Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - streda
26. Marec 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA
Basketbal - nadstavbová časť extraligy - muži - skupina o 1. - 6. miesto:

04 AC LB Spišská Nová Ves - BK AX SPU Nitra 78:70 (17:10, 23:17, 23:22, 15:21)

Najviac bodov: Avalič 19, Madaj 13, Elliott 13 - Lawrence 25, Votroubek 14, Fapšo 8

TH: 17/10 - 20/13, fauly: 16 - 19, trojky: 10 - 9, rozhodovali: Sudek, Pipíška, Bohucký, 1000 divákov

Po opatrnom úvode prevzali opraty do svojich rúk Spišiaci a prvý polčas vyhrali presvedčivo 40:27. Hostí na dištanc si udržali aj v tretej štvrtine aj vďaka tomu, že z hry úplne vypojili ostrostrelca Nitranov Hilla, ktorý dal v tomto zápase len 2 body. V záverečnej časti hráči spod Zobora zabrali, v 34. min znížili na rozdiel 6 bodov, no domáci zvrat nepripustili a definitívne si vybojovali výhodné 4. miesto pred play off.

HBK Prievidza - ŠKP Banská Bystrica 70:72 (17:17, 14:13, 21:22, 18:20)

Najviac bodov: Szalay 27, Immink 16, Štorcel 14 - Rendla 16, Škara 15, Koczkáš 13

TH: 37/24 - 16/12, fauly: 19 - 29, trojky: 4 - 8, rozhodovali: Janáč, Ženiš, Hrabuvčin, 1700 divákov

V zápase, ktorý nemal veľkú dôležitosť, si obidva tímy odovzdávali vedenie. V 2. min bolo 7:2 pre domácich, v 7. min už hostia viedli 15:10. V 27. min bol stav stretnutia 48:39, ale o šesť minút už svietilo na ukazovateli skóre 52:62 a o ďalšie tri minúty zase 61:62. U domácich išlo väčšinou len o záblesky dobrej hry, o ktoré sa zaslúžili najlepší strelci. Hostia hrali veľmi rýchly basketbal, dobre sa prejavil Rendla. Už v 7. min musel pre dva úmyselné fauly odstúpiť domáci Ridzoň, v zápase citeľne chýbal Prievidžanom aj zranený Bosák.

AB Cosmetics Pezinok - Astrum Levice 86:75 (33:22, 11:11, 19:24, 23:18)

Najviac bodov: Niparavičius 29, Houston 27, Mičuda 10 - Miloševič 25, Lutovský 10, Živický 9

TH: 31/29 - 8/4, fauly: 17 - 26, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Brziak, Kárniš a Šramko, 500 divákov

Víťazstvo favorizovaného Pezinka sa nerodilo ľahko. Levice oslabeným domácim zdatne vzdorovali. Pre divákov nebol tento súboj vôbec zaujímavý, družstvá nehrali v oslnivej forme, viac sa bojovalo ako hralo.

Basketbal - nadstavbová časť extraligy - muži - skupina o 7. - 12. miesto:

BK Dolný Kubín - Inter Bratislava 95:85 (24:22, 17:18, 29:19, 25:26)

Najviac bodov: Štefanac 21, Futo a Maslík po 13 - Polakovič 28, Cramer 21, Homola 16

TH: 12/9 - 27/16, fauly: 23 - 18, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Zubák, Kukelčík a Fuska, 520 divákov

V prvých dvoch štvrtinách sa hrala vyrovnaná partia, kde mierne navrch mali domáci, avšak hostia kládli dôsledný odpor. V druhom polčase si v úvodnej časti tretej štvrtiny vytvorili Dolnokubínčania náskok, ktorý si ustrážili až do konca zápasu a zaslúžene ho dotiahli do víťazného konca.

Chemosvit Poprad - MBK Handlová 80:88 (15:24, 19:28, 24:11, 22:25)

Najviac bodov: Ingles 33, Grier 14, Sedmák 13 - Bičvič 25, Vojtek 24, Paraík 16

TH: 19/16 - 25/17, fauly: 20 - 20, trojky: 6 - 13, rozhodovali: Hlinka, Matejčík, Doušek, 550 divákov

Po tom, čo Chemosvit rozhodol o svojom postupe do play off už v predposlednom kole, vstúpili domáci do stretnutia vlažne. Hostia to využili a najmä vďaka trojbodovej streľbe (do konca I. polčasu zaznamenali 11 trojbodových košov) získali až osemnásťbodový náskok. Do tretej časti vstúpili Podtatranci s oveľa dôslednejšou obranou a darilo sa im aj v útoku. Úvodných osem minút tejto časti vyhrali 20:3 a stretnutie bolo opäť vyrovnané. V závere si však hostia z Handlovej vypracovali opäť mierny náskok, ktorý udržali až do konca.

MBK Rieker Komárno - Slávia TU Košice 100:61 (22:13, 21:16, 30:3, 27:29)

Najviac bodov: Barišič, Jurík a Seman po 15 - Baťka 14, Lutter 12, Demečko 11

TH: 34/25 - 16/15, fauly: 20 - 25, trojky: 11 - 4.

Domáci hráči nemali so súperom z Košíc väčšie problémy. Prvý polčas vyhralo Komárno o 14 bodov, no v tretej desaťminútovke dovolilo hosťom streliť len 3 body a o všetkom bolo predčasne rozhodnuté.

Dvojice štvrťfinále play off:

AB Cosmetics Pezinok (1.) - Chemosvit Poprad (8.)

BK AX SPU Nitra (2.) - MBK Rieker Komárno (7.)

HBK Prievidza (3.) - ŠKP Banská Bystrica (6.)

04 AC LB Spišská Nová Ves (4.) - Astrum Levice (5.)

V zátvorke je umiestnenie tímov po nadstavbovej časti, štvrťfinále sa hrá na 3 víťazné zápasy v dňoch 28. 3., 1. 4., 4. 4., prípadne 8. 4. a 11. 4. Séria sa začína u vyššie postaveného družstva po nadstavbovej časti.