Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Kobe Bryant so stým 40-bodovým duelom v kariére
Kobe Bryant so stým 40-bodovým duelom v kariére
18. November 2009 NBA Autor: SITA

Basketbalisti Denver Nuggets predviedli v utorok v zámorskej NBA vynikajúci strelecký koncert a poradili si so súperom z Toronta vysoko 130:112 najmä vďaka výkonom Carmela Anthonyho a J. R. Smitha. Štart prvého menovaného bol pritom do istej miery otázny, keďže sa ráno pred zápasom zobudil so silnou migrénou. Hoci bol cez deň značne unavený a proti bolesti musel užiť lieky, večer nad vynechaním duelu neuvažoval. "Nohy mi predsa pracujú. Pokým dokážem behať z jednej strany ihriska na druhú, nemám problém," ozrejmil svoj prístup 25-ročný krídelník. Príspevok druhého najlepšieho strelca súťaže nemal iba podobu 32 bodov, Anthony navyše vypracoval 5 košov aj pre svojich spoluhráčov a založil viacero akcií končiacich sa košom. Jeho tímový výkon vyzdvihol po skončení duelu krídelník Raptors Antoine Wright: "Stal sa z neho komplexný basketbalista. Nielenže hľadá pozície pre svoje strely, záleží mu aj na pozdvihnutí hry svojich spoluhráčov a myslím si, že presne to bol dnešný dôvod našej výhry."

Svoju líderskú streleckú pozíciu v NBA si aj napriek výbornému výkonu Anthonyho posilnil Kobe Bryant, ktorý 40 bodmi prispel k výhre Lakers nad Detroitom 106:93. Tridsaťjedenročný rozohrávač pritom dosiahol jubileum v podobe 100. zápasu s minimálne 40 bodmi na konte a Lakers sa aj vďaka nemu vyhli tretej prehre v rade. Pred Bryantom sú v tomto ukazovateli iba velikáni Wilt Chamberlain a Michael Jordan s 271, resp. 173 takýmito zápasmi na konte. "Je to veľká česť. Je za tým množstvo práce a keď sa spätne pozriem na svoju kariéru, nechce sa mi veriť, že ich mám už sto. Je to jednoducho dobrý pocit," komentoval dosiahnutie méty Bryant, ktorý si v úvode sezóny pripísal už 4. zápas s prekonanou 40-bodovou hranicou, čo je rovnaký počet ako v celom predchádzajúcom ročníku.

Náročný zápas mali na utorok naplánovaný hráči Phoenixu, ktorí zavítali do Houstonu. Rockets v tomto ročníku oplývajú veľmi efektívnou ofenzívou, v dueli proti Phoenixu sa im podarilo magickú stovku prekonať už v 10. stretnutí v rade, čo je najdlhšia séria od tucta stoviek za sebou v sezóne 1995/1996. Suns sa však v Houstone v ostatnom období darí, keď z posledných desiatich duelov tu vyhrali sedem. Víťaz sa preto tipoval pred zápasom ťažko, vďaka chabému vstupu hostí do zápasu sa však isto viacerí po prvej 12-minútovke vo svojich predpovediach prikláňali k domácim. Nádej Rockets napokon vyhasla až v záverečných minútach duelu, v poslednom tucte minút totiž premenili na body iba 32 percent svojich striel. Houstonu nepomohli ani kariérne maximá Carla Landryho s 27 bodmi a Aarona Brooksa s 13 asistenciami a "rakety" nakoniec prehrali 105:111. "Nie sme možno fyzicky najsilnejšie mužstvo, vyvažujeme to však silou psychickou pripravenosťou," nechal sa počuť Steve Nash, ktorý sa blysol 16 asistenciami a spolu s 23 bodmi Amarého Stoudemira bol najväčšou zbraňou proti texaskému mužstvu.

Skvelú formu v úvode sezóny výrazne sa odlišujúcu od tej minuloročnej potvrdili dôležitým víťazstvom v Miami hráči Oklahoma City, ktorí vedení vynikajúcim Kevinom Durantom (32 bodov, 9 doskokov, 5 asistencií) zvíťazili na palubovke Heat 100:87. Thunder sa vzdialili svojmu súperovi hneď v úvode stretnutia zdrvujúcou pasážou, ktorú vyhrali 20:1. A keď v tretej časti hry pridali ďalšiu v pomere 14:2, o víťazovi nebolo pochýb. "Prekonali nás vďaka svojej fyzickej zdatnosti, vďaka výškovému rozdielu, väčšou dávkou úsila a vloženej energie. Jednoducho do toho dali oveľa viac," neskrýval rozčarovanie z odsledovaného rozdielu na hracej ploche tréner Heat Erik Spoelstra. Thunder majú nábeh k značne lepšej sezóne, akú mohli ich fanúšikovia sledovať v minulom premiérovom ročníku klubu presťahovaného zo Seattlu. Vlani totiž k dosiahnutiu šiestich výhier potrebovali až 48 zápasov, tento rok sa im to podarilo už v 11. dueli.

Výsledky - utorok:

Cleveland - Golden State 114:108

Najviac bodov: L. James 31 (12 doskokov), Hickson 21, Mo Williams 16 - Ellis 23, Maggette 19 (11 doskokov), S. Curry 14, štvrtiny: 35:30, 31:25, 24:24, 24:29, 20 562 divákov

New Jersey - Indiana 83:91

Najviac bodov: Douglas-Roberts 27(12 doskokov), B. Lopez 26 (16 doskokov), Alston 14 - Granger 22, Hibbert 19 (10 doskokov), S. Jones 17, štvrtiny: 21:31, 25:23, 14:13, 23:24, 11 332 divákov

Miami - Oklahoma City 87:100

Najviac bodov: Wade 22, J. O`Neal 19 (10 doskokov), D. Cook 17 - Durant 32, Westbrook 24, J. Green 13, štvrtiny: 17:25, 25:20, 17:29, 28:26, 14 443 divákov

New Orleans - Los Angeles Clippers 110:102

Najviac bodov: David West 24 (10 doskokov), Devin Brown 16, Stojakovič 15 - A. Thornton 30, B. Davis 23, Kaman 17, štvrtiny: 29:22, 29:31, 26:22, 26:27, 13 116 divákov

Houston - Phoenix 105:111

Najviac bodov: C. Landry 27, Ariza 19, Brooks 16 (13 doskokov) - Stoudemire 23, Jason Richardson 20, Nash 12 (16 asistencií), štvrtiny: 34:22, 21:30, 27:26, 23:33, 16 396 divákov

Denver - Toronto 130:112

Najviac bodov: C. Anthony 32, J. R. Smith 29, Nené 20 (10 doskokov) - DeRozan 17, Calderon a Belinelli po 16, štvrtiny: 28:29, 36:35, 33:25, 33:23, 16 446 divákov

Sacramento - Chicago 87:101

Najviac bodov: Greene 24, T. Evans 20, Udrih 13 - Salmons 23, Deng 16 (10 doskokov), Noah 15 (14 doskokov), štvrtiny: 23:27, 24:34, 25:25, 15:15, 12 634 divákov

Los Angeles Lakers - Detroit 106:93

Najviac bodov: Bryant 40, A. Bynum 17 (12 doskokov), Sh. Brown 12 - W. Bynum 24, B. Gordon 18, Maxiell 13, štvrtiny: 23:22, 34:20, 31:21, 18:30, 18 997 divákov

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.