Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Utah zdolal Houston
Utah zdolal Houston
25 March 2009 NBA Written by SITA

Utah privítal v utorok v zámorskej basketbalovej NBA Houston a vďaka víťazstvu 99:86 si opäť pomohol v boji o čo najlepšie umiestnenie v Západnej konferencii. Jazz aktuálne okupujú šiestu pozíciu, no na svojho divízneho lídra Denver strácajú len pol zápasu a na druhý tím konferencie San Antonio dva. Cestou k úspechu "jazzmanov" bola dobrá defenzíva, domáci sa predviedli tohtosezónnym maximom 12 blokmi, ku ktorým pridali šesť získaných lôpt a súpera prinútili stratiť raz toľko. "To len ukazuje, ako sme si v tomto súboji pomáhali v obrane. Bolo to naozaj dobré," povedal po stretnutí domáci strelec 17 bodov Ronnie Brewer.

Zaváhanie Houstonu využilo San Antonio, ktoré sa po výhre 107:106 nad Golden State posunulo na čelo Juhozápadnej divízie. Výhra Spurs sa nerodila ľahko, no skúsený kolektív nakoniec aj vďaka nepresnej trojbodovej strele Montu Ellisa zvíťazil. San Antonio sa tak vyhlo tretiemu zaváhaniu v posledných sekundách zápasu v rade. "Nebolo to jednoduché stretnutie a vyslovene sme sa trápili. Proti Golden State, ktoré je známe výbornou ofenzívou, sme sa dlho nevedeli chytiť práve v útoku," poznamenal tréner Spurs Gregg Popovich.

Pohodlný triumf 107:89 v Oklahome si do tabuľky pripísali basketbalisti Los Angeles Lakers, ktorí viedli už po troch štvrtinách o 18 bodov a v poslednej časti hry tak mohol Kobe Bryant oddychovať na lavičke. V záverečných ôsmich minútach sa už na palubovke neukázal ani jeden z hráčov základnej päťky Lakers, tréner Phil Jackson ich šetril na zvyšných päť stretnutí sedemzápasovej šnúry po ihriskách súperov. Lakers naďalej bojujú na diaľku s Clevelandom o pozíciu najlepšieho tímu NBA a zároveň výhodu domáceho prostredia počas celého play off. "Chceme byť najlepší len preto, aby sme boli. Ide skôr o výzvu, aby sme to dokázali," skonštatoval Bryant, ktorý považuje psychologickú výhodu za dôležitejšiu ako prípadné domáce prostredie vo finále.

V poslednom utorňajšom súboji na seba narazili siedmy a ôsmy tím Východnej konferencie, úspešnejší boli hráči horšie postaveného Chicaga, ktorí zdolali Detroit 99:91. Dôležitú úlohu zohral náhradný rozohrávač Bulls Kirk Hinrich, ktorý 24 bodmi dokonale nahradil svojho zraneného spoluhráča a ašpiranta na cenu pre najlepšieho nováčika sezóny Derricka Rosa.

Výsledky - utorok:

San Antonio - Golden State 107:106

Najviac bodov: T. Parker 30 (10 asistencií), R. Mason 24, Duncan 21 (10 doskokov) - M. Ellis 27, S. Jackson 18, Azubuike a A. Randolph po 13, štvrtiny: 28:25, 24:29, 27:24, 28:28, 18 797 divákov

Chicago - Detroit 99:91

Najviac bodov: Hinrich 24, B. Gordon 19, Tyrus Thomas 18 (12 doskokov) - Prince a W. Bynum po 20, McDyess 16, štvrtiny: 22:18, 21:25, 32:25, 24:23, 20 502 divákov

Utah - Houston 99:86

Najviac bodov: D. Williams 19 (12 asistencií), R. Brewer 17, Millsap 15 - Brooks 20, Battier 18, Jao 14 (13 doskokov), štvrtiny: 23:21, 23:22, 29:24, 24:19, 19 911 divákov

Oklahoma City - Los Angeles Lakers 89:107

Najviac bodov: Durant 24, J. Green 12, Krstič 11 - Bryant 19, Odom 18, P. Gasol 14 (14 doskokov), štvrtiny: 20:37, 18:25, 34:28, 17:17, 19 136 divákov