Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Šanca na postup definitívne zhasla
Šanca na postup definitívne zhasla
21. August 2009 Reprezentácie Autor: Denník Šport

Slovenskí basketbalisti včera večer nastúpili v Nörkkopingu na prvý zo štvorice duelov odvetnej časti kvalifikácie B-kategórie ME. Švédsku, lídrovi našej C-skupiny, síce zverenci trénera Černického podľahli 64:58, no mladé a neskúsené družstvo poriadne potrápilo tápajúceho favorita. Nádej na postup zo skupiny sa však pominula.

ŠVÉDSKO – SLOVENSKO 64:58

(24:16, 33:21, 44:44)

Po koši Nováka a trojke Gavela viedol náš výber v druhej minúte 5:0. Potom Švédi začali napĺňať predzápasové očakávania a prebrali iniciatívu. Na konci tretej minúty sa ujali vedenia 7:5. a dostali sa do mierneho šesť až osembodového trháku. Kvantum chýb sa premietlo najmä do chudobného výsledku druhej desaťminútovky – skončila sa 9:5. V prvom polčase sa pritom strelecky presadili iba traja Slováci – Novák, Szalay a Gavel. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia a ich náskok narástol na 16 bodov (37:21 v 32. min a 39:23 v 33.). Lenže Černického zverenci sa zázračne vrátili do zápasu, spresnili streľbu a pridali v obrane. Švédi stratili pôdu pod nohami. Na konci tretej časti Anton Gavel vyrovnal na 44:44. Švédi v úvode poslednej štvrtiny reagovali šnúrou 9:0. Lenže dve a pol minúty pred koncom Slováci Gavelom opäť vyrovnali (55:55). Na viac však už unavený tím nemal sily a Švédi v koncovke nezaváhali.

ŠVÉDSKO: Kjellbom 18, Grant 16, Levin 12, Lindqvist 10, Ringstöm 4 (Massamba 2, Pahlmblad 2, Inan 0, Nyström 0, Akesson 0, Myrthill 0, Skjöldebrand 0). Tréner: K. Flevarakis.

SLOVENSKO: Gavel 19, Novák 14, Szalay 12, Sýkora 0, Červenka 0 (Miklóšik 5, Rerko 4, Majoroš 2, Baťka 2, Kozlík 0, Grznár 0). Tréner: M. Černický

TH: 19/14 – 11/6. FAULY: 20 – 20. TROJKY: 4 – 8. ŠTVRTINY: 24:16, 9:5, 11:23, 20:14.