Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Komárno prešustrovalo 22-bodový náskok!
Komárno prešustrovalo 22-bodový náskok!
16. November 2009 Slovenské súťaže Autor: Denník Šport

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

- Hráčom mesiaca októbra sa podľa SBA stal Josip Glavinič (Handlová), za ním sa umiestnili Jerice Crouch (Inter) a Clifford Crawford (Levice).

- Nula bodov. Toľko nastrieľali náhradníci Svitu.

- Pezinčania sa vrátili k minuloročnému názvu AB Cosmetics Pezinok.

NAJLEPŠÍ STRELCI

1. Laco (Svit) 230, 2. Glavinič (Handlová) 226, 3. Nicholson (Pezinok) 225.

PROGRAM 15. KOLA

STREDA 18. NOVEMBRA: Komárno – Žilina, Levice – Nitra, Inter – Svit, Spišská Nová Ves – Pezinok, Banská Bystrica – Handlová (všetky 18.00). Voľno má Prievidza.

NITRA – INTER 99:67

(28:13, 50:40, 80:55)

SPU: Votroubek 15/3 trojky, Pohánka 14/4, Tomek 12, Scott 12, Körner 12 (Hill 17, Vido 6, Lehman 5, Práznovský 4, P. Seman 2, Czepczynski 0). Tréner: Ľ. Urban.

BRATISLAVA: Polakovič 20, Štefanac 12, Ravasz 11, Kucsa 9, Ivan 8 (Žilík 4, Šoltés 2, La Rosa 1, Kalman 0, Rosival 0). Tréner: O. Vidin.

TH: 30/23 – 28/16. FAULY: 26 – 25, 5 faulov: 36. Ivan. TROJKY: 8 – 3. 450. Brziak, Tomašovič, Perečinský. ŠTVRTINY: 28:13, 22:27, 30:15, 19:12.

Úvod zápasu plne zodpovedal postaveniu tímov v tabuľke a Nitrania od prvého hvizdu udávali tempo zápasu. Potom prišla 15. min domáci viedli o 22 bodov (41:19), náskok ich učičíkal, čo hostia plne využili a na prestávku odchádzali s prijateľným rozdielom 10 bodov (50:40). V 23. min ešte Ravasz znížil na rozdiel 8 bodov (52:44), avšak to bolo posledné, čo domáci Interu dovolili a zostatok zápasu vyhrali v pomere 47:23, čím dosiahli jednoznačné víťazstvo, celkovo 12. v rade. Domáci tréner v tomto zápase dal priestor celej lavičke, čo sa chvíľami prejavovalo na plynulosti hry.

PEZINOK – BANSKÁ BYSTRICA 87:67

(31:7, 52:30, 75:45)

AB COSMETICS: Mičuda 21, Lukjanec 18, Nicholson 16, Jackson 5, Urland 5 (Brliť 11, Miloševič 7, Míčka 2, Majoroš 2, Snopko 0, Čermák 0). Tréner: F. Rón.

ŠKP: Dorazil 21, Hovaňák 17, Škara 8, Immink 6, Strapec 2 (Znanec 8, Marchyn 5, Rendla 0, Kačáni 0). Tréner: Ľ. Doušek.

TH: 22/20 – 14/10. FAULY: 20 – 21, 5 faulov: 30. Škara. TROJKY: 5 – 7. 350. Hlinka, Šramko, Cetl. ŠTVRTINY: 31:7, 21:23, 23:15, 12:22.

Už v 2. min si museli hostia vziať oddychový čas, pretože Pezinok mal raketový nástup do stretnutia a viedol 7:0. Hostia sa nevedeli presadiť, ani druhý time-out v 6. min za stavu 19:2 ich nepostavil na nohy. Pezinok využíval podkošovú prevahu, Bystričania nevedeli nájsť recept na kompaktnú obranu domácich. Tí po prestriedaní neudržali vysoké tempo hry. Do 26. min hostia skresali vedenie Pezinka na 20 bodov, ale po 11-bodovej šnúre domácich bol stav 70:39. Keďže o víťazovi nebolo pochýb, mohli si domáci dovoliť vypustiť poslednú štvrtinu a zvíťazili tak "len" o 20 bodov.

ŽILINA – HANDLOVÁ 67:79

(19:24, 26:41, 47:58)

VÁHOSTAV-SK: Kosa 14, Hoferica 11, Nižný 9, Tilandy 8, Bučák 6 (Závodný 11, Podhorský 5, Futo 3, Chodelka 0). Tréner: P. Zuzik.

MBK: Glavinič 19, Barišič 14, Manojlovič 13, Bilík 7, Paraík 2 (Klátik 7, Golian 6, Štefánik 6, O. Haviar 3, Mrviš 2). Tréner: Ľ. Smačko.

TH: 15/7 – 14/13. FAULY: 20 - 23, 5 faulov: 33. Bučák. TROJKY: 4 - 8. 400. Janáč, Szibilla, Hančík. ŠTVRTINY: 19:24, 7:17, 21:17, 20:21.

Handlová od začiatku napĺňala rolu favorita. Aktívnou obranou a presnými zásahmi spoza trojkového oblúka získala už po siedmich minútach deväťbodový náskok (18:9). Domáci sa pokúšali o zmenu, nešla im však streľba. Baníci v závere polčasu pohodlne zvýšili na rozdiel 15 bodov. Po prestávke prišiel očakávaný tlak Žiliny. Spoluhráčov hnali dopredu Kosa a Závodný. Hostí síce podržal v tretej štvrtine desiatimi bodmi Glavinič, i tak strácali istotu a robili chyby. Žilinčanom sa podarilo v 36. min dotiahnuť stratu na rozdiel 6 bodov (61:67), to však bolo z ich strany všetko.

KOMÁRNO – PRIEVIDZA 91:99

(25:21, 53:38, 74:63)

MBK RIEKER: Madaj 20/3, Gudelj 20, Suja 13, Blagojevič 10, Salamun 7 (Beťko 12, Mikulec 8, Mišinský 1, Maslík 0). Tréner: M. Černický

BC: Fears 27, Bosák 22/3, Szalay 17, Štorcel 12, Ridzoň 0 (Kunc 11, Rerko 7, Boor 2, Blaho 1, Pavlenda 0, Jašš 0). Tréner: I. Rudež.

TH: 29/24 – 40/32. FAULY: 28 – 27, 5 faulov: 40. Suja, 40. Blagojevič – 40. Štorcel. TROJKY: 9 – 11. 630. Lukáč, Karniš, Lamoš.ŠTVRTINY: 25:21, 28:17, 21:25, 17:36.

Domáci začali nervózne, čo Prievidza využila a v úvode viedla 7:0 a 11:4. Potom sa osmelilo aj Komárno a už v závere prvej štvrtiny malo navrch. Neskôr MBK Rieker neustále zvyšoval svoj náskok, po sérii 13:0 a štyroch trojkách v rade vyhrával už 40:25 a tesne pred polčasom dokonca 49:30. Aj po prestávke udávali tempo hry domáci, vyhrávali už o 22 bodov (60:38). Potom však nastal šokujúci zvrat, keď sa Prievidza nenápadne doťahovala, až v 35. min vyrovnala na 77:77. Po Bosákovej trojke na 83:80 už hostia nepustili víťazstvo z rúk.

SVIT – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 71:74

(17:21, 39:41, 50:53)

BK: Cvitanovič 19, Laco 18, Bajič 18, Findura 13, Dubovský 3 (Valášek 0, Vraniak 0, Krajčík 0, Kováč 0). Tréner: J. Drobný.

04 AC LB: Mróz 20, Jefferson 13, Mielczarek 12, Baťka 12, Baldovský 5 (Kovalík 4, Kožár 4, Repaský 2, Ulman 2, Bečarík 0, Demečko 0). Tréner: J. Chudeusz.

TH: 27/13 - 16/10. FAULY: 21 – 23. TROJKY: 6 – 6. 650. Sudek, Kurpaš, Pípiška. ŠTVRTINY: 17:21, 22:20, 11:12, 21:21.

Sviťania v prvom polčase trikrát tesne viedli a trikrát vyrovnali, ale potom už stále len doťahovali náskok súpera, ktorý napr. v 12. min viedol 28:19. Draví hostia celoplošnou rýchlou hrou robili domácim veľa starostí a proti rozleptanej obrane Podtatrancov poľahky premieňali. Drobného zverenci prehrali predovšetkým pre slabú (iba 48%) úspešnosť v premieňaní TH a rovnako slabú streľbu spoza oblúka. Najmä tá rozhodla v úplnom závere, keď domáci v snahe vyrovnať netriafali svoje ďalekonosné pokusy.

Výsledkom potešili, menej už hrou

Banská Bystrica v treťom kole uštedrila Pezinku prvú tohtosezónnu prehru, vicemajstra zdolala 87:78. V sobotu tak mali Pezinčania pred vlastným publikom "policajtom" čo vracať.

Domáci začali vo veľkom štýle, situáciu im výrazne uľahčili nervózni hostia, ktorí zaznamenali prvý kôš až v 5. min a na druhý čakali ďalšie tri. "Nielen zásahy trénera, ale aj samotní hráči na palubovke by mali v takejto situácii regulovať hru," hovoril tréner ŠKP Ľubomír Doušek. Kým sa však jeho zverenci prebudili, prehrávali o vyše 20 bodov.

Pezinok – ako sa stalo u vicemajstra zvykom – striedal silnejšie chvíľky so slabými. "Určite je to aj zohratosťou, ale každý tím má také momenty, že sa mu chvíľu nedarí, súper sa chytí... Je to jedno s druhým. My sme včera začali dobre, získali sme až 30-bodový náskok. Podstatné je, že sme ho udržiavali a nepripustili sme, aby súper vyrovnal," povedal krídelník Pezinka Igor Majoroš. Mimochodom, mnohí sa pýtajú, čo sa v posledných kolách deje s obávaným ostrostrelcom Majorošom, že mu to "nesype" ako predtým.

"Takých je nás v tíme viacero. Je to jedno s druhým, iný tím, iní hráči... Nechcem sa nikoho dotknúť, ale v Pezinku mám okolo seba kvalitnejších spoluhráčov a aj moja úloha je úplne iná. V Komárne som mal viacej voľnosti. Robím, čo môžem, naplno trénujem. Zatiaľ sa snažím nerobiť si z toho ťažkú hlavu. Dôležitejší je tímový úspech," skonštatoval reprezentant SR Majoroš.