Domov > Regionálne súťaže

09.01.2009 | SITA | Basketland n.f.

Slovenky podľahli Poľkám

NITRA 8. januára (SITA) - Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali vo štvrtkovom medzištátnom priateľskom stretnutí v rámci sústredenia v Nitre s výberom Poľska tesne 63:65 (38:37). Pre zverenky trénerky Pokey Chatmanovej je duel prípravou na tohtoročné ME. Slovenky si v sobotu od 18.00 h zmerajú v meste pod Zoborom sily aj s ruským klubom Dinano Moskva, ktorý vedie z lavičky slovenská trénerka Natália Hejková.
Výsledok:
Slovensko - Požsko 63:65 (21:18, 17:19, 12:16, 13:12)
Zostava a body SR: Jalčová 14, Jurčenková 7, Hricková 4, Vyňuchalová 4, Borovičková 3 (Oravcová 9, Kubatová 8, Růžičková 8, Lukačovičová 6,
Čarnoká)
Najviac bodov za Poľsko: Bibrzycká 15, Mieloszyňská 14, Kobrynová 11, Zurowská 10
TH: 15/9 - 8/6, fauly: 17 - 15, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Ženiš a Margala (obaja SR),100 divákov
Stretnutie začali lepšie hosťujúce hráčky, ale Slovenky sa postupne bodovo dotiahli na súperky a po prvej desaťminútovke viedli o tri body. Druhá
štvrtina mala opačný priebeh, keď v jej úvode pokračovali domáce hráčky vo výbornej hre, no napokon Poľky stiahli náskok Sloveniek na rozdiel jediného bodu. Po prestávke zlepšili hosťujúce hráčky najmä streľbu z diaľky a dostali sa do vedenia. V záverečnej časti zápasu však Slovensko hru vyrovnalo, no vlastnými chybami dopomohlo súperkám k tesnej výhre 65:63.

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.