Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga žien - 28. kolo - streda - súhrn
Extraliga žien - 28. kolo - streda - súhrn
19 March 2009 Slovenské súťaže Written by SITA

BRATISLAVA 18. marca (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 28. kola slovenskej basketbalovej extraligy žien v skupine o 1. - 6. miesto (nadstavbová časť):
MBK Ružomberok - BSS Košice 77:63 (13:12, 29:20, 14:10, 21:21)
Najviac bodov: Podešvová 20, Aľoškinová a Kupčíková po 12 - Razmaiteová 16, Pindrochová 11, Aubryová 10
TH: 14/10 - 12/6, fauly: 15 - 14, trojky: 7 - 1, rozhodovali: Kuzmiak a Lamoš, 400 divákov
Domáci favorit začal bez iskry a za úvodných osem minút zaznamenal iba štyri body (stav 4:10). Ružomberčanky následne zvýšili aktivitu, avšak až do konca to bol vcelku vyrovnaný duel. Vicemajster svojím výkonom neoslnil, napokon však podľa predpokladov zvíťazil 77:63.
BK ´99 PU Prešov - Inpek UKF Nitra 68:82 (19:25, 15:17, 11:11, 23:29)
Najviac bodov: Karavajevová 25, Deckerová 17, Čižmárová 11 - Kalafutová 27, Krč-Turbová 16, Kubátová 15
TH: 16/11 - 16/10, fauly: 14 - 13, trojky: 5 - 10, rozhodovali: Brziak a Luxová, 100 divákov
Obe družstvá nastúpili len s ôsmimi hráčkami. Až do tretej štvrtiny to bol vyrovnaný zápas. Nitra sa od súpera odpútala v záverečnom dejstve a svoj náskok si udržala až do konca stretnutia.
Maxima Broker Košice - ŽBK Whirlpool Poprad 105:46 (26:13, 34:5, 19:15, 26:13)
Najviac bodov: Šalkauskeová 27, Hricková 19, Lawlessová 15 - Kmeťová 12, Tetemondová a Gandžalová po 11
TH: 28/23 - 13/9, fauly: 12 - 21, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Szibilla a Matejčík, 300 divákov
Hráčky domáceho družstva dominovali už od úvodných minút stretnutia vo všetkých herných činnostiach. Po prvom polčase bol rozdiel skóre už 42-bodový a v ďalšom priebehu zápasu Maxima Broker už len potvrdila svoju prevahu a ešte zvýraznila svoj náskok.