Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 14. kolo - sobota - súhrn výsledkov
Extraliga mužov - 14. kolo - sobota - súhrn výsledkov
15. November 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola slovenskej extraligy basketbalistov:

BK SPU Nitra - BK Inter Bratislava 99:67 (28:13, 22:27, 30:15, 19:12)

Najviac bodov: Hill 17, Votroubek 15, Pohanka 14 - Polakovič 20, Štefanac 12, Ravasz 11

TH: 30/23 - 28/16, fauly: 23 - 25, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Brziak, Tomašovič a Perečínský, 450 divákov

Nitrania v úvodnej štvrtine jednoznačne držali vývoj zápasu v rukách a vybudovali si 15-bodový náskok. V druhej časti však domáci mierne zaváhali a hosťujúci Inter Bratislava znížil na polčasový rozdiel desiatich bodov. Po zmene strán hostitelia opäť naplno zapli a bez väčších problémov doviedli duel do víťazného konca.

BK Váhostav-SK Žilina - MBK Handlová 67:79 (19:24, 7:17, 21:17, 20:21)

Najviac bodov: Kosa 14, Závodný a Hoferica po 11 - Glavinič 19, Barišič 14, Manjlovič 13

TH: 15/7 - 14/13, fauly: 20 - 23, trojky: 4 - 8, rozhodovali: Janáč, Szibilla a Hančík, 400 divákov

Hostia z Handlovej mali zápas v rukách od úvodnej minúty. Ich kľúčový hráč Glavinič na rozohrávke efektívne dirigoval svojich kolegov. Žilinčania napriek obrovskej snahe s malým počtom hráčov fyzicky neutiahli toto stretnutie.

AB Cosmetics Pezinok - ŠKP Banská Bystrica 87:67 (31:7, 21:23, 23:15, 12:22)

Najviac bodov: Mičuda 21, Lukjanec 18, Nicholson 16 - Dorazil 21, Hovaňák 17, Škara a Znanec po 8

TH: 22/20 - 14/10, fauly: 20 - 21, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Hlinka, Šramko a Cetl, 350 divákov

Priebeh stretnutia ovplyvnila prvá štvrtina, v ktorej domáci dominovali a získali rozhodujúci náskok. V 13. min viedol Pezinok už o 30 bodov, potom sa dostali k slovu aj hostia z Banskej Bystrice. O víťazovi však nebolo pochýb, duel sa len dohrával a favorizovaní hostitelia napokon triumfovali "len" o 20 bodov.

MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 91:99 (25:21, 28:17, 21:25, 17:36)

Najviac bodov: Madaj a Gudelj po 18, Blagojevič 14 - Fears 27, Bosák 22, Szalay 19

TH: 29/24 - 40/31, fauly: 28 - 27, trojky: 9 - 11, rozhodovali: T. Lukáč, Karniš, Lamoš, 650 divákov

V televíznom prenose začali domáci nervózne a hostia si vytvorili náskok 11:4. Postupne sa však Komárno dostalo do tempa, vyrovnalo, išlo do vedenia a dokonca zvyšovalo svoj náskok. Najvyšším rozdielom o 22 bodov viedlo 60:38 - zdalo sa byť rozhodnuté. Následne však Prievidžania sprísnili obranu, začala sa im dariť streľba spoza trojkového oblúka, päť minút pred koncom vyrovnali na 80:80 a po ďalšej bodovej šnúre si už víťazstvo nenechali vziať. V záverečnej štvrtine nastrieľali 36 bodov.

BK Svit - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 71:74 (17:21, 22:20, 11:12, 21:21)

Najviac bodov: Cvitanovič 19, Bajič a Laco po 18 - Mróz 20, Jefferson 13, Baťka a Mielczarek po 12

TH: 27/13 - 16/10, fauly: 21 - 23, trojky: 6 - 6, rozhodovali: Sudek, Kurpaš a Pipíška, 650 divákov

V domácom mužstve Svitu stále laboruje Mazin a nenastúpil ani Gavel, ktorý odišiel do Nemecka. Od začiatku v spišskom derby pôsobili hostia energickejším dojmom, vynikali rýchlym pohybom a pohotovejšou streľbou. Svit v úvodnej štvrtine trikrát tesne viedol, neskôr vyrovnával na 30:30 či 37:37 a odvtedy sa už len doťahoval. Na začiatku druhého polčasu utiekli hostia ôsmimi bodmi v rade na 48:40 a zodpovedne bránili. V závere domáci pridali, lepšie strieľali, v 35. min bol stav 60:62 z ich pohľadu. Minútu pred záverečnou sirénou prehrával Svit 69:71, ale hostia si už víťazstvo postrážili.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.