Domov > Novinky > Basket portál > NBA > NBA: Cleveland s najhoršou prehrou v sezóne
NBA: Cleveland s najhoršou prehrou v sezóne
05 April 2009 NBA Written by SITA

NEW YORK 4. apríla (SITA) - Basketbalisti Cleveland Cavaliers prehrali v piatok druhý zápas v rade a navyše odišli z Orlanda s najvyššou prehrou v sezóne 87:116. Cavaliers iba druhýkrát v ročníku prehrali dva zápasy po sebe a v Amway Arene sa črtala aj ich najvyššia prehra odkedy je členom tímu jeho najväčšia hviezda LeBron James, keďže v tretej časti hry prehrávali priepastným viac ako 40-bodovým rozdielom. "Nie je to o tom, koľko zápasov prehráte. Ide skôr o to, akým rozdielom ich prehráte. Posledné dva duely to nebol basketbal, aký zvykneme bežne predvádzať,“ znechutene zhodnotila dva nepríjemné večery draftová jednotka z roku 2003 LeBron James. "Cavs“ pred duelom v Orlande prehrali zahanbujúco na palubovke druhého najhoršieho tímu súťaže vo Washingtone. James a spol. sa teraz musia skonsolidovať, aby si zlú sériu nepreniesli na svoje v tejto sezóne iba jedenkrát dobyté ihrisko, kde sa proti nim v nedeľu postaví mužstvo San Antonia.
Ich najväčší rival v boji o prvenstvo v celkovom hodnotení NBA Los Angeles Lakers zvládol domáci zápas s Houstonom a znížil odstup Clevelandu na jediný víťazný zápas. Kalifornský tím dosiahol triumfom nad Rockets hranicu 60 víťazstiev jedenástykrát v histórii klubu a po prvý raz od ročníka 1999-2000, keď napokon dosiahol bilanciu 67-15. Houston prehral sezónnu sériu s Lakers prvý raz za posledných sedem rokov a v tabuľke Západnej konferencie klesol na piate miesto za Portland.
TrailBlazers sa totiž predviedli na ihrisku Thunder v Oklahoma City, ktorých rozdrvili vysoko 107:72. Portland pred play-off naznačuje, že to s ním ich súperi vo vyraďovacích sériách v žiadnom prípade nebudú mať ľahké, keď v ostatných štyroch víťazných dueloch svietil na ukazovateli skóre 20- a viacbodový rozdiel. "Je to dôkaz toho, že mužstvo napreduje. Myslím si, že z tohto tímu sa stáva naozajstný víťazný kolektív. Chalani vyrástli, zlepšili sa a práve teraz je ten pravý čas, dokázať to na ihrisku,“ nechal sa počuť LaMarcus Aldridge, ktorý v dueli strelil 35 bodov a doskočil kariérne maximum 18 lôpt. Portland má namierené do play-off prvýkrát od roku 2003. "Bude skvelé postúpiť, ale ešte nás čaká veľa práce. Nechceme upadnúť, chceme sa herne ešte pozdvihnúť,“ neskrýval odhodlanie Aldridge.
Poslednú nádej na postup sa snažia nestratiť hráči Phoenixu, ktorí opäť predviedli ofenzívnu smršť v podobe víťazstva 139:111 nad Sacramentom. Keďže Dallas prehral na ihrisku Memphisu, rozdiel medzi týmito dvoma tímami v boji o miestenku do vyraďovacích bojov sa zmenšil na tri zápasy šesť stretnutí pred koncom základnej časti. Žreb súťaže tieto dva tímy navyše zviedol dokopy, Suns cestujú v nedeľu do Dallasu a tento duel napovie o postupovej situácii na Západe naozaj veľa. "Ak stiahneme rozdiel na dva zápasy a tým na nich pritlačíme, záver sezóny môže byť ešte zaujímavý,“ podotkol Steve Nash, ktorý bol najlepším strelcom Suns, keď až osem hráčov z Arizony zaznamenalo dvojciferný počet bodov.
V Bostone sa v súboji možných súperov v play-off zrodila výhra obhajcu titulu nad Atlantou 104:92, v Charlotte dokázali Heat otočiť stav stretnutia a víťazstvom 97:92 si zabezpečili postup do vyraďovacích bojov. Miami tak definitívne zvrátilo minuloročnú katastrofálnu sezónu, keď skončilo s 15 víťazstvami ako jasne najhoršie mužstvo súťaže. San Antonio vyhralo v Indiane 126:121, keď domáci Pacers nedotiahli výborný ofenzívny výkon v poslednej štvrtine do víťazného konca. Mierne prekvapenie sa zrodilo v Oaklande, kde domáci tím Golden State zdolal New Orleans 111:103 vďaka vynikajúcemu výkonu Jamala Crawforda. V poslednom zápase piatkového programu prišli v druhom polčase o náskok hráči Utah Jazz, ktorých napokon Minnesota zdolala 103:102.
Výsledky - piatok:
Charlotte - Miami 92:97
Najviac bodov: G. Wallace 21, Felton 16 (10 asistencií), Okafor (13 doskokov) a Diaw po 13 - Wade 27 (10 aistencií), D. Cook 16, Beasley 14, štvrtiny: 28:16, 17:29, 26:22, 21:30, 19 568 divákov
Indiana - San Antonio 121:126
Najviac bodov: Granger 35, Jack 22, Murphy 19 (13 doskokov) - T. Parker 31 (10 asistencií), Duncan 22 (11 doskokov), Finley 18, štvrtiny: 25:35, 30:28, 26:30, 40:33, 16 414 divákov
Boston - Atlanta 104:92
Najviac bodov: Pierce 21, Rondo 20, G. Davis 19 - Murray 21, Bibby 20, J. Johnson 15, štvrtiny: 21:23, 31:25, 28:23, 24:21, 18 624 divákov
Orlando - Cleveland 116:87
Najviac bodov: Lewis 22, D. Howard 20 (11 doskokov), Türkoglu 13 - L. James 26, Mo Williams a Ilgauskas po 10, štvrtiny: 27:22, 28:16, 37:22, 24:27, 17 461 divákov
Memphis - Dallas 107:102
Najviac bodov: Gay 27 (10 doskokov), Conley 25, Mayo 19 - Nowitzki 35, J. Terry 16, Dampier, Bass a Barea po 10, štvrtiny: 27:32, 34:29, 23:24, 23:17, 15 126 divákov
Oklahoma City - Portland 72:107
Najviac bodov: Durant 13, J. Green 12, Livingston 10 - Aldridge 35 (18 doskokov), Roy 15, Blake 14 (10 asistencií), štvrtiny: 14:25, 21:22, 15:29, 22:31, 19 136 divákov
Utah - Minnesota 102:103
Najviac bodov: Deron Williams 34 (11 asistencií), Korver 19, Kirilenko 13 - Gomes a Carney po 25, Telfair 18, štvrtiny: 27:19, 29:27, 21:26, 25:31, 19 911 divákov
Phoenix - Sacramento 139:111
Najviac bodov: Nash 29, Jason Richardson 19, Dudley a Barbosa po 15 - Garcia 29, Thompson 23, Hawes 22 (10 doskokov), štvrtiny: 39:25, 30:40, 37:28, 33:18, 18 422 divákov
Los Angeles Lakers - Houston 93:81
Najviac bodov: P. Gasol 23 (10 doskokov), Bryant 20, Fisher 15 - Artest 21, Jao (10 doskokov) a Scola po 16, štvrtiny: 20:21, 24:23, 23:18, 26:19, 18 997 divákov
Golden State - New Orleans 111:103
Najviac bodov: Jamal Crawford 39, Morrow 24, A. Randolph 20 (15 doskokov) - Paul 43, David West 31 (14 doskokov), R. Butler a Stojakovič po 7, štvrtiny: 31:20, 24:26, 19:25, 37:32, 19 596 divákov