: Rado Rančík, Martin Rančík, Anton Gavel, Štefan Svitek, Martin Míčka, Július Beťko, Michal Fusek, Šimon Krajčovič, Marta Páleníková, Ivana Jalčová, Terezka Páleníková, Angelika Slamová, a ďalší..
  • Extraligoví hráči: Andrej Lukjanec, Dušan Snopko, Branislav Brliť, Peter Ivanovič, Richard Kucsa, Tomáš Holešovský, Ondrej Haviar, Slávka Frniaková, Jozef Bučák, Zuzka Babariková, Branislav Kockász, Matúš Jurčina, Róbert Bečarik, Michal Kožár, Erika Horváthová, Katarína Krčmárová, Michaela Malinková, Alexandra Riecka, Šárka Pospíšilová, Michaela Balážová, Zuzana Smuteková, Nikola Turzáková, Laura Van Dalen a ďalší..
  • Tréneri: Štefan Svitek, Ján Krajňák, Ľubomír Doušek, Ľubomír Urban, Peter Orgler, Bob Soma, Martin Pospíšil, Pavol Soóš, Petra Soóšová, Daniel Čurka, Peter Torda, Peter Roman, Ľubor Tománek, Jozef Ištók, Jozef Lovík, Branislav Bažány, Beata Renertová, Tatiana Gallová, Michaela „Hanesová“ Rudežová, František Kubala, Marek Bulík, Richard Ďuriš, Rick Brooks, Maroš Helmécy, Milan Černický, Michal Madzin, Maroš Moravčík, Gabika Rebrošová, Marta Páleníková a ďalší...
  • Kondiční tréneri: Eugen Laczo, Marián Vanderka, Roman Dubovský, Antoine Metz, Katarína Gerháthová, Matúš Pavlovič a Marek Mikletič.
 


spankbang