Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Prešovčanky doma podľahli Nitre
Prešovčanky doma podľahli Nitre
16. November 2009 Slovenské súťaže Autor: Denník Šport

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

- Nitra po víťazstve nad tabuľkovým susedom vystriedala Prešov na tretej priečke.

- Dobrí anjeli po tretí raz v rade a štvrtý v sezóne pokorili stobodovú hranicu.

PROGRAM 13. KOLA

SOBOTA 21. NOVEMBRA: Nitra – Ružomberok (15.00). Poprad – Dobrí anjeli (17.30).

NEDEĽA 22. NOVEMBRA: BSS Košice – Banská Bystrica, Cassovia – Prešov (obidva 16.00). Slovan – Rožňava (17.00).

DOBRÍ ANJELI – SLOVAN 100:52

(35:6, 61:27, 86:41)

KOŠICE: Kupčíková 24/3 trojky, McCoughtryová 18, Lawlessová 16, Kostakiová 9, Lisinová 2 (Michulková 17, Toddová 12, Kováčová 2). Tréner: Š. Svitek.

BRATISLAVA: Križmová 13, Malinková 11, Mlynarovičová 8, Paulovičová 6, N. Ciulisová 0 (Horonyová 10, Horváthová 2, Briedová 2). Tréner: L. Kozmon.

TH: 30/20 - 16/11. FAULY: 18 - 20. TROJKY: 6 - 7. 200. Šarišský, Doušek. ŠTVRTINY: 35:6, 26:21, 25:14, 14:11.

Kým v 2. min bol stav 2:2, o šesť minút neskôr po 24-bodovej šnúre viedli úradujúce šampiónky 26:2, a tak vôbec neprekvapilo, že úvodnú štvrtinu vyhrali o 29 bodov (35:6). V nasledujúcich minútach sa hostky ako-tak spamätávali, no v 27. min po trojbodovom koši Kupčíkovej už viedli Košičanky o 50 bodov (83:33) a tento náskok si udržiavali až do konca stretnutia. Belasé zvíťazili len v jednom štatistickom ukazovateli, a to v trojkách, keď ich zaznamenali sedem, teda o jednu viac ako domáce.

RUŽOMBEROK – POPRAD 65:56

(15:17, 30:35, 44:47)

MBK: Šimkuľáková 20/6, Grešnerová 18, Lukačovičová 9, Podešvová 2 Chapdelaineová 1 (Murphyová 11, Novocká 4, Černáková 0, Chabadová 0). Tréner: A. Panis.

ŽBK WHIRLPOOL: Tetemondová 15, Brezániová 10, Serbáková 10, A. Baburová 9, Kmeťová 5 (D. Baburová 7, Barényiová 0, Staneková 0). Tréner: I. Skočovski.

TH: 20/13 – 30/18. FAULY: 19 – 21. TROJKY: 8 – 2. 400. Lukáč, Hrabuvčin. ŠTVRTINY: 15:17., 15:18, 14:12, 21:9.

Domáce dievčatá za pár sekúnd viedli 5:0. Ich rozlet sa rýchlo zastavil, keď začali mať problémy s kvalitnou obranou súpera a vyše päť minút netrafili kôš. Poprad otočil na 9:5. V ďalšom priebehu sa súperky striedali v tesnom vedení. V závere prvého polčasu Popradčanky odskočili o sedem bodov – 28:35. Hostky v rovnakom kurze pokračovali aj v druhom polčase. Liptáčky, aj keď sa im nedarilo podľa predstáv, pred záverečnou štvrtinou znížili na rozdiel troch bodov – 44:47 a v 32. min. po 16-bodovej šnúre viedli 51:47. Koncovka výborného zápasu patrila "Ruži".

PREŠOV – NITRA 54:66

(13:14, 24:30, 41:53)

PU BEMACO: Wirthová 23, Risperová 19, Čižmárová 4, Zentková 3, Hospodárová 1 (Vacková 4, Bartejsová 0, Stašová 0, Mackulínová 0). Tréner: J. Rešetár.

INPEK UKF: Oravcová 22, Mračnová 8, Libičová 6, Chlebovcová 4, Hnidzíková 2 (Jekničová 18, Babaríková 4, Kalafutová 2, Krč-Turbová 0). Tréner: Ž. Vukičevič.

TH: 29/22 - 9/7. FAULY: 19 - 27, 5 faulov: 37. Čižmárová - 38. Libičová, 39. Jekničová. TROJKY: 4 - 7. 330. Sudek, Turčina. ŠTVRTINY: 13:14, 11:16, 17:23, 13:13.

V súboji o tretie miesto, v ktorom oba tímy vynikali bojovnosťou, uspeli hráčky Nitry. Domácim basketbalistkám sa nedarilo hlavne v streľbe. V tíme trénera Jozefa Rešetára citeľne chýbala Karavajevová, ktorú do postele vyhnala chrípka. Hostky dobre bránili a vynikli aj v streľbe. Ťažili zo svojej silnej zbrane - presnej streľby z väčších vzdialeností. Prvý polčas mal ešte vyrovnaný priebeh, Nitra získala rozhodujúci náskok v tretej štvrtine. Hostky v závere už hrali v pohode a udržiavali si solídny náskok.

STEEL SLOVAKIA – CASSOVIA 91:64

(20:24, 50:39, 78:48)

BASKET KOŠICE: Kovaľová 23/5, Tarasovová 20/5, Slimáková 17, Pindrochová 13, Kandráčová 9 (Lászloová 9, Stachová 0). Tréner: V. Karnay.

KOŠICE: Firkaľová 15, Z. Fabiánová 11, Pavlovičová 8, Göblová 8, Timková 7 (Magušková 7, Nedoroščíková 6, Vojteková 2, Kolkusová 0). Tréner: A. Farkašovský.

TH: 15/9 - 22/15. FAULY: 18 - 14, 5 faulov: 38. Slimáková. TROJKY: 12 - 7. 250. Gabara, Donát. ŠTVRTINY: 20:24, 30:13, 28:11, 13:16.

Veľmi dobrý nástup do stretnutia mali prekvapujúco hosťujúce basketbalistky, ktoré v 8. min po koši Göblovej vyhrávali o 6 bodov 21:15. V druhej štvrtine hneď v úvode Kandráčovej trojka znamenala, že stav bol 23:24 a od tohto momentu už domáce začali mať jasne navrch. V 29. min po dvojbodovom koši Pindrochovej vyhrávali najvyšším 33-bodovým rozdielom 78:45. V poslednej štvrtine hosťujúci tím už len kozmeticky upravil konečný stav, ktorý jasne vypovedá o pomere síl na palubovke.

BANSKÁ BYSTRICA – ROŽŇAVA 57:80

(12:25, 30:36, 42:55)

UMB 08: Šimová 22, Belanská 9, Števove 4, Letková 4, Ozdincová 0 (Matejčíková 10, Štefaňáková 2, Syč-Kriváňová 2, Bačová 2, Van Dalenová 1, Domiterová 1, Melezinková 0). Tréner: J. Kovinčič.

MBK AGROTRADE: Sujová 21, Deckerová 14, Duckerová 12, Beňušková 8, Strikasová 7 (Pinkneyová 16, Burdigová 2, Bártová 0, Repaszká 0). Tréner: J. Ištok.

TH: 16/11 – 17/15. FAULY: 12 – 15. TROJKY: 2 – 3. 150. Fuska, Mlynský. ŠTVRTINY: 12:25, 18:11, 12:19, 15:25.

Domáce dievčatá vzdorovali skúsenejším hostkám až do začiatku tretej desaťminútovky, keď po polčase prehrávali iba o šesť bodov (30:36). Potom však zabrali Američanky v drese MBK Agrotrade a spolu so Sujovou čoraz väčšmi zaťažovali konto Banskobystričaniek. Keď v 35. min svietil na tabuli stav 47:68, bolo prakticky rozhodnuté o víťazovi. Strelecky v domácom kolektíve vynikla Šimová, ale to na úspech v tomto stretnutí nestačilo, a tak domáce zostávajú v tabuľke stále na poslednom mieste.